Učitel na sš - studium

Anonymní
3.5.21 21:34

učitel na sš - studium

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak je těžké stát se učitelem na sš. Myslím celkovou cestu z Vašich zkušeností - studium na VŠ, hledání práce…
Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
47464
3.5.21 21:41

Nejjednodussi je vystudovat ucitelstvi na ss

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.5.21 21:53

Nejsem si jistý, že by to bylo tak jednoduché, jsem průměrný žák ve 2. ročníku na gymnázium. No, ještě nevím…

• Citovat
  • Nahlásit
31280
3.5.21 22:01
@Anonymní píše:
Nejsem si jistý, že by to bylo tak jednoduché, jsem průměrný žák ve 2. ročníku na gymnázium. No, ještě nevím…

Jestli ve druháku neumíš skloňovat, tak se na peďák ani nehlaš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
3.5.21 22:03
@matkabagristy píše:
Nejjednodussi je vystudovat ucitelstvi na ss

Na střední škole těžko může učit někdo s nedokončeným pedagogickým vzděláním.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47464
3.5.21 22:09
@Russet píše:

o tom pisu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
3.5.21 22:11
@matkabagristy píše:
o tom pisu?

Napsala jsi to mnohoznačně. Učitelství na sš. To může znamenat i střední pedagogickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47464
3.5.21 22:15
@Russet píše:
Napsala jsi to mnohoznačně. Učitelství na sš. To může znamenat i střední pedagogickou.

mam vystudovane ucitelstvi i na/pro zs, snad mi v osmicce nerekli, ze uz muzu ucit devataky. Jsem uplne zbytecne ztratila leta dalsim studiem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
3.5.21 22:20
@matkabagristy píše:
mam vystudovane ucitelstvi i na/pro zs, snad mi v osmicce nerekli, te uz muzu ucit devataky. Jsem oplne zbytecne ztratila leta dalsim studiem.

Když napíšeš vystudovat učitelství PRO střední školy, bude to jasné hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47464
3.5.21 22:20

Ok, vymena predlozky na /pro

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
3.5.21 22:21

Máš dva roky střední před sebou. První si srovnej, kterým oborem budeš pokračovat.

@Russet píše:

Mám spolužačky, které léta učí SOŠ nebo SŠ kadeřnice, kosmetičky, ošetřovatelky, zdr. sestry atd. I zde jsou potřeba učitelé a často nejsou. Dva roky mají bakaláře. Letos dodělávají magisterské studium. Všechny učí minimálně 10 - 15 let. Až letos budou mít komplet vzdělání splněno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
3.5.21 22:25
@Kelsey píše:
Máš dva roky střední před sebou. První si srovnej, kterým oborem budeš pokračovat.Mám spolužačky, které léta učí SOŠ nebo SŠ kadeřnice, kosmetičky, ošetřovatelky, zdr. sestry atd. I zde jsou potřeba učitelé a často nejsou. Dva roky mají bakaláře. Letos dodělávají magisterské studium. Všechny učí minimálně 10 - 15 let. Až letos budou mít komplet vzdělání splněno.

U nás už do mateřské školky nepřijmou nikoho, kdo nemá příslušnou školu. Ono je asi na řediteli, jak dlouho to svým zaměstnancům trpí. Protože nemá jiné lidi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53469
3.5.21 22:49

@Russet
O školkách řeč nebyla, ale to nevadí :mrgreen:.
Každý má jinou zkušenost.

To není problém vedení šk. zařízení, že je málo učitelů a nelze sehnat okamžitě kvalifikovanou posilu. Pak může dát šanci i studující, aby při práci vystudovala. Kdo chce, tak se snaží a vystuduje.
Druhý rok asistují uč., která nemá zatím titul. Já ho mám. Máme dvě různé školy, různé ped. zaměření, proto každá máme jiný čas výstupu. Finální výstup máme ve stejný čas 8).
A ve školce u nás mají uč. a AP, obě spolu letos maturují. Je to jejich druhá maturita. To víme my, že jsme přidružené pracoviště. Pochybuji, že tohle ví rodiče.
Vaše uč. ve školce mají na čele vytetované, že mají maturitu/ titul v oboru hotov?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47464
4.5.21 07:26
@Russet píše:
U nás už do mateřské školky nepřijmou nikoho, kdo nemá příslušnou školu. Ono je asi na řediteli, jak dlouho to svým zaměstnancům trpí. Protože nemá jiné lidi.

„prislusna“ skola pro ms je i stredni s maturitou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31280
4.5.21 09:23
@matkabagristy píše:
„prislusna“ skola pro ms je i stredni s maturitou

To já vím. Ale diskuze je o středoškolákovi, co pokukuje po vysokoškolském studiu, aby mohl vyučovat na střední škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat