Trimestrální screening a výsledek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.18 08:43
Ttimestrální screening a výsledek

Ahoj, včera nám přišly výsledky screeningu, vše vychází pěkně, až na zvýšení průtok ductus venosus, prosím nemáte s tím někdo zkušenost? Trochu mě to znervóznilo, vím že jiným maminkách vyjdou i horší věci, ale přeci jen prosím o zkušenosti, srdíčko bylo zatím v pořádku..

Přečtěte si článek: Jak probíhá screening v prvním trimestru?

Reakce:
admin
Extra třída :D 12144 příspěvků 31.08.18 18:30

Dobrý den,

zkuste dotaz vložit do poradny gynekologa - určitě vám poradí co a jak ;)

Přeji pěkný večer :kytka:
adminka Lucka ;)

Misutapro
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.12.18 19:45

Ahoj, holky omlouvám se, že píšu sem, ale jsem bezradna. Nemůžu nikde najít odpověď a mě hrůzou stojí vlasy. Čekáme dvojcatka a čeká mě 1. Screening obohacený genetickym vyšetřením kvůli tomu že jsou dva a pak taky proto že se u nás v rodině vyskytuje marfanuv syndrom. A já tak úplně nevím co od toho čekat. Jestli se mám obávat odebrání placenty (na plodovku je brzo odebírá se až 15 tt). Bojím se ohrožení těch dvou. Tak bych se chtěla zeptat zda s tím máte některá zkušenosti případně jak toto vyšetření probíhá.
Předem děkuji za odpovědi

pazitka
Echt Kelišová 9597 příspěvků 18.12.18 20:26
@Misutapro píše:
Ahoj, holky omlouvám se, že píšu sem, ale jsem bezradna. Nemůžu nikde najít odpověď a mě hrůzou stojí vlasy. Čekáme dvojcatka a čeká mě 1. Screening obohacený genetickym vyšetřením kvůli tomu že jsou dva a pak taky proto že se u nás v rodině vyskytuje marfanuv syndrom. A já tak úplně nevím co od toho čekat. Jestli se mám obávat odebrání placenty (na plodovku je brzo odebírá se až 15 tt). Bojím se ohrožení těch dvou. Tak bych se chtěla zeptat zda s tím máte některá zkušenosti případně jak toto vyšetření probíhá.
Předem děkuji za odpovědi

1. screening je standardní vysetreni, na ktery se chodi bezne.. ultrazvuk a vysetrení krve- je tu o tom spousta diskuzí.. když to vyjde dobře, nic dalšího podstupovat nemusíš.. držím palce! (jinak plodovka se odebírá i dřív)
edit: genetické vyšetření je prostě pohovor s genetičkou o historii vaší rodiny..

Misutapro
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.12.18 20:41

@pazitka
Popravdě dost se bojím jedna sestřička ktera ve Varech dělá mi řekla že odebírat se bude. Zadanku mám ke genetikovi, ale všude jsem se docetla když už jsem se dočetla jen o pohovoru maximálně odberech krve. Musím srabacjy uznat že píchat bych si kolem dvou dětí nenechala. Tak doufám že más pravdu jsem z toho na palici.. A moc děkuji

pazitka
Echt Kelišová 9597 příspěvků 18.12.18 20:43
@Misutapro píše:
@pazitka
Popravdě dost se bojím jedna sestřička ktera ve Varech dělá mi řekla že odebírat se bude. Zadanku mám ke genetikovi, ale všude jsem se docetla když už jsem se dočetla jen o pohovoru maximálně odberech krve. Musím srabacjy uznat že píchat bych si kolem dvou dětí nenechala. Tak doufám že más pravdu jsem z toho na palici.. A moc děkuji

neni zac! je to na tobe, jestli plodovku budes chtit.. rozhodnes se dle tech vysledku.. popr. je pak jeste nejaky ten drahy test z krve… ale nevim, jak je to u dvojcat..

Misutapro
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.12.18 20:49
@pazitka píše:
neni zac! je to na tobe, jestli plodovku budes chtit.. rozhodnes se dle tech vysledku.. popr. je pak jeste nejaky ten drahy test z krve… ale nevim, jak je to u dvojcat..

Díky moc tak snad to bude jen pohovor

pazitka
Echt Kelišová 9597 příspěvků 18.12.18 20:54
@Misutapro píše:
Díky moc tak snad to bude jen pohovor

určitě, neboj.. možná tu plodovku navrhnou kvůli té vaší anamnéze, oni to navrhují často.. každopádně si vem čas na rozmyšlenou- a rozhodneš se v klidu pak, i na základě výsledků toho screeningu

Misutapro
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 18.12.18 20:56
@pazitka píše:
určitě, neboj.. možná tu plodovku navrhnou kvůli té vaší anamnéze, oni to navrhují často.. každopádně si vem čas na rozmyšlenou- a rozhodneš se v klidu pak, i na základě výsledků toho screeningu

No to je pro mě nejschudnejsi řešení. Prý jak je těhotenství krásný období a já se o ty dva jen ustavičně bojím
:)

pazitka
Echt Kelišová 9597 příspěvků 18.12.18 20:57
@Misutapro píše:
No to je pro mě nejschudnejsi řešení. Prý jak je těhotenství krásný období a já se o ty dva jen ustavičně bojím :)

to chápu.. je to stresující, ale pak už bude líp! určitě to dobře dopadne!

Misutapro
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 19.12.18 06:31

@pazitka
Budu doufat

Váš příspěvek
Reklama