Reklama

Úbytek mlíka večer

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Laura77
Stálice 72 příspěvků 16.12.09 20:09
Úbytek mlíka večer

Ahoj. Prosím poraďte, co mám dělat. Mám 5měsíčního chlapečka, kterého plně kojím a cca před 10 dny, kdy jsem měla menstruaci, mi 3 večery vůbec neteklo mlíko. Zkoušela jsem mu dávat nutrilon, ale nechtěl ho pít, takže jsem ho dávala celá ubrečená spát hladového. Přes noc se to spravilo a i přes den to bylo ok. Ale stejně mi přijde, že od té doby, to mám s mlíkem na večer slabší. Nevím, co dělat, stresuje mě to, že nemůžu díte nakrmit. Tolik mlíka přes den zase nemám, abych mohla odsříkat do zásoby. Už se těším na kašičky apod., ale do té doby, nevím, jak to řešit. Poraďte, jak si mlíko udržet nebo co dělat? Díky moc.

Reklama

Reakce:

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 16.12.09 20:37

Jeee, to se nejake rady taky rada dozvim :-) jsem na tom uuuplne stejne!

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.12.09 20:55

Já měla to samý a rady typu - přikládat co nejčastěji - na mě vůbec nefungovaly. Teda měla - pořád to mám.
Pořídila jsem si za dlouhý peníze suplementor a dokrmuju přes něj bebou.
I když teď už mu dávám i lahvičku, suplákem jsem dokrmovala 2 měsíce a je to celkem náročný, nejdřív kojit, pak rychle dělat bebu a dávat jí do supláku…
Ale vyplatilo se mi to, že stále kojím, protože na lahvičku si strašně rychle zvykal.
Teď už je velkej, tak už nějak nemám sílu a vůli to tak hrotit, s kojením se mordujeme prakticky od začátku…

a přesně - hormonální změny - začalo mi to první ovulací po porodu! a následná menstruace to za 14 dní ještě zhoršila!
ale teďak užs druhou ovulací a MS jsem žádný rozdíl nepocítila…

LucaLuca
Závislačka 4470 příspěvků 16.12.09 21:04

Já myslím, že to je dost časté, že je mlíka večer míň. (Nebo fakt nemáš večer žádné?) Hodně odpoledne pij, i kojící čaje a zkus si odpočinout. To je pak tvorba o něčem jiném. Také pomáhá Ricinus communis CH, ale teď nevím z hlavy dávkování, ale mockrát se to tu už řešilo, najdeš to i zde na emiminu.

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.12.09 22:26

Ricinus communis je pro tvorbu mlíka 5CH, pozor, 15 a 30CH naopak laktaci zastavuje!

Jo, to mi taky prechodne pomohlo…
Já vyzkoušela úplně všechno, ani to tu nebudu rozepisovat.
Piju doteď jak duha a celkem žádný velký efekt, no možná bych už jinak ani nekojila.

Jediný, k čemu jsem došla, že kojení je prostě DAR, a někdo holt kojí, aniž by o tom přemýšlel a nijak to nepodporuje, někdo se může přetrhnout, a stejně to jde zuby nehty, jako u nás…
ale tak půl roku má moje mlíko, pro imunitu snad dobrý… netroufám si odhadnout, jak dlouho ještě budu MM produkovat… :think: :wink:

Drogheda
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 16.12.09 22:46

Jeee obrazku, teda jako bych se v tobe videla.. tez bojujeme od zacatku.. plne jsem to rozkojila az ve 3 mesicich.. se suplementorem.. no a ted do toho prisla MS a mam zas pohehe :-).. ale taky si rikam, ze 6 mesicu je dobrejch.. zatim prikrmuju jen trosku vecer.. Davam lahvicku (s cajem) uz od 3 mesice, pac kdyz jsme to rozkojili, tak zase zacal trpet na brichaboly… a z lahvicky nezblbnul.. tak vecer tu trochu Um davam tez lahvickou, ale prijde, ze to moc nechce.No je s tim kojenim hroznej boj… taky nevim, jak dlouho jeste budu produkovat.. ale je fakt, ze ted uz mi to zily netrha… :-)

Kajiszek
Extra třída :D 10091 příspěvků 17.12.09 01:19

Ahoj holky, u mě začaly večerní problémy s mlíkem kolem Vojtova čtvrtýho měsíce a přiznám se, že jsem nakonec skončila u toho, že dávám každej den na noc 140ml Nutrilonu… Malej řval, chtěl k prsu co hodinu nebo i častěji, nechtěl spát… a navíc teda nepřibral za 3 týdny ani deko, což pro mě bylo nakonec rozhodující. Nejdřív jsem dokrmovala MM z mrazáku, když došlu, sáhla jsem po UM. Bylo mi to teda hodně líto, ale tak už jsem se s tím nějak smířila. Kojím normálně dál, celý den to jde obvykle i bez boje, jenom občas dělá scény, ale to vždycky nějak zachráníme. Ale ty večery už to fakt nešlo. Sice teda pořád není schopnej usnout dřív jak v jedenáct večer, ale aspoň celej ten večer neprobrečí jako dřív. A my máme teda normálně flašku a je mu to fuk, nemá se střídáním flašky a prsou žádnej problém, takže v tomhle mám štěstí. No a podotýkám, že na začátku jsem byla fakt dojnice, která by mohla zásobovat mléčnou banku a po první MS to taky šlo takhle do kopru…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 17.12.09 09:21

Kojila jsem výhradně celý půl rok a před 14 dny jsem začala se zeleninou a na večer trochu ( opravdu pidi porce) kaše. No ale zdá se mi, že od té doby Bára nechce pít mlíko. Nevím zda je tak sytá z toho ostatního a nebo líná, když objevila kouzlo lžičky. :cert: Z jednoho prsa které teče méně si nechce vzít skoro vůbec :evil: ( cucá to jak bonpar a spouštěcí efekt se nedostaví) a čeká milostivě až jí přehodím k tomu štědřejšímu prsu z kterého se napije - ale na můj vkus docela o dost mín, než když pila jen mléko. No a tím pádem mi samozřejmě připadá že mi mléko ubývá..Snažím se trochu odstříkat, ale namám na to tolik času, a ani mi to moc nejde. :-? Určitě bych zvládla kojit i jen z toho jednoho, ale docela mě děsí, že když nebude mít takovou spotřebu, že se mlíko ztratí.Ona je Bára pořádná a nebojím se že zhubne ale jde mi spíš o tekutiny aby nebyla dehydrovaná - vždyt ona si vůbec neřekne, nikdy, vůbec se nehlásí napít ani najíst.. ach jo.. to jsou starosti a přitom mimi jsou vysmátá :hug:

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 17.12.09 09:58

lizi buď ráda, že Bára čeká, až jí přehodíš ke druhému prsu v klidu… Vojta náš ten řve jak pavián, když ho dám nejdřív k tomu prsu, ve kterým mám míň mléčný žlázy a tudíž od začátku pouze malinko mlíka. ale když mi cucá tohle prso, rychleji mi naběhne spouštěcí reflex… nevím proč, ale cítím to tak.
Prostě mi řve u 5 ze 6 kojení :-(
jedině v noci, po delší pauze, když je navíc ještě ospalej, je v pohodě.

jenže to je právě taky problém lahviček a supláků - teče to hned, takže Vojta je STRAŠNĚ netrpělivej a začal mi u kojení nehorázně pištět, než mu to začne téct.
Jenže místo aby tahal 20 vteřin v klidu, tak jak se odtrhává a řve, tak mu to trvá mnohem dýl a navíc se naloká u toho vzduchu a má problémy s bublinama…
vysvěluju mu to pořád, a nějak to nechce pochopit :nevim: :zed:

rébi
Ukecaná baba ;) 1793 příspěvků 17.12.09 10:41

To je asi normální, že večer bývá míň mlíka… to mi i říkala jedna dětská sestra v porodnici… asi proto jsem musela kojit tak 2-3h vkuse každý večer (asi do 2 měsíců),… Toto se ale časem zpravilo…

A před MS mám taky vypozorovaný úbytek…jsem totiž 2,5 měsíce jen odstříkávala, protože se mi malá narodila o 3 měsíce dřív,… to jsem normálně mívala 600ml denně a před MS jen 400ml… tenkrát jsem taky panikařila, že se mi ztrácí mlíko, po MS se to ale vždycky zpravilo… teď po 10,5 měsících normálního kojení to pozoruju každý měsíc a už mě to vůbec netrápí… Prostě v tomto období se mi malá: 1)častěji v noci budí na pití, 2)občas ji trvá delší dobu než se napije, 3)plínky nejsou tak mokré jako obvykle 4) někdy se mi i při kojení vztekala, 5) taky se v tomto období zhoršuje spouštěcí refelx (aspoň u mě teda), tzn. může se Ti zdát, že mlíko neteče…

To jsou moje/naše zkušenosti, snad Ti to trochu pomůže… :wink:

levi
Závislačka 3311 příspěvků 17.12.09 10:53

jé já nevím, možná to dělám špatně, ale když mám občas večer míň mlíka a nemám zrovna od rána odstříkáno nebo už není zamraženo, tak dávám Štěpoj kaši, dělám to tak už od uk. 4 měsíce, to bylo tak 1× za týden,teď po půl roce už častěji.No a pak ho ještě dokojím, on jak si večer nezadudá, tak je takovej nervózní :-D . Já jsem teda večerní mlíko už od dvou měsíců kvůli zvracení zahušťovala nutritonem, to byla pak taky taková kaše. :roll:

obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 17.12.09 13:05

rébi koukám, že sis také užila nedonošeňátko, jsi šikulka, že stále ještě kojíš! :palec:
a malá je krásná, jak se jmenuje?

Vojtík se narodil o měsíc a půl dřív, odstříkavala jsem 3 týdny, než jsme se to spolu naučili… dáky lakt. poradkyni, která za námi přijela až domů.
V porodnici mi s kojením nikdo efektivně nepomohl, malý neměl tolik sílu, bojoval i s lahvičkama…

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 17.12.09 20:11

Obrázku - s tím spouštěcím reflexem - to je věda. u toho slabšího prsa si musí jooo zatahat aby se něco vyvalilo, a poznám to spíš podle toho druhýho že zněj vykápne, ale i tak udělá jen lok, lok, lok a je po akci a je ve finále :think: ( je tam toho prostě málo, se jí divím, že se s ním ještě zabývá). Dnes jsem zkoušela prodlužovat čas mezi jídly a měla lepší sání. Asi si budu muset zvyknout, že už není hladová co 2,5 h ale vydrží dýl a necpat jí to pořád.. :zed:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Za 50 až 100 let se podle vědců začne válčit o vodu! Kde dojde ke konfliktům?

Globální oteplování nebezpečně pokračuje, v Česku jsme to ostatně během léta... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >