Tykání s prababičkou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 20:53
Tykáni s prababičkou?

Ahojte :)
Zajímal by mě váš názor na moji situaci.
S přítelem jsme 2roky a máme 2mesicni holčičku.
Když se malá narodila, tak přítelovo babička (prababička) mi nabídla tykáni.
Když jsme se včera sešli, tak prababicka se ptala moji tchyne (jeji dceři) proč si porad vykame? Ona odpověděla, ze je babička starší.. Moc jsem její odpověď nechápala a abych pravdu řekla, s tchyni se vídám každý den (bydlíme naproti sobě v paneláku) a uz me samotný to vadí, ze máme „kamarádský“ vztah a furt ji musím vykat(ona me tyka)

Kdy vy jste si zacali s tchyni tykat? Čekala jsem, že mi nabídne tykani o vánocích, když jsme u nich byli na štědrovečerní večeři a nic.Tak čekám dal :mrgreen: :mavam:

Šťastný Nový Rok Vám Všem!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:

Tichošlápek
Extra třída :D 10459 příspěvků 28.12.16 20:58

Po svatbě. Moji rodiče svým tchanum (tchyně uz zemřely) vykaji dodnes

suwari
Ukecaná baba ;) 1021 příspěvků 28.12.16 21:01

Taky tchýni vykám a ona mi tyká. A náramně mi to vyhovuje.Ani si nedovedu představit, že bych jí týkala.
Být tebou, tak to tykání nechám na tchýni, asi má nějaký důvod, proč nechce, abys jí tykala.

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 21:02
@Tichošlápek píše:
Po svatbě. Moji rodiče svým tchanum (tchyně uz zemřely) vykaji dodnes

Joo říkam si, ze třeba po svatbě :)

Devuska
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 28.12.16 21:03

Mam dojem, ze me tchyne nabidla tykani na svatbe, kdyz me rikala, at ji rikam krestnim jmenem. Tri roky ji vykam s vyuzitim krestniho jmena pro osloveni misto pani XY. Ted jsem ale dostala zdrbane, ze co furt vykam. Ale nejde me to moc pres pusu. Tchyne je skvela zenska, myslim, ze se ji muzu sverit a mame fakt hezky vztah. Porad mi ale naskakuje „vy“ misto „ty“

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 21:04
@suwari píše:
Taky tchýni vykám a ona mi tyká. A náramně mi to vyhovuje.Ani si nedovedu představit, že bych jí týkala.
Být tebou, tak to tykání nechám na tchýni, asi má nějaký důvod, proč nechce, abys jí tykala.

Kdyby byli zastáním netykat tchynim, ale ona svoji taky tyka. No ja počkám až ona s tím prijde, ja urcite nabízet nebudu :) :mrgreen:

peluani
Extra třída :D 10543 příspěvků 28.12.16 21:06

Já vykam tchánovi a tchyni doteď i po 10 letech :)

iziwolvie
Kecalka 385 příspěvků 28.12.16 21:08

S manželem jsme spolu 17 let ( z toho 2 roky manželé ), máme tři děti a tchyni s tchánem stále vykám. Je mi to jedno, jsem na to zvyklá, spíš by mi teď přes pusu nešlo to tykání. :)

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 21:09
@peluani píše:
Já vykam tchánovi a tchyni doteď i po 10 letech :)

To me možná taky čeká :mrgreen: :mrgreen:

Lekninka91
Extra třída :D 10356 příspěvků 28.12.16 21:09

Tchyně mi nabídla tykání asi na druhé návštěvě.. Moje mamka manželovi nabídla tykání, když jsme u ní byli poprvé :-D

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 21:10
@iziwolvie píše:
S manželem jsme spolu 17 let ( z toho 2 roky manželé ), máme tři děti a tchyni s tchánem stále vykám. Je mi to jedno, jsem na to zvyklá, spíš by mi teď přes pusu nešlo to tykání. :)

Me už tchyni prave to tykani občas jde na jazyk :mrgreen: Jak se vidíme každý den :mrgreen:

hani28
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 28.12.16 21:11

No mi by to prislo nevhodne, aby mi tchyne tykala a ja ji vykala. Pripadala bych si podradne, jak nejaka skolacka a ne rodina. Manzel ji tyka, dcerka taky, a ty jedina ne, citila bych se divne. Ja teda ziju v Anglii, tady to nase tykani/vykani neni ale od prvniho dne jsem tchyni rikala jmenem, ne pani xxx. A manzelovym prarodicum taky. Ale tady to tak je normalni. Nechapu takovy cesky zvyk ze tchyne snacham tykaji ale snachy jim musi vykat. At si obe vykaji nebo tykaji ale ne jedna tak a druha jinak, to bych se fakt citila blbe a asi pobidla manzela, at s maminkou promluvi. Prababicce bych klidne tykala, pokud to nabidla.

84eva84
Kecalka 449 příspěvků 28.12.16 21:13
@Lekninka91 píše:
Tchyně mi nabídla tykání asi na druhé návštěvě.. Moje mamka manželovi nabídla tykání, když jsme u ní byli poprvé :-D

To se mi líbí :mrgreen: Můj táta nabídl pritelovi taky hned tykani ( a řekl: Vole ja jsem Roman a přítel musel odpovědět nazdar vole Romane :mrgreen: A do dnes se tak zdraví) :mrgreen:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.12.16 21:14

Otcově ženě vykám co ji znám, spolu byli 20let. Ona nám tykání nenabídla, její děti mému otci tykali. Manželé jejich dětí ji tykají.
Tcháni mi tykání nabídli někdy do roka po svatbě (cca půl roku s námi nemluvili - žabomyší válka, ale to je za námi).

iziwolvie
Kecalka 385 příspěvků 28.12.16 21:14

@84eva84 Jinak manžel mým rodičům taky vyká. Dokonce u nich i pracuje, takže se vidí každý den. Dokonce je vidí i častěji než já. :mrgreen: Mamka říkala, že to tykání přijde časem. Takže možná tak za dalších 20 let. :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Muchlovačka dne: Modelka Němcová div nevytrhla tajemnému fešákovi jazyk

Slavná česká topmodelka Petra Němcová (39) si v současné chvíli užívá... číst dále >

Pomeje skončil v nemocnici! O berlích se belhá kvůli vážné zlomenině

Rakovinu hrtanu sice porazil, už několik měsíců se ale producent Jiří Pomeje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >