Uchovávání příkrmů

94
27.10.10 19:56

Uchovávání příkrmů

Ahoj, mám pár otázek ohledně uchovávání příkrmů a čajíčků:
1.Vaříte miminku každý den čerstvý čajíček nebo si jednu várku necháte třeba i déle a případně jak dlouho?
2.Vyvařujete lahvičky od čajíčku nebo je jen opláchnete?
3.Jak dlouho si můžu v ledničce uchovat doma uvařené zeleninové nebo maso-zeleninové pyré a můžu ho i zamrazit?
To je vše :) předem moc děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1932
27.10.10 20:09

Nevím, jak máš staré mimčo, ale čaj uvařit každý den. Sterilizovala jsem lahve do roka, ale stačí asi vymýt vařící vodou, spíš vyvařit dudlíky, může na nich zbýt zbytek jídla, mléka…
Jídlo se dá uchovat do druhého dne v lednici, zamrazit se může.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
27.10.10 20:12

malému je něco přes půl roku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8665
27.10.10 20:32

Ahojda,
1. cajicek urcite denne cerstvy
2. lahvicky po vsem od pul roku jen vymyvam horkou vodou nebo v mycce, i dudliky
3. varim taky cca na 4 dny, na druhy den necham v lednicce, zbytek mrazim do sklenicek od presnidavek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
683
27.10.10 20:44

Ahojky.Taky čaj vařit čerství,Já jsem lahve vyvařovala do 9 měs.Jak jsem davala jen jedno mlíko a to rano ,tak pořadně vše vymívam v horké vodě.Už plně přikrmujeme a tam mu taky lžičku a pod.nevyvařuji.A já mrazím.Se mi to vice osvědčilo.Jinak přikrm v lednici do druh.dne.Jo a ja mrazim v tech boxech na mrazení.Tak snad pomužu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11503
27.10.10 20:45

Ahoj, tak čaj rozhodně každý den čerstvý i když se to nezdá, tak se rychle kazí, takže druhý den už nemusí být dobrý.

Lahvičky a savičky jsem vvyvařila pouze poprvý když jsem je koupila, jinak jsem je myla v jarové vodě a oplachovala horkou.

Příkrmy - ty uvařím a 2 skleničky dám do ledničky, jednu na ten den, kdy ho uvařím a druhou na druhý den, zbytek do mrazáku. Ono tohle jídlo dýl jak ty 2 dny nevydrží. Neboj se ho tam dát v těch skleničkách - vydrží to, mam to vyzkoušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9099
27.10.10 21:17

Ahojky
1.každý den nový čaj
2.Vyvařovala jsem asi do 6stého měsíce měla jsem i dezinfekční tablety.Teď už jen vše umyju jarem a opláchnu pod teplejší vodou.
3. Ano můžeš to zamrazit.Já si uvařím a pak to dám do skleniček a zmrazím-dávám to bez víček-někdy to „nabyde“.Skleničky neprasknou.Zmrazila jsem i brambor,rýži… a chutnalo to stejně jako kdybych to nemrazila.V lednici maximálně dva dny. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
27.10.10 21:43

ahojky,
1. každý den nový čaj
2. jen umávám štětkou a jarem, někdy když spěchám, jen důkladně vypláchnu (používám skleněné lahve, nezabarvují se a nepáchnou)
3. V lednici do druhého dne, mrazit můžeš, já vařím tak na tři týdny dopředu do mrazáku do skleniček od přesnídávek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
170
27.10.10 21:47

A když to zamrazíte, tak pak jen ohřejete v mikrovlnce, nebo necháte znovu projít varem. Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
387
27.10.10 21:54

Malé je šest a půl měsíce a čaj vařím každý den čerstvý. Lahvičky ani dudlíky už od zavedení příkrmů nevyvařuju, jen je vždycky umyju a vypařím horkou vodou. Příkrmy vařím vždycky na dva dny. Jinak se mají uchovávat v lednici stejně jako ty kupované maximálně 48 hodin. Zamrazit určitě můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
28.10.10 00:01

Stejně jak holky, čaj každý den nový, nesterilizuju já nevím, asi dva tři měsíce, zeleninu dělám dopředu do mrazáku. Ale pokeždé vydrží jinka dlouho, podle apetytu strávkyně :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27303
28.10.10 07:15
lili8 píše:
A když to zamrazíte, tak pak jen ohřejete v mikrovlnce, nebo necháte znovu projít varem. Díky

Vyndám večer předem do lednice a druhý den v poledne ohřeju v mikrovlnce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9099
28.10.10 21:38
lili8 píše:
A když to zamrazíte, tak pak jen ohřejete v mikrovlnce, nebo necháte znovu projít varem. Díky

Někdy vytáhnu den předem a pak ohřeju v mikrovlnce,ale někdy zapomenu a vytáhnu tak pár hodin před podáním a rozmrazím to v hrnku s teplou vodou (průběžně vylívám a nalívám opět teplou) a pak zas ohřeju v mikrovlnce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
29.10.10 22:00

všem moc děkuji za odpovědi, zase jsem o něco chytřejší :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
764
2.3.15 19:42

Batáty do mrazáku ?

Ahoj, potřebuji dnes večer uvařit synovi na zítřek masozel. oběd. Určitě z toho budou dvě porce. Jde mi o to, že jsou příloha batáty, které asi zmrazit jako brambory nejdou, že? A ještě do dalšího dne nechat v lednici, to už čerstvé nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama