Trpký 8. měsíc těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Derya
Povídálka 14 příspěvků 09.01.19 08:37
Trpký 8měsíc těhotenství

Ahoj, píšu jsem spíš asi v naději, že mi někdo řekne, že to měl podobné nebo stejné, protože jinak se asi zblázním. Měla jsem nádherný průběh těhotenství od samého začátku. Nikdy mě nikde nepíchlo, nekrvácela jsem, nezvracela. Moje tělo jakoby nic, žádné problémy, otoky nebo komplikace. Naštěstí a jsem za to moc ráda.
Nyní? Od začátku 8 měsíce těhotenství je mi příšerně. Trvá to již od Vánoc, mám totálně převrácené spaní. Jsem unavená, ale jakmile si jdu lehnout, čučím do stropu. Usnu vždy k ránu a jakmile vstanu třeba v 8 v naději, že budu pak večer unavená a vyspím se normálně, tak ne. Čučím taky do stropu. Jasně jsem doma, tak bych to neměla řešit a užívat si, jenže já jsem celý den nepoužitelná a k večeru uklízím jak divá… :nevim:
Během těhotenství jsem taky moc nepřibrala, vždy jen s hodně velkou mírou, tak o kilo a pak zase to šlo zpět. Nyní mám snad každou chvílku hlad, jdu spát a v 7 už musím vstát, abych se najedla. Nebo je po večeři a já jsem za hodinu opět hladová (a že malý porce zrovna nedělám)… Taky mám semtam nafouklé bříško a pak se mi prďka furt točí… Řekněte někdo, že jste to taky tak měla :,( v těhotenství jsem právě hlad jak vlk neměla, takže to vůbec neznám a jsem z toho nešťastná. :,(

Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 09.01.19 08:43

Je to úplně normální. Buď ráda, že alespoň doteď jsi měla těhotenství hezké. To velká část žen nezná, já mezi nimi. :? Jo a počkej si tak ty poslední dva týdny před porodem, to je žrádlo :lol: Všechno mě bolí, berou mě křeče do břicha, do zad. Po delším stání mě hrozně bolí nohy. Spát nemůžu už jak dlouho. Mám hlad, ale nemám na nic chuť. A jsem soustavně ve stresu, abych vydržela až do císaře. :lol:

Rosary
Kecalka 104 příspěvků 09.01.19 08:47

Hele je to úplně v klidu a buď ráda za pohodové těhotenství :) ne všechny mají to štěstí… Ale chápu, že tě to zrazu prekvapilo když jsi doteď problémy neměla. Ještě to ten měsíc - dva vydrž :) držím palce

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2242 příspěvků 09.01.19 09:01

Je to úplně normální. Spi, kdykoliv můžeš! Mně se nejlíp spalo přes dopoledne, to si můžeš dovolit většinou jen v prvním těhotenství, tak to nezahazuj kvůli úklidu :D

stinga
Závislačka 4851 příspěvků 3 inzeráty 09.01.19 09:02

je to normální

Aduš8
Závislačka 2997 příspěvků 09.01.19 09:02

Nespavost a hlad patří k normálním projevům třetího trimestru. První těhotenství bylo v pohodě, asi do 4. Měsíce jen šílená únava. Pak to přišlo kolem 8. Měsíce, nemohla jsem spát, neustále lítala na záchod, když jsem nejedla, bylo mi špatně, ale strašně mě pálila žáha. Navíc malý byl noční fotbalista, takže když jsem konečně usnula, byl vzhůru náš brouček. Teď jsem ve 3.měsíci, bývá mi špatně od žaludku, mám hlad, ale trpím nechutenstvín, když se najít, je mi na zvracení. To trvá už od Vánoc. Takže opravdu každé těhotenství je jiné :kytka:

Kristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9228 příspěvků 09.01.19 09:13

Mám cca 10 dní do termínu a věř že je to mnohem horší, všechno mě bolí, nemůžu dlouho sedět/ležet/stát k tomu mám doma akčního 26 měsíčního syna, vem pomalu nemůžeme, protože je to tady jedno velký kluziště a fakt mu nevysvětlím, že běhat za ním nemůžu, jenže doma je to k zbláznění, pálí mě žáha, bolí mě kyčle, v noci se furt obracím z boku na bok apod ale jinak mám též těhotenství bez problémů, ale tohle k tomu hold patří :)

Celina
Závislačka 3890 příspěvků 09.01.19 10:10

@Derya taky jsem v osmém a utěšuji se tím, že by mohlo být i mnohem hůř :lol:
Nespavost a zvýšená chuť k jídlu není zas tak hrozné, těch problémů ke konci těhotenství je x a podstatně horší :hug: Říkejme si, že už se nám to krátí, pro mě třeba ty začátky :poblion: plus 40stupňove pařáky byly mnohem horší. Vydrž, nejsi v tom sama :hug:
A ta odměna, co na nás čeká :srdce: :srdce: :srdce:

Bídžej
Kecalka 408 příspěvků 09.01.19 10:22

@Derya úplně normální, taky jsem to měla :mrgreen: ne nadarmo se říká, že poslední měsíc těhotenství trvá rok :lol:

Na spaní mi pomohl velký kojící polštář, ale stejně to nebylo ono. Drž se :hug:

Derya
Povídálka 14 příspěvků 09.01.19 12:04

Tyjo tak aspoň, že to semnou prožívá i někdo další :D ale to jako mezi náma nejsou fakt „hladové stavy,“ to je přímo brutální. Nějaké typy, co jste jedli? Já nikdy moc k večeru nechci zatěžovat organismus, takže to jistí rohlík, ale nekoupím toho vždy kvantum takže dojdou a zas se nechci plácat vším možným, abych pak neletěla :oops: …ale vstávat ráno v 6 kvůli snídani mě fakt nebaví :zed: a fakt to nejsou běžné stavy.

Celina
Závislačka 3890 příspěvků 09.01.19 21:55

@Derya jím kdy mám chuť a na co mám chuť. Ze začátku jsem chodila plenit lednici klidně v noci :lol:
:mavam:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Svědek promluvil o muži, který se pokusil upálit: Muselo to mít souvislost s Palachem

V pátek odpoledne se na Václavském náměstí pokusil o sebevraždu starší muž,... číst dále >

Na mě útočil taky! Ozvala se pumpařka, na kterou měl David Š. mířit pistolí

Je podezřelý z vraždy pumpařky Jany (†58), on sám ale tvrdí, že nejenže... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >