Týdenní miminko - přicházím o mléko

103
23.6.15 08:40

Týdenní miminko - přicházím o mléko

Ze dne na den mi začlo velmi ubývat mléko, malou se snažím přikládat co hodinu, abysme to rozkojily, ale marně…co dělat? jsem z toho nešťastná…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24362
23.6.15 08:42

Jak jsi to poznala, že ubývá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
23.6.15 08:43

@theu dle čeho soudíš, že ubývá? Teprve se pořádně rozjíždí..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
23.6.15 08:48

@theu
to vse teprva zacina, neboj :hug:…ja mela najednou malo mleka cca ve 2 mesich male- tak jsem koupila v lekarne homeopatika a celkem rychle se to zase dalo do poradku…celkove hodne pij, pij karo a neboj-ono se to rozjede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
23.6.15 08:49

Myslím, že není možné, abys přicházela o mléko, pokud dítě přikládáš, takhle to v těle nefunguje:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
23.6.15 08:52

Mám úplně prázdná prsa, ani odsávačkou nic neodsaju…malá se u pra kroutí, po kojení pláče, hledá prso…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
23.6.15 09:02
@zuzkasim píše:
Myslím, že není možné, abys přicházela o mléko, pokud dítě přikládáš, takhle to v těle nefunguje:-)

A na to jsi přišla kde?
Je to úplně běžná situace.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9575
23.6.15 09:10

@theu no jestli mimčo řve hlady, tak bych asi začala pomalu přikrmovat ze stříkačky, ať chuděra nestrádá a ty - nic nedělej kolem domácnosti, odpočívat a žádný stresy, denně klidně tři čtyři litry tekutin (ideálně kojo čaj s jestřabinou nějakej) plus když si dáš meltu nebo caro, tak taky neublíží. Hodně jíst - tělo potřebuje energii na tvorbu mlíka (super je červená řepa, ta hodně pomáhá laktaci) - plus můžeš si koupit třeba i homeopatika podporující tvorbu mléka. Malou přikládat co nejčastěji, ale zas ať si nezkazíš bradavky zbytečně. Já jsem přikládala při tomto problému co dvě hodiny přes den, v noci jsem nechala spát a postupovala jsem, jak jsem psala a do druhého dne jsem měla prsa úplně jak šutr tvrdá. Tak to taky vyzkoušej a držím palec, ať to zabere. Ale zas zbytečně nestresuj - když to půjde, tak to půjde a když ne, tak ne, v dnešní době to není přece vůbec problém :) ;) hlavně aby mimčo bylo spokojený :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.15 09:17

Měla jsem podobný problém dva týdny po porodu - ze začátečnické neznalosti jsem si jeden den neodstříkala nalitá prsa a druhý den bylo zle. Přikládej k prsu dál, ona ta reakce je většinou do druhého dne. Hodně odpočívat, hodně pít, opravdu nevadí, když budeš jíst a pít jako kůň, potřebuješ tekutiny a energii.
A dula mi radila zalézt klidně na celý den s malou do postele, v rámci možností na nahato, ať je kontakt na kůži, že to taky pomůže. Vyzkoušené to nemám, u nás to nešlo, malá se musela nonstop nosit a houpat na balonu, jinak řvala, pobyt s maminkou v posteli ji neuspokojoval :-(

Edit: Pokud problém trvá déle, dala bych u takhle malého miminka dokrm ze stříkačky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18774
23.6.15 09:22
@zuzkasim píše:

To je rozsireny mytus. Pokud dite je jen „prilozeno“, ale neumi spravne sat, tak to prikladani k nicemu neni. Dulezita je spravna technika kojeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18774
23.6.15 09:28
@theu píše:
Ze dne na den mi začlo velmi ubývat mléko, malou se snažím přikládat co hodinu, abysme to rozkojily, ale marně…co dělat? jsem z toho nešťastná…

Bud si zavolej laktacni poradkyni, nebo na internetu zkus najit ukazky, jak spravne kojit. Technika kojeni je nesmirne dulezita. Muzes prichazet o mliko, protoze dite neco dela spatne. Mozna to jen chce upravit techniku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
23.6.15 09:37

@Mango_Lassi @Lexoid Jo, je to pravda, já jen, že takový výkřik do tmy „přicházím o mléko“ bez dalšího upřesnění, bývá ve většině případů blbost. Omlouvám se zakladatelce, pak napsala víc a holky radí dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3224
23.6.15 11:49

Jeste muzes pridat i ta homeopatika, ja je brala hned po porodu- byla jsem dny na JIP a mleko se krasne rozjelo, ikdyz jsem malou zacala prikladat pozdeji- jmenuji se ricinus communis od firmi boiron-maji je skoro v kazde lekarne…

jo a odsavackou mi to take neslo moc odsat- ikdyz v prsou bylo mleka dost…je to veda-aspon tedy pro mne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4414
23.6.15 13:10

Já třeba odsávačkou odsála maximálně 10ml a víc nic. Chtěla jsem si udělat zásobu do mražáku a prostě to nešlo. Kojila jsem plně dá se říct do roka, syn nechtěl jíst. Jinak dál do 16ti měsíců. Prsa jsem nikdy neměla nalitá k prasknutí, snad jen 3 den po porodu. Zavolala bych si domů laktační poradkyni a ona by Vám ukázala jak na to a poradila co pro to udělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1013
23.6.15 15:03
@theu píše:

Hodně pít, doporučil bych klasiku zvanou Melta. Potom i dost jíst, nestresovat se a přikládat a přikládat. Ono se to rozběhne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama