Turistika s dětmi

241
24.4.21 13:28

Turistika s dětma

Ahon maminky. Letos uz mame deti trochu vetsi (1,5 a 3,5roku), tak planujeme dovolenou pod stanem (tu uz jsme si zazili loni 2×, ale letos to chceme jinak). Chceme to pojmout formou vandru. Proste sbalime veci do batuzku, nabalime stan a kempingovou vybavu a pujdeme. Vzdy nekde na noc postavime stan a pujdeme dal. Praktikujete nekdo takto dovolene? Mate nejake rady? Pripadne typ, kde se vam libi a kudy jit? Chceme denne zvladnout pesky kolem 20km. Obcas treba prejet vlakem, busem, lodi… jsme od Kromerize. Jelikoz jsme s manzelem absolvovali nekolik dovolenych v kempiu, mame celkem skladne veci a jsme minimalisti, ohen zalozit umime, stan postavit s prehledem, uvarit za vetru… ale zatim jsme sli vetsinou tury kolem kempu nebo vylety. Takze klidne uvitam nejake rady. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
53250
24.4.21 14:08

Já jenom technický dotaz - děti budete přepravovat jak - kočár/ dvojkočár? Šátek/ nosítko? Jinak rady asi moc nemám, ale držím palce :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
24.4.21 14:12
@ugluk píše:
Já jenom technický dotaz - děti budete přepravovat jak - kočár/ dvojkočár? Šátek/ nosítko? Jinak rady asi moc nemám, ale držím palce :-)

Jelikoz od narozeni mladsi je antikocarkova, tak jen nosim v nositku. Mam nositko i ve kterem mi na zadech spala 3,5leta :-D takze nabalime sebou i obe nositka 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53250
24.4.21 14:20

Tak to fakt klobouk dolů, komplet kempovací výbavu (byť minimalistickou) a dvě nošené děti 20 km :mrgreen: Já když dám s 12kg dítětem na zádech 10 km, jsem dost groggy, a to se cítím trénovaná. Přidám-li k tomu nákup (na břicho), mám co dělat :-D Ve 3,5 letech mi dítě celodenně po svých naťapalo tak 5 km (teda v reálu klidně 10, počítám-li všecky zacházky k větvičkám a kamínkům), o rok později už to bylo o hodně lepší. No ale ten 1,5r mrňous k tomu… :lol: Bod za odvahu :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
24.4.21 14:42
@ugluk píše:
Tak to fakt klobouk dolů, komplet kempovací výbavu (byť minimalistickou) a dvě nošené děti 20 km :mrgreen: Já když dám s 12kg dítětem na zádech 10 km, jsem dost groggy, a to se cítím trénovaná. Přidám-li k tomu nákup (na břicho), mám co dělat :-D Ve 3,5 letech mi dítě celodenně po svých naťapalo tak 5 km (teda v reálu klidně 10, počítám-li všecky zacházky k větvičkám a kamínkům), o rok později už to bylo o hodně lepší. No ale ten 1,5r mrňous k tomu… :lol: Bod za odvahu :kytka:

No ja tak chodim furt :-D 1,5leta ma 10kg, takze nepocitm nejm extra narust :-D starsi ma 15kg :-D takze na takove to poponeseni to dame 🤣 no a stan mame uplne pidi a lehky, mame primo na turistiku, spacaky to same… my radi vyzvy 🤣 🤣 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16388
24.4.21 14:57

Hele začněte tím, že si uděláte víkendový vandr a uvidíte kolik toho ujdete a jak se na to budou děcka tvářit, že je budete, nosit na delší dobu. Protože tím že jsou větší, tak už mají jednoznačnější názory.

Takže ve čtvrtek a nebo pátek někam vyražte a zkuste to tedy pojmout tak, že jdete nějakých těch 20 km a kam dojdete, tam stavíte stan (přes jaro či léto stačí normálně přístěnek z ponč, stan je zbytečná zátěž.) a vydržte do neděle. Tedy 2-3 noci.

Šla bych v druhé půlce května a přes bílé karpaty - podívat se na orcheje. Dojeďte do Bojkovic a pak jděte po po zelené na jih směrem k Velké nad Veličkou. Váhodou je, že tam je celkem dost potůčků, takže nemusíte tahat moc vody. A mějte na telefonu někoho s autem a sedačkama, kdo pro vás kdyžtak přijede, když se ocitente někde, odkud bude složit odjet hromadnou dopravou. (je to výrazně jednodušší, než jet vlastním autem a vymýšlet trasu, jak se k němu vrátit ahlavně pak v neděli zjistit, že děti už jsou opravdu hodně proti a vy jste 20 km od auta…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8522
24.4.21 18:09

@Romanka40 z mého pohledu jste si naplánovali moc velkou vzdálenost. Ne, že by se to nedalo ujít, ale já si nedovedu představit, že by z toho něco měly ty děti, kromě toho, že budou celý den tvrdnout v nosítku.
Já mám děti starší (3, 5 a 7let) a ani kdybych šla jen s tím nejstarším, tak bych si pěšky 20km denně nenaplánovala. S dětmi výletíme hodně a jim nejvíc vyhovuje, když nikam neženeme, ale když mají čas poznávat. V lese staví domečky pro skřítky, lezou na kazatelny, sbírají houby, brouky a kde co, u řeky házejí žabky, čváchají si nohy, v létě se koupou. Zajdeme si na prohlídku hradu, vylezeme na rozhlednu, zastavíme se na zmrzlinu, necháme je pohrát na louce nebo na nějaké atrakci pro děti (tuhle jsme strávili přes 2 hodiny v Kukyho lese, což je asi 300m okruh). No a pokud děti potkají cestou jiné děti, tak to už je úplně zabité, půl dne „v háji“. Takže 20km za den bez kola je pro mě úplně sci-fi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
24.4.21 18:33

@Hoa Mai my teda normalne chodime 9km okruh tu u nas a za 2hodky to mame obejite 🤣 ted jsme to sli 3hodky a to jen proto, ze jsme cekali na kamaradku, ktera se dle dcery „tahla“ :-D kdyz jsme sli naposled 10km tam a 10 zpet na dovci, tak holky sli lesem a nikde se nejak nezastavovali. U neceho se zastavily a pak sli dal, starsi je trochu hyper, takze furt pobiha a kdyz se mladsi zastavi, tak ji popohani…takze u nas je to prave naopak, podiva se a hned chce jit dale. :think: A navic kdyz vi, ze na konci ji ceka cil v podobe postaveni stanu, zmrzliny,, opekani spekacku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
24.4.21 20:43

Byli jsme na vandru uz 2× v lete na tyden. Mame jedno dite. Kdyz ji bylo 3,5, meli jsme s sebou cyklokocar (vetsinu dne v nem jely veci, na poledni spanek dcera, my hodili krosny na zada a nahaneli kilometry). Loni ji bylo 4,5 a sli jsme uz jen s batohy. Chce to max 10-15 km/den a podrobne naplanovat vc. „Uniku“. Sli jsme klidne 3 dny mimo civilizaci, pak to chce dokoupit zasoby a trasu planovat s dostatkem zdroju pitne vody.
Pri dobrem planovani jde i spani pod sirakem (dobra orientace nocoviste). S detmi nedoporucuju prilis ilegalni stanovani (napr.na Sumave jen legalni nouzova nocoviste), coz je trochu problem, protoze kempy od sebe nebyvaj 10-15 km. Jo a loni jsme vlozili do trasy i cca 20 km na kanoi, coz byla pecka :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
24.4.21 20:53

@Kachnana ano, unikovky do toho planovat budeme. Proste at vime, ze z tama jede bus a doveze nas tam a tam… my prave budeme mit to nositko a navic chceme odpoledni spanek dat klodne na odpocivadle :-D ale diky za tip. My bychom teda chteli do ciloveho kempu dojit po svych, od nas je to dle map pesky 63km. Tam treba 2 dny pobyt a pak zase zpet po vlastni ose 🤣 navic asi sebou budeme mit i psa 🤣 Proto to musime poradne naplanovat. I to byl duvod, prpc jsem zalozila toto tema. Zajimalo me, zda je nekdo stejne „streleny“ jako my. Pripadne, kdyby se nasel nekdo do party

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
24.4.21 21:24

Úžasné. Vzpomenu si na vás, až muž bude před odjezdem na dovolenou horekovat, že se ne vejdeme s dětmi a jejich věcmi do auta. Zkušenost nemám, jsme zabari.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
24.4.21 21:27

Ono stačí, že bude lejt a jste v háji…

Každopádně já došla k tomu, že si na ty věci a poponášení dětí půjčíme poníka :lol:. Protože nejsem soumar a chci si podobné akce užít.
Nooo takže někdy někdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
241
24.4.21 21:31

@Lucie_Sx jelikoz jsme prezili stanovani s detma, kdyz 20hod ze 24hod dne prselo…a mala mela 7m, prezijeme vse 🤣

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53250
24.4.21 21:39

Jako že jste šli 10 km tam, 10 zpět a děti 1,5 a 3,5 poctivě ťapaly, jo? :-D No klobouk dolů :-D Já mám 2,5 (plus jedno už školou povinné, to těch 20 dá bez řečí) a jako sice rádo chodí a rádo se nosí, ale občas se tak sekne - chce stát a koukat třeba dvacet minut (velké dítě se nudí), ale naloženo na záda řve, že chce ťapat. Vypuštěno na zem už ovšem neťape, ale čumákuje… no výlet se dá, stanování se dá, ale vandr je pro mě utopie :mrgreen: Plus teda mi nikterak nevadí nosit dítě na zádech, to má člověk dobrou rovnováhu, ale jak si ještě něco naložím na břicho, tak se cítím jak soumar :mrgreen: Ale tak vy to máte natrénovaný ;) Když jsme jezdívali bezdětní na čundr, náš nejlehčí stan měl něco málo přes dvě kila, spacáky taky ultralehký, k tomu pár triček a spodní prádlo, vodu… vlastně nic, já fakt nechápu, proč jsem to nikdy nedostala pod 10-12 kilo :mrgreen: A teď teda, když jedeme do kempu, tak se skoro stydím. Pravda, když jedeme na víc dní, beru desetiilový rodinný stan, samonafukovací karimatky, ať se nám spí dobře, vařič, ešus, jídlo… a jedeme narvaným autem. No ale mnohokrát v životě se mi potvrdilo, že člověk toho táhne tolik, kolik může - na týden letadlem to zvládám s malým příručním batohem 20 l max :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10929
24.4.21 21:57
@Romanka40 píše:
@Lucie_Sx jelikoz jsme prezili stanovani s detma, kdyz 20hod ze 24hod dne prselo…a mala mela 7m, prezijeme vse 🤣

Tak jedno malý mimino ti neuteče do deště a nebude během deseti minut durch…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat