Trvalý pobyt v nájmu - majitel si to nepřeje

112
17.2.20 12:01

Trvalý pobyt v nájmu ( problém)

Ahojky, mám problém, zjistila jsem, že si musím dát trvalý pobyt, tam kde teď bydlím a bydlím v nájmu, tak jsem zašla na Úřad a zařídila to, prý to pronajímatel nemusí vědět, ale stejně jsem mu to řekla. A on mě pak zavolal, že to musím ihned zrušit, že mě jinak vystěhuje… máte někdo prosím s tímhle zkušenost? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

15835
17.2.20 12:06
@StM90 píše:
Ahojky, mám problém, zjistila jsem, že si musím dát trvalý pobyt, tam kde teď bydlím a bydlím v nájmu, tak jsem zašla na Úřad a zařídila to, prý to pronajímatel nemusí vědět, ale stejně jsem mu to řekla. A on mě pak zavolal, že to musím ihned zrušit, že mě jinak vystěhuje… máte někdo prosím s tímhle zkušenost? Děkuji

tak dát ti výpověď může může jen ze zákonných důvodů -) jak to máte ve smlouvě?
Jinak obecně ano, pronajímatelé nechtějí souhlasit s TP. To jsi dřív nevěděla?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1100
17.2.20 12:07

A na základě čeho chce ihned ukončit smlouvu?

Máte ve smlouvě ustanovení, že tam nájemník nesmí mít trvalý pobyt?
Mimochodem, tato podmínka je právně nevymahatelná, nájemník je oprávněn si na základě smlouvy o pronájmu zřídit trvalý pobyt, ale pak riskuje zhoršení vztahů s pronajímatelem.

Pokud je smlouva na dobu určitou a nájemník poruší nějaký bod dohody, tak se zpravidla smlouva o pronájmu neprodlužuje.

Příspěvek upraven 17.02.20 v 12:09

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18575
17.2.20 12:08

Sice to vědět nemusí, ale nejspíš se ho to dotklo, že jsi tu udělala za jeho zády

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
17.2.20 12:08

@StM90 Na základě nájemní smlouvy máte právo si trvalé bydliště zřídit a dle OZ nepotřebujete žádný souhlas pronajímatele. Tato skutečnost, že jste si nahlásila trvalé bydliště v nájemním bytě, rozhodně nemůže být výpovědním důvodem. Pan by si měl asi nastudovat občanský zákoník :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13729
17.2.20 12:10

Problém je v tom, že zrušit trvalý pobyt si sama nemůžeš, jedině přepsat někam jinam, ale pokud nemáš kam, tak s tím nic nenaděláš. Pokud tě majitel bytu vystěhuje, tak pak ti ho tam může zrušit on a když ty se nenahlásíš někam jinam, tak ti nechají TP na úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12926
17.2.20 12:12

@StM90 Pokud se jedná o nájemní smlouvu, tak s tím nic neudělá. Ani nemůže vymáhat zrušení tp. Nicméně počítala bych s tím, že ti další smlouvu nedá. Vystěhovat tě může jen při závažném porušení nájemní smlouvy.

Být tebou, tak si všechny maily, telefony atd. zalohuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
17.2.20 12:12

Ve smlouvě není napsaný, že bych si neměla tam dát trvalý pobyt. Přišel mě totiž dopis, že majitel domu kde jsem dřív bydlela a ještě tam měla trvalý pobyt, byl na Úřadě mě odhlásit a tak mě nic jiného nezbývalo než se nahlásit tam kde teď bydlím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
946
17.2.20 12:13

Jedna věc je zákon, ale kdo normální chce bydlet u někoho s kým je na nože, že? Nedivím se, ze se mu to nelíbí. Taková věc se projednává předem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15835
17.2.20 12:17
@StM90 píše:
Ve smlouvě není napsaný, že bych si neměla tam dát trvalý pobyt. Přišel mě totiž dopis, že majitel domu kde jsem dřív bydlela a ještě tam měla trvalý pobyt, byl na Úřadě mě odhlásit atak mě nic jiného nezbývalo než se nahlásit tam kde teď bydlím.

možná jsi mu to mohla dopředu říct :think:
A jak to máš ve smlouvě s výpovědí? máš na dobu určitou nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
112
17.2.20 12:18

Byla chyba, že jsem mu to nedala vědět pár dní předem, ale ještě to všechno zařízeno nemám, ještě ani občanku nemám. Přímo na Úřadě mě řekli, že to majitel vědět nemusí, jen mu pak přijde dopis, že tu má nahlášeno více lidí, ale nic to pro něj nemění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
17.2.20 12:18
@StM90 píše:
Ve smlouvě není napsaný, že bych si neměla tam dát trvalý pobyt. Přišel mě totiž dopis, že majitel domu kde jsem dřív bydlela a ještě tam měla trvalý pobyt, byl na Úřadě mě odhlásit a tak mě nic jiného nezbývalo než se nahlásit tam kde teď bydlím.

mohla ses nahlásit na uřad…jako trvalé bydliště na uřadě..to by ti normálně napsali. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
148
17.2.20 12:20

@StM90 I kdyby to ve smlouvě bylo, že si to nepřeje, nemá na to právo. Pokud bude chtít dát vypověď, ať uvede důvod. Pokud by důvod byl zřízení trvalého bydliště, je to nezákonné. Já tedy nechápu majitele, který s tím mají problém. Pokud někdo bydlí celý život v nájmu, kde to trvalé bydliště mají mít? Nebo když mají děti a potřebuji TP pro školky a školy.. Já pronajímám a i když to ještě dříve povinnost nebyla, nikdy jsem nájemníkům s TP problém nedělala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9798
17.2.20 12:21

Dle zákona ti sice majitel bytu nemůže zakázat zřízení TP, ale většina to prostě z mnoha důvodů nevidí ráda…a pokud jsi to navíc udělala bez jeho vědomí, tak i když to není protizákonné, je to minimálně značně nefér. A bála bych se neprodloužení smlouvy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2781
17.2.20 12:21
@smurfka píše:
mohla ses nahlásit na uřad…jako trvalé bydliště na uřadě..to by ti normálně napsali. :nevim:

Mam pocit, ze to uz nejde. Jedine ze by ji nekdo zrusil stavajici pobyt a ona ho neprepsala jinam v nejake lhute…
Jinak nechapu o co mu jde, na TP nezalezi..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama