Týrání přítelkyně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Pipina
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 13.02.09 14:34
Týrání přítelkyně

Ahoj holky,

včera jsem měla malé setkání se svou nejlepší kamarádkou a vyburcovalo mě to k tomu, že se o její příběh chci rozdělit a požádat o radu.
Je to skvělá holka, která má svých 32 let a velice touží po založení rodiny. V životě měla tu smůlu, že její rodina sice drží pohromadě, ale na prazvláštních poutech a tak v ní nemá žádnou oporu. Proto se od nich odstěhovala a navštěvuje domov jen kvůli svému milovanému psovi. Pokud jde o pratnerský vztah tak ten je pro ní snad začarovaný. Osm let se plácala s klukem, který jí podvádět a dusil jí a přezto vše s ním byla. Bála se samoty. Po osmi letech už nemohla vydržet a našla odvahu a z toho nijakého bouřlivého vztahu dokázala odejít. Od té doby se ale plácá a to už 10 let. Po několika krátkodobých vztazích si na inzerát našla kluka, který pro ní nyní znamená hodně. Je skvělý v sexu (na čem jí velice záleží) je hodný milý ALE..........je neuvěřitelně žárlivý a to tak, že po roce chození jí úplně sebral sebeúctu. Její práce je cestování po celé republice a tudíž si při každé vyjížce za prací musí vyslechnou šílené vyčítání jak se kurví s kde kym. Jezdí si za sexem v pracovní době. Došlo to tak daleko, že se bojí potkat někoho známého, aby jí náhodou neoslovil. Bohužel pokud se tak stane a náhodou jí pozdraví nějaký kolega nebo znáýí, tak jí stropí žárlivku na veřejnosti a potom je pokračování doma. Ona se ho bojí a třeba spí v koupelně.

Normální člověk by si řekl, že z toho může vycouvat ale ona naopak. Je ráda, že ho má protože se opět bojí samoty. Každý den lepí vztah, který on rozbourá. Včera jsem s ní seděla v restauraci a najednou z ničeho nic přišla SMS že ho níčí a jestli si vůbec uvědomuje jak je špatná a že se s ní nedá vydržet a to jen proto, že jela z pracovní cesty ještě se mnou na kafe. Podotýkám, že o tom věděl předem a že to bylo na mou žádost jelikož mám trable, které jsem s ní chtěla probrat. I tak mu najednou jeblo. Přitom on jí prostě navrhuje ať to s nim zkončí, protože ho jen trápí. Vim, že je to magor a že je to jen problém jeho hlavy, ale ta holka je na něm normálně už závislá a raději bude trpět s magorem než být sama.

Snažim se jí domluvit ať z toho vztahu vycouvá než jí zabije nebo se ona zabije, protože fakt jiné východisko s toho vztahu nevidim. Co mám dělat, aby konečně dostala sílu ho nechat a postavit se na vlastní nohy? Tohle je přeci jasný případ tyrana :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34544 příspěvků 13.02.09 14:48

Ono je to těžká, v tomhle věku se člověk opravdu bojí a navíc jestli ho má ráda a jinak má samé kvality … pokud o ten vztah stojí, tak by asi bylo dobré jít společně někam do psychologické poradny.
To, co popisuješ, je fakt šílené a nechat tak se to určitě nemůže. On především by si to měl uvědomit a pokud o ten vztah stojí, tak by měl spolupracovat. Tohle opravdu nikam nevede, musí se to změnit, jinak stejně ten vztah pokračovat nebude.

dalmatinka 123
Hvězda diskuse 47786 příspěvků 13.02.09 14:56

MĚLA JSEM KAMARÁDKU VE STEJNÉ SITUACI.TAKY SE BÁLA SAMOTY A RADĚJI BYLA S TYRANEM.PŘITOM TO BYLA MOC KRÁSNÁ HOLKA.BYLO JÍ 28.BYLI SPOLU 2 ROKY,PAK JÍ ZABIL VEČER PŘI ŽÁRLIVÉ SCÉNĚ.UŽ JE TO SKORO 5 LET ALE NIKDY NA NÍ NEZAPOMENU.DRŽÍM PALCE KAMARÁDCE ABY BYLA CHYTŘEJŠÍ

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 13.02.09 15:10

Pipi - je to síla, zkus přesvědčit kamarádku, aby nabídla dotyčnému společné řešení v nějaké poradně, jestli nebudem mít mladej zájem, normálně jí dej přečíst koment od Kamči, kam až to může zajít! škoda života!

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.02.09 15:41

Rekla bych, ze kamaradka potrebuje predevsim udelat neco sama se sebou, protoze to jak s ni pritel jedna, je pouze odrazem toho, co si ona sama o sobe mysli, jak si sama sebe vazi (tedy spise nevazi).

Protoze uznej sama, sebevedoma zenska, ktera zna svou cenu, by se sebou takhle nikdy zachazet nenechala, nehlede k tomu, ze by o podobny typ cloveka nejspis ani nezavadila. Nevim, jestli se da mluvit o nejakych kvalitach dotycneho, kdyz jak tu sama pises, ji vycita, ze se na sluzebkach ku*vi s kdekym a dela ji zarlive sceny.

Urcite bych kamosce poradila, at si bud najde dobreho psychologa, pripadne at se prihlasi na nejaky sebepoznavaci kurz, kde si clovek muze mnohe vyresit (vlastni zkusenost). Je mi fakt ze srdce lito lidi, kteri ztrati tolik let v nefunkcnich vztazich, ale vzdycky maji svobodu volby, takze si za to vlastne muzou sami :-(

Jana

gabrinka
Stálice 98 příspěvků 13.02.09 16:28

Ahoj!
Rozhodně se jedná o domácí násilí (i když zatím třeba ne fyzické). Jestli ti na kamarádce skutečně záleží, měla bys ji vzít do nějaké organizace na pomoc týraným ženám. Nebo zkus je třeba kontaktovat sama a zeptat se, jak můžeš kamarádce pomoct. Info třeba zde: www.bkb.cz

Hodně štěstí přeje

Gábina

Pipina
Ukecaná baba ;) 1660 příspěvků 13.02.09 18:11

Holky díky,

taky jsem toho názoru, že má problém v sobě a že má na to aby od něj odešla. Protože takové chování by normální ženská netrpěla.
Upřímně vám řeknu, že jsem takovýma ženama pohrdala, protože jsem byla přesvědčená, že si za to můžou samy a to proto, že se prostě neseberou a neodejdou. Dnes už vím, že to prostě není jen černý nebo bílý.
Bože chtěla bych jí srašně pomoct, ale vim, že na konci by to mohlo zkončit tím, že bude sama a mám strach, že i to by pro ní bylo strašné. Prostě každá varianta je špatná. Teď scháním nějaké příběhy žen, které si tím už prošly a chtěla bych, aby si je přečetla a třeba v nich našla něco ze svého života a pochopila, že tak to fakt nejde.

Děkuji vám všem za rady jsem za ně vděčná

LinkaK
Ukecaná baba ;) 1138 příspěvků 13.02.09 18:17

Ne není to černobílé to určitě ne. VIděla bych však souvislost mezi vztahy v původní rodině a vztahem s přítelem. V jistém směru ona umí žít jen v roli „oběti“, je to pro ni přirozené, neměla možnost se naučit něco jiného. Měla bych pro tebe tipa, na víkendovou akci v dubnu, kde by si mohla srovnat sama sebe než vleze do úplného hnoje. Pokud máš zájem pošli mi SZ.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 13.02.09 18:18

Pipi - já tě chápu, ono by bylo třeba, aby k nějakému rozhodnutí - ať už z našeho/tvého pohledu správnému či ne dospěla sama, a ty abys v tom hrála spíše podružnou roli, protože vždycky se to může obrátit proti tobě, vždy už v tom budeš hrát určitou roli a ne zrovna vděčnou…

ale opravdu škoda mladého života (to co zažívá ona, tomu neříkám život…), uvidíš, jestli ji namotivuješ k nějaké poradně -nejlépe s partnerem, aby sama viděla jeho reakce, slyšela názor jiného člověka - odborníka, a nejen tvůj :wink: .

hodně štěstí B

gabrinka
Stálice 98 příspěvků 13.02.09 18:36

Ještě mě napadlo, existuje taková publikace „Přežila jsem… výpovědi týraných žen“. Můžeš objednat tady:
http://www.rosa-os.cz/…s/publikace/
Nebo ji mám doma - můžu poslat, kdybys měla zájem.
Pro ostatní přispěvatelky:
Prosím, nedávejte vinu jen těm ženám. Pokud už jednou člověk je v takovém vztahu, ztrácí pojem o reálném životě - co je a není normální atd. Znám z vlastní zkušenosti. Je lehké se do takového vztahu dostat (člověk se prostě zamiluje) a velmi těžké z něj odejít. Je to totální manipulace, jde to postupně, nenápadně, ze začátku to vypadá jako projevy lásky. Nakonec je člověk izolovaný od svých přátel i od rodiny a pak už není kam odejít… myslím, že být sama je pro tuto ženu nejleší možnost. Ještě není tak stará a ještě může počkat na někoho normálního. Hlavně ať si s tímto člověkem nepořizuje dítě!! To by bylo naprosté peklo!!

Zdraví

Gábina

cancerka
Ukecaná baba ;) 2034 příspěvků 14.02.09 00:06

Také si myslím, že problém je v ní. Nemusí hledat psychologa pro něj, ale ať se odhodlá a najde si ho pro sebe. Psycholog ji pomůže otevřít oči a najít sebevědomí. Čím dřív, tím líp.

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 14.02.09 00:06

Taky jsem si kdysi říkala, že ty ženské si za to můžou sami, proč neodejdou. No, teď za sebe musím říct, že do podobného vztahu se člověk dostane raz dva. Nebyla jsem nějak vážně týraná, ale bylo tam nějké omezování, snaha o snížení sebevědomí, vydírání… a taky jsme spolu žili jen 2 měsíce, takže kdo ví kam by to došlo, kdybych se včas neprobrala. Ale rozblikalo se mi črvené světýlko v hlavě a radši teď budu svobodná matka. Hlavně tihle týpci si dávaj velký pozor dokud si nejsou jistí, že mají ženu ve svojí moci. Pak stačí když má ženská trochu menší sebedůvěru a sebeúctu a průšvih je na světě.

Pipino, problém u tvojí kamarádky vidím v tom, že asi je typem, který moc nezná svojí cenu a nemá dost sebedůvěry. I podle toho jejího předchozího vztahu, ve kterém se 8 let plácala… Bohužel bude asi přesně typem ženy, které jsou magnetem pro podobné týpky. A navíc se bojí té samoty :( Těžko radit, ale kdybys jí nějak dokázala přesvědčit aby se obrátila na psychologa. Nebo jak tu někdo psal, zkus se zeptat ty v nějakém centru pro pomoc týraným ženám..tam by ti určitě poradili.

Začíná mě děsit, kolik takových příběhů slýchám poslední dobou. Nevím jen jestli je to tím, že se ženy přestávají bát a mluví se o tom, nebo chlapi nějak magoří. :(

Držím palce, snad to dopadne pro tvojí kamaráku dobře.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.02.09 13:33

Ahoj,
nedá mi to, musím také zareagovat.
Chápu Tvojí kamarádku, že chce raději vydržet to, čím trpí, než aby byla zase sama.
Já jsem řešila před lety rozchod po půlroční známosti. Zdálo se mi, že na mě přítel kašle, byl dost lakomý, nikdy mi nic moc nekoupil, střídali jsme se o placení nákupů a zajímavé bylo, že na mě vždycky přišla řada, když byl účet přes 1000,–Kč, další nákup, kdy platil on, byl třeba za 4 stovky… nejsem lakomá, ale splácela jsem půjčku 10 tisíc měsíčně a příjem jsem měla necelých 18 tisíc.
Nakonec jsem se rozhodla, že se s ním rozejdu a udělala jsem to. Bylo mi hrozně. Přestava, že ve 31 letech budu zase sama, že si budu hledat dalšího partnera (nejsem zrovna typ, který má na každém prstě deset chlapů), chtěla jsem mít děti a teď to vypadalo, že zůstanu sama.
Nekonec jsme se rozhodli, že to spolu ještě zkusíme. O rok později jsme se vzali, druhé těhotenství se nám nakonec podařilo a máme spolu dvojčata.
Jsem pár měsíců rozvedená, odešla jsem od něj před 3/4 rokem i s dětma, naše soužití se úplně zkazilo po narození dětí, když nás odvezl z porodnice do svého nového domu, kde bydleli i jeho rodiče. Hlavně jim vděčím za to, že už nemám rodinu. To, kvůli čemu jsem se s ním chtěla rozejít nebylo nic oproti tomu, co jsem zažila, když jsme tam bydleli všichni pohromadě.
Rok jsem váhala, jestli ho mám opustit i s dětmi nebo ne a nakonec jsem si řekla, že to nemám za potřebí a odešla jsem.
Tvojí kamarádce nemůže nikdo pomoci, dokud se ona sama nerozhodne, že takhle žít nechce. Zjevně taky nemá štěstí na chlapy, tak se bojí přijít i o toho mizeru, se kterým žije.
Já jsem s rozvodem váhala hlavně kvůli dětem, nechtěla jsem jim brát tátu, ale nakonec jsem si řekla, že nechci, aby se děti naučily jejich (bývalého manžela a jeho rodičů) model vztahů v rodině. Otec despota a matka ta neschopná hlupačka, která je úplně k ničemu. Doslova mě od nich vyštvali, tak věřím, že teď jsou tam všichni šťastní.
Zkus říct kamarádce, jestli by chtěla, aby jejich děti viděly, jak se k ní chová jejich táta. Jestli si myslí, že je dobré, aby jí třeba před dětmi nadával do ku… a podobně. Protože on se nezmění jenom proto, že s ní bude mít děti. Třeba jí tohle pohne k tomu, aby od něj odešla. Vím, že jí biologické hodiny tikají, ale pořád ještě má čas.
Dokud si to neuvědomí sama, nikdo jí to nevyřeší.
Ahoj
 Jana

Len-til-kah
Extra třída :D 13986 příspěvků 14.02.09 16:41

Ten člověk je chorý, z chorobné žárlivosti se v žádném případě sám nevyhrabe. Tak bych ho zkoušela přesvědčit, aby to řešil s odbornou pomocí, pokud nebude snaha, přesvědčovat kamarádku, že i ve 32 letech si může najít partnera. Je to ale na ní, nemůžeš za ni žít její život, i když si myslíš, že víš, co je pro ni nejlepší. Podle mě jí můžeš max. nabídnout pomocnou ruku, až ji bude potřebovat (třeba že ti zavolá, kdyby ji zmlátil, ty ji ubytuješ apod.). Každý svého štěstí strůjcem.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.09 14:38

LinkaK, mám skvělou rodinu, podporu v rodičích, spoustu přátel, člověk by řekl, že nemám zapotřebí hledat si chlapa, který mě bude „dusit“, čili se nějak pasovat do role „oběti“, na což bych byla po celý život vlastně zvyklá..
Prostě jsem se blbě zamilovala a přesně, jak píší některé holky - měla jsem strach, že už budu sama…

Nakonec jsme se dohodli, že se rozejdeme. Ale skutečně je to hodně těžký, protože fakt nic není černobílý a i ten žárlivec, když je v klidu, prostě může bejt „normální“ chlap… :(.

Jen u tý žárlivosti: já to beru hodně z pohledu: Podle sebe soudím tebe, takže bych mu nevěřila nos mezi očima.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsi nula, opustil jsi rodinu! Fanoušci grilují Plekance za vyjádření k soudu

Velká spousta lidí mu v rozvodové bitvě fandí, vítězoslavné výkřiky na... číst dále >

Doktor Švarc z Ordinace na lovu: Zounar sbalil sympatickou psycholožku!

Herec Martin Zounar (51), který září v seriálu Ordinace v růžové zahradě coby... číst dále >