Rozdílný trvalý pobyt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tony02
Povídálka 15 příspěvků 05.03.19 07:02
Trvaly pobyt - rozdilny

Mam dotaz, nebo je to spis prosba o nazory, ktere bych vyuzila pri zaverecne praci. Priznivcem klasickych dotazniku nejsem.
Jaky mate nazor na odlisny trvaly pobyt manzelu? Napr. jeden z nich ma pobyt hlaseny u rodicu, nebo kazdy z nich u svych rodicu a spolu bydli na tretim miste…?Je mozne toto zvladnout, je trvaly pobyt prekazka k necemu? Mate nektera zkusenosti? Popr. i zkusenosti jako bezdetni manzele, ale i manzele s ditetem?
Dekuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mirenka
Kecalka 131 příspěvků 05.03.19 07:10

Ano, měli jsme s mužem někdy jiný trvalý pobyt, i když jsme vždy bydleli spolu, později i s dětmi. Nějak nechápu čemu by měl odlišný trvalý pobyt vadit.

mag
Extra třída :D 11126 příspěvků 05.03.19 07:11

Neni to prekazka k nicemu. S manzelem jsem 20 let a nikdy jsme nemeli stejny trvaly pobyt. Ani nemame.

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 05.03.19 07:11

:lol: :lol: mame kazdy TP u rodicu nebyl duvod to menit. nebrani to fakt nicemu. :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 07:11

Čemu by to měla být překážka? Trvalý pobyt nic neznamená. My máme odlišný pobyt. Plynulo to z toho, že jsme kupovali dva domy na úvěr ze stavebního spoření. A tam tenkrát chtěli, aby to bylo na bydlení a byl tam trvalý pobyt. Takže každý dům je na jednu smlouvu a každý máme trvalý pobyt v jednom, žijeme spolu. Je to už 15 let a nikdy s tím žádný problém nebyl. Domy jsou na jednom místě. Jediný pseudoproblém by mohl být jako s poštou, jinak nic.

Tony02
Povídálka 15 příspěvků 05.03.19 07:15

Jde mi spis o to,jake na to mate nazory.Ja osobne to tedy neresim,ale znam lidi,kteri ano.Kazdy ma tp u rodicu a bydli na 3.miste.Proto me toto tema zaujalo i z „vedeckeho hlediska“.Jak by se to treba resilo pri narozeni ditete?Je mozne diteti nahlasit tp na 3.misto?Jak je to potom s pediatrem?

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 05.03.19 07:18
@Tony02 píše:
Jde mi spis o to,jake na to mate nazory.Ja osobne to tedy neresim,ale znam lidi,kteri ano.Kazdy ma tp u rodicu a bydli na 3.miste.Proto me toto tema zaujalo i z „vedeckeho hlediska“.Jak by se to treba resilo pri narozeni ditete?Je mozne diteti nahlasit tp na 3.misto?Jak je to potom s pediatrem?

dite jde automaticky k matce na tp… a co by melo byt s pediatrem?

debra.morgan
Echt Kelišová 7548 příspěvků 05.03.19 07:19

btw jak lidi zisti kde mas tp? a proc te trapi co si mysli nejaci lidi?

nozu
Extra třída :D 12307 příspěvků 05.03.19 07:21

@Tony02 trvaly pobyt je pouze evidenční údaj. Dítě ho já tam, kde matka. Doktoři si na trvalé pobyty také nehrají. Jediný problém by mohl být se školkou a základní školou, kde mají přednost spádové děti dle trvalého pobytu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 07:22

Moji známí to tak mají, ale kvůli příspěvku na bydlení od armády. Prosím anonym

Šáruší
Ukecaná baba ;) 1310 příspěvků 05.03.19 07:24
@Anonymní píše:
Moji známí to tak mají, ale kvůli příspěvku na bydlení od armády. Prosím anonym

se mi to zdá jako důvod onoho vyptávání i v tomto případě

Tony02
Povídálka 15 příspěvků 05.03.19 07:30

Ok,dekuji vsem za nazory.Slo mi o to,ze napr:otec ma tp v Asi,matka v Ostrave a bydli spolu v Jihlave.Takze dite bude mit tp v Ostrave.Doktory,skolky,skoly taky v Ostrave?Nektero doktori totiz berou jen pacienty ze sveho obvodu…

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 05.03.19 07:31

My jsme s manželem taky nikdy neměli a nejspíš ani nebudeme mít stejný trvalý pobyt. Napřed každý u rodičů, potom jsem se já (a se mnou i deti) přihlásila do místa, kde spolu všichni bydlíme. Bylo to právě kvůli školce, později škole. Máme v plánu stěhování a opět kvůli školce si budu TP přehlasovat nejspíš ještě daleko před tím, než se nastehujeme.
Nevím, čemu by to mělo vadit, většinou lidí tvůj TP neznají, ne o ho snad někomu říkáš na potkání? Pokud je to kvůli nějakým příspěvkům, tak se mi to příčí, ale jaksi s tím nic nenadělám, že…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.19 07:35

Deti muzou mit taky jinde, treba v najmu a TP muze prehlasovat kterykoliv rodic sam. V absurdnim pripade jeden den matka a druhy den otec. Narazila jsem na omezeni pouze u spadove skoly, skolky a pak kdyz otec pobiral rodicak-tam se resi spolecna domacnost. Zajimave, ze u matky to nikdo neoveruje :-(

bertoldina
Ukecaná baba ;) 1602 příspěvků 05.03.19 07:44
@nozu píše:
@Tony02 trvaly pobyt je pouze evidenční údaj. Dítě ho já tam, kde matka. Doktoři si na trvalé pobyty také nehrají. Jediný problém by mohl být se školkou a základní školou, kde mají přednost spádové děti dle trvalého pobytu

U nás máme 1 doktora pro dospělé a jednu pediatru na celý obvod, bez TB u nich nemá člověk šanci kvůli pojišťovně, mají plné stavy.

Jinak v Praze jsou odlišná TB taky celkem častá kvůli parkovacím zónám. Znám takhle několik lidí, co si jeden nechává TB u rodičů, aby měl kartu.

Příspěvek upraven 05.03.19 v 07:47

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama