Ty, co měly epidurál - jak je to s nástřihem a šitím?

8.8.13 21:11

ty co měli epidurál - řeknětě prosím :)

Ahoj holky a maminy :)

po dnešním předporodním kurzu jsem se nejspíš rozhodla pro Epi, samozřejmě když to stihneme :) jen se chci zeptat, jak je to s nástřihem a následným šitím? Vím že nástřich dělají v kontrakci, ale když nebudou tolik bolet? je v tom rozdíl? Možná je to blbá otázka, ale jsem prvorodička bez zkušeností :)

Díky všem :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.8.13 21:14

Prostě zda to bolí, nebo to není cítít :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8684
8.8.13 21:14

Nástřih jsem necítila, šití teda bolelo pekelně, na to tedy epidurál nijak nezabral, ale jinak to byla skvělá věc a rozhodně doporučuju. Příště bych si ho nejradši nechala píchnout tak týden před porodem :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
8.8.13 21:16

@Pavluše89 ja jsem mela epidural a je vyborny na kontrakce, o nastrihu tez nevim ale kdyz to chces teda vedet tak siti a gyn. vysetreni bylo na porodu to nejhorsi.
preji at to mas lepsi :hug: a neboj, zvladly jsme to vsechny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6537

Mě nastřihli jen malinko a spíš to zastudělo nebolelo to, a šití měla jsem jen jeden steh sice to vyšíval dlouho jako dečku na Vánoce, ale ke konci to trochu tahalo ale nebolelo mě to, a epidurál jsem měla a fakt uleví od bolesti :palec:

jestli tě to potěší já jsem bebíčko ale nebylo to tak hrozný dalo se to :mrgreen:

Příspěvek upraven 08.08.13 v 21:17

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1654

Nástřih jsem neměla, ale šití jsem cítila úplně normálně. Jinak taky doporučuju.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10075
8.8.13 21:17

Tak pro mě byl horší ten epidural :pankac: sice mě nenastřihly a ani nešily tak asi nemužu ani radit :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
8.8.13 21:17

Jsem taky prvorodicka, ale studovala jsem porodni asistenci. Nastrih neboli z toho duvodu, ze se dela az kdyz hlavicka pri kontrakci tak tlaci na hraz, ze utlaci cevy a nervy a proto v tu chvili ta hraz neni citliva. Hodne zen se nastrihu boji, ale videla jsem X porodu a skoro vzdy se hned po porodu miminka mamky ptaly, jestli je strihali. Vubec to nepostrehly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2607
8.8.13 21:18

Tak já první rodila s epidurálem a druhé bez. Rozdíl nebyl žádný. Nastřihnutí jsem necítila a šití také ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 21:18

Holky jste zlaté děkuji :) koukám že asi opravdu každá to vnímáme jinak :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
721
8.8.13 21:19

Ahoj já měla u prvního epidurl. No nic moc pocit. nakonec jsme šla na císaře. epi. mi nechali a byla jsem nemohoucí na jednu stranu. tak že to bylo na ho… a to velké. pač na bolesti po tom císaři to nepomohlo. A rači bych rodila normálně a bez epi než s.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
8.8.13 21:21

Presne to jsem na salech zazila. O nastrihu ani rodicky nevedely, o siti uz jo… to vetsina proziva bolestive. Ovsem kazda to mame jinak. Jsem zvedava na sebe.. zatim se nebojim, porod vnimam jako cestu k tomu, ze budu mit malou u sebe. A tesim se. Vim, ze to neni snadne a nemuzu mluvit, kdyz porod nemam za sebou, ale tesim se tak na malou, ze se vlastne tesim i na porod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5051
8.8.13 21:22

První porod jsem mněla s epidurálem, bez bych to asi nedala, bylo to nekonečně dlouhé. Nástřih bolel jako čert a šití ještě víc.

Při druhém porodu mi dala dr.na výběr epidurál, že zpomalí porod a ona mně pak odrodí (šla dělat CS) nebo mi praskne vodu a odrodí mně porodní asistentka. Nechala jsem si prdnout vodu a dcera byla do 30min venku bez nástřihu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.8.13 21:22

@ninaj také se moc těším :) a budeš dávat epi či ne? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
8.8.13 21:23

A chceš rodit na Kladně nebo jinde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu