Reklama

Učím usínat bez prsa, správně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

moonulkaa
Kecalka 462 příspěvků 15.02.17 07:05
Učím usínat bez prsa, správně?

Holky ahoj,

Dcera bude mít za 2 měsíce 2 roky a celkově to usínání a spaní je děs :(

Včera jsem už po hodině jejího dudlani prsa a skákání u toho řekla dost. Dala jsem ji spát se starší (5) a řekla, že pro bolí, no usínání sice další hodinu, ale nakonec usla, chtěla asi 10× na nočník, pak jsem ji už řekla, že ať leží jinak bude bac na dupu (ale jako jediné to zabralo, a ležela.. Samozřejmě jsem ji hladila a zpívala..
K mému údivu spala až do 3:30, normálně se budila co 2 hodiny…

Jenže pak se probudila, říká tutu tak jsem opakovala bolí a spinkáme, úplně se probrala, a chtěla si jít hrát, říkám je noc, spinkame, opět jsem musela říct, že bude bac na dupu, a ležela.. No za hodinu se jí podařilo usnout.. Probudila se pak v 6..(normalne vstává v 6:30) byla vzhůru už i starší tak jsem rosvitila v druhém pokoji a říkám je ráno můžeš se napojit..

Jenže říkám si jestli je to správně, opravdu zabrala jen ta vyhruzka :( a jak se píše v jiných diskuzích jsem ji nezradila, a jestli to fakt ještě nepotřebovala..

Máte někdo zkusenost, dekuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Jana206
Nadpozemská drbna 26300 příspěvků 15.02.17 07:17

Usínání u prsa je chyba. Všechny děti jsem kojila v průměru dva roky, nejmenší má rok a měsíc, ještě kojím(večer, někdy ráno),ale u prsa nikdy neusíná. Jde o krátké nakojení před spaním, ona se potom ještě polobdělá otočí za chvíli usíná. U prsa usínaly všichni tak do devíti měsíců až roku, déle určitě ne. Stejně tak kojení v noci, od roku, některé dřív, už ne. Neznám několikrát se probouzet u batolete. Neříkám, že k tomu nebyly tendence, ale já jsem se vždy sbalila spát do jiné místnosti. Pomohlo to, když jsem přišla dítě zkontrolovat, spalo.
Někdy nejsem celý den doma, dcera usne i bez prsa. Možná by pomohlo, kdyby u vás ukládal někdo jiný. Nedovedu si představit, že by mi dvouleté dítě jen tak z plezíru hodinu „drtilo“ bradavku..Brrr.

kterk
Zasloužilá kecalka 963 příspěvků 15.02.17 07:38

@Jana206 ale.pani.se.nepta, jestli udelala chybu se spanim.u.prsa.nebo ne,.tady.to zase bude o rypani akorat :roll:

blumen
Hvězda diskuse 40329 příspěvků 15.02.17 07:42

@moonulkaa Ty vis sama nejlip, co na ni zabere. Pripadne mi to jako dobry zacatek. Odstavujes teda? Prelepila bych si prsa naplasti, at to vidi, ze mas bebi.

kikouš88
Ukecaná baba ;) 2044 příspěvků 15.02.17 07:48

@moonulkaa ja kojila první dceru do roka, pak jsme to taky utli, jelikož na něm usinala a v noci co hodinu budila na pomazleni u něj. Jestli odtavujes, urcite neustupuj a pokracuj jak si začala. Unas zabiral v noci caj z flasky pri odnaucovani, za par dni spala sama v pokoji už.

blumen
Hvězda diskuse 40329 příspěvků 15.02.17 07:51

Ja odstavuju od patku 2 letou. Prelepila jsem si ty prsa, prvni noc jsem ji v noci rekla, ze mam naplast, otocila se a spala dal. Dalsi noc se ani neprobudila. Pak onemocnela a budila se vic, ale prso ji vubec nezajimalo. Ted 6. den pri nemoci se po nem v noci zacala zase shanet, ale reknu, ze mam naplast a usne. Uz bych taky neustupovala, kdyz jsi s tim zacala, bude se to jen zlepsovat.

pikola
Neúnavná pisatelka 18959 příspěvků 15.02.17 07:55

Já přestala uspávat kojením ve dvou letech, ale v noci jsme problém neměli. Prostě jsem řekla ne, trvalo to než usnula ale byl kojení konec. Neusne ale teda sama ani ve 3,5 což mi zase takový problém nepřijde, prostě lezim já nebo muž s ní. A taky chce různé čurat, napít pohádky, ale já jsem třeba důslednější a občas přísnější.

pikola
Neúnavná pisatelka 18959 příspěvků 15.02.17 07:56

Jo po prsou se ptala asi měsíc než to úplně přešlo.

blumen
Hvězda diskuse 40329 příspěvků 15.02.17 07:59
@pikola píše:
Jo po prsou se ptala asi měsíc než to úplně přešlo.

Jo? Me to prave dnes prekvapilo, 6. den najednou, kdyz predtim o nich uz ani nevedela. Ale asi normalni teda :)

AnastazieB
Echt Kelišová 8299 příspěvků 15.02.17 08:25

Já nemám nic proti uspavani u prsa, ale dvouleté dítě myslím už kojení v noci dávno nepotřebuje. Mně se podařilo odstranit obě noční kojení už v po roce, u prsa jsem uspavala do cca 15m, pak už se sám odstavil. Ale každé dítě je jiné, některé jsou na uspavani a spaní náročné, můj syn spal vždy docela dobře v noci.

moonulkaa
Kecalka 462 příspěvků 15.02.17 09:03
@blumen píše:
@moonulkaa Ty vis sama nejlip, co na ni zabere. Pripadne mi to jako dobry zacatek. Odstavujes teda? Prelepila bych si prsa naplasti, at to vidi, ze mas bebi.

No kojit bych ještě chtěla, ale moje představa He ráno a večer nakoupit, a pak usnout bez..

Jsem víc unavená než po tom co 2 hodiny kojení.. :( spíš nevím co s ní jestli se v noci vzbudí, a chce si hrát. Ale teď po hodině usla.. Tak snad to bude jen lepsi

lokynka
Kelišová 5228 příspěvků 15.02.17 09:04

To že je zvyklá usínat u prsa je naprosto v pořádku. Je to malé dítě, proč na něj mít nároky jako na dospělého? Prso není jen o jídle, má to hlubší smysl, ale to pochopí jen dlouhodobě kojící.(nejmladšího syna kojím, usíná doma u prsu v poledne i večer i v noci)

paandatko
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 4 inzeráty 15.02.17 09:09

@lokynka :kytka: :pankac: naprosty souhlas..

moonulkaa
Kecalka 462 příspěvků 15.02.17 09:31
@lokynka píše:
To že je zvyklá usínat u prsa je naprosto v pořádku. Je to malé dítě, proč na něj mít nároky jako na dospělého? Prso není jen o jídle, má to hlubší smysl, ale to pochopí jen dlouhodobě kojící.(nejmladšího syna kojím, usíná doma u prsu v poledne i večer i v noci)

@paandatko

Holky taky jsem si to myslela.. Ale jak mi hodinu Dukla prso, dělá u toho stovky a všemožné mi druhou rukou prso drtí, to už mi bylo fakt nepříjemné.. Navíc to buzení co 2 hodiny někdy se vzbudila i za půl hodiny..

blumen
Hvězda diskuse 40329 příspěvků 15.02.17 09:37
@lokynka píše:

Naprosto v poradku usinat u prsa ve 2 letech, vec nazoru. Zakladatelka pise, ze ozuzlava prso hodinu. Dlouhodobe kojici jsem byla, pokud tim nemyslis kojeni do 5 let veku ;)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama