Kolik stojí účetní dozor?

8.1.20 09:02

Účetní dozor

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda některá z Vás začínala podnikat jako účetní s účetním dozorem. Již několik let pracuji jako účetní, nyní bych si chtěla zřídit ŽL a ke své práci si najít vedení daňové evidence či účetnictví malých či středních firem. Ale bojím se, abych někde něco nezanedbala a tak mě napadlo, že bych si nad sebou platila jednou za čas účetní dozor. Ale ani nevím, kolik takový dozor stojí a zda by se mi potom vyplatilo vést účetnictví klientům. Nepočítám s tím, že bych si vydělala závratné sumy, ale jenom si přivydělala.
Máte s tím některá zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.1.20 09:30
@2petra6 píše:
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda některá z Vás začínala podnikat jako účetní s účetním dozorem. Již několik let pracuji jako účetní, nyní bych si chtěla zřídit ŽL a ke své práci si najít vedení daňové evidence či účetnictví malých či středních firem. Ale bojím se, abych někde něco nezanedbala a tak mě napadlo, že bych si nad sebou platila jednou za čas účetní dozor. Ale ani nevím, kolik takový dozor stojí a zda by se mi potom vyplatilo vést účetnictví klientům. Nepočítám s tím, že bych si vydělala závratné sumy, ale jenom si přivydělala.
Máte s tím některá zkušenosti?

Dobrý den, to me tedy velmi zajímá, o takové službě jsem neslyšela. Ja uctuji malou firmu na DPP. Taky nejsem úplně zkušená účetní. Některé věci se ucim za pochodu. Ale vždy mi pomohl spolupracujici danar nebo nektera zkušenější kolegyně nebo i jen internet. Případně jsem si zavolala na příslušné úřady.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 09:47

Také jsem o té služně neslyšela, ale nedávno mi o tom říkala zkušená účetní, která pracuje již 30 let v oblasti účetnictví. Tak proto zjišťuji více informací…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5752
9.1.20 06:27

A nemyslíš spíš garanta? Aby sis mohla udělat ŽL na účto musíš mít 5 let praxe. Ale jestli máš praxi jako účetní zaměstnanec, tak to by stačilo. Toho garanta si spíš berou holčiny, co právě tu praxi nemají, tak aby mohli mít ŽL, potřebují garanta. Ta cena se pohybuje podle toho, kolik práce ten garant s tebou udělá. Jiné to bude pokud bys třeba seděla u ní v kanclu, učila tě program, účtování atd. a jiné je to, pokud se jednou za měsíc zeptáš na nějaký problém nebo ti ona přijde zkontrolovat tvoji práci, bude cena zaase jiná. Já garanta měla a stálo mě to láhev vína a čokošku. Ale já se na ni teda za 5 let neobrátila ani jednou. A byla to známá.
Ale pokud účtuješ a jen se bojíš, abys na na něco nezapomněla, jsou fajn rzná účetní fóra nebo skupiny na FB. Tam ti klidně kolegyně poskytnou i různé tabulky, kde si odškrtávají povinnosti každý měsíc apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.1.20 09:43

Tak jsem měla na mysli tu druhou verzi :)
Kdy si všechno zpracuji sama a jenom to jednou za čas třeba dám zkontrolovat, že to vedu správně. Na FB jsem přihlášená do několika skupin a sleduji názory a rady ostatních. I ty Excel s tabulky na odškrtávání mám :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama