Učitelé - máte smlouvu do června?

169
2.7.15 16:59

Učitelé - máte smlouvu do června?

Nedávno jsem podepsala smlouvu ve škole od konce srpna do konce června… máte to taky tak? Co si to tom myslíte? Co budete dělat o prázdninách v roce 2016?

http://www.novinky.cz/…-pracak.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

355
2.7.15 17:15

Měla jsem to tak na letošní školní rok. V dubnu jsem podepsala novou smlouvu, která mi zaručila to, že na pracák letos nemusím, ale opět ji mám jen do 30.června. Budu doufat, že mi ji ředitel opět pak prodlouží i přes prázdniny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.7.15 17:20
@lennca píše:
Měla jsem to tak na letošní školní rok. V dubnu jsem podepsala novou smlouvu, která mi zaručila to, že na pracák letos nemusím, ale opět ji mám jen do 30.června. Budu doufat, že mi ji ředitel opět pak prodlouží i přes prázdniny.

Takže jsi teď dostala smlouvu od 1.7.2015 do 30.6.2016?
Nechápu, že ti nedal smlouvu aspoň do konce července, když ses osvědčila…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
355
2.7.15 17:27

@čezka Přesně tak. Spíš jsem doufala, že mi ji dá už na neurčito (tak jsme se totiž vloni dohodli). Jenže máme letos strašně málo prvňáčků, dva kolegové byli odejiti, tak jsem ráda alespoň za to. Nevíte, platí pořád, že může být smlouva na dobu určitou jen třikrát a pak už musí být na neurčito, nebo je to už zrušené?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16378
2.7.15 17:33

@čezka Nejen, že se osvědčila, ale za toho půl roku má odpracovanou dovolenou, která ten červenec pokryje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.7.15 17:36

@lennca Tak to nevím. Nějaké informace jsem jsou třeba tady:
ale nevím, jestli je to aktuální
http://www.prace.cz/…u-urcitou-1/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
169
2.7.15 17:43
@vokishka píše:
@čezka Nejen, že se osvědčila, ale za toho půl roku má odpracovanou dovolenou, která ten červenec pokryje.

No právě proto mi taková sviňárna nejde do hlavy… já mám smlouvu od srpna, takže si budu vybírat v prvním pololetí dovolenou v ty dny, kdy ostatní učitelé budou mít studijní volno (už jsem to tak několikrát měla) :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
2.7.15 18:28
@lennca píše:
Přesně tak. Spíš jsem doufala, že mi ji dá už na neurčito (tak jsme se totiž vloni dohodli). Jenže máme letos strašně málo prvňáčků, dva kolegové byli odejiti, tak jsem ráda alespoň za to. Nevíte, platí pořád, že může být smlouva na dobu určitou jen třikrát a pak už musí být na neurčito, nebo je to už zrušené?

toto už je zrušené.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
2.7.15 18:54
@lennca píše:
@čezka Přesně tak. Spíš jsem doufala, že mi ji dá už na neurčito (tak jsme se totiž vloni dohodli). Jenže máme letos strašně málo prvňáčků, dva kolegové byli odejiti, tak jsem ráda alespoň za to. Nevíte, platí pořád, že může být smlouva na dobu určitou jen třikrát a pak už musí být na neurčito, nebo je to už zrušené?

Není to zrušené. Po druhém prodloužení musí dát na neurčito.

• Citovat
  • Upravit
16378
2.7.15 18:59

@Terdul Nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
2.7.15 19:02

@vokishka Pokud si tam chce dotycneho nechat, tak musi. Pokud uz s nim nepocita, tak samozrejme druhe prodlouzeni pouze dobehne.

• Citovat
  • Upravit
16378
2.7.15 19:04

@Terdul já jsem právě čekala na změnu, aby se to přestalo počítat, jinak bych nemohla měnit úvazky. Naštěstí to změnili, takže vím, že to tak být nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20074
2.7.15 19:04

@Terdul

ne, nemusí. sama jsem tuto situaci letos řešila. prostě nemusí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16378
2.7.15 19:05
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Terdul
2.7.15 19:07

Podle nového zákoníku práce nesmí zaměstnavatel svému zaměstnanci dát víckrát smlouvu na dobu určitou než třikrát - max. tedy 9 let. Pokud ale byla nějaká smlouva podepsaná už do roku 2012, tak jako by nebyla, a začíná se od znovu.

• Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama