Učitelka MŠ a dítě s sebou v práci

20.6.20 13:07

Učitelka MŠ a dítě s sebou v práci

:mavam: Ahojky
Přicházím za vámi s prosíkem, předem děkuji za přečtení.

Mám dceru (2 roky). Je to od mala velice klidné dítě. Od 1 roku jsme docházeli do dětského centra, kde jsme měli řízenou činnost. Kontakt s dětmi nikdy moc nevyhledávala, ale děti jí nevadily. Během koronavirové krize jsme o kontakt s dětmi hodně přišli a bohužel je to znát. S dcerou kamarádky si nechce hrát, na hřišti odchází, když nějaké dítě projeví zájem o hru. Začala se i dost stydět před dospělými. Vím, žetoto vše je jen období, které přejde. Upsala jsem se ale do práce a to mě asi nejvíc trápí, nemůžu kvůli tomu spát a musím uznat, že mám depresi.
Když jsem dostala nabídku pracovat ve školce od září tohoto roku, tak mě polila vlna štěstí. Paní ředitelka mi nabídla skvělé podmínky (dceru si můžu obléknout, dát jí najíst, super plat, jsou moc fajn kolektiv.. ). Domluvily jsme se, že dcera bude v nejmenším oddělení a já v prostředním. Budeme se potkávat v umývárnách, v šatně, v jídelně. V září dceři bude 2 a půl. Špatně tedy mluví, ale jinak se sebeoblushou nemá problém. Mám však strach o její psychickou stránku kvůli její citlivé povaze. Musím podotknout že 8 měsíců chodím 3× v týdnu cvičit a hlídají jí babičky, brácha nebo tatínek. S odloučením semnou nemá problém, zamává, dá mi pusu. Po příchodu mě občas ani nevítá, nechybím jí, což mě těší, protože vím že je spokojena :) Ve školce to však bude jiné, cizí prostředí, učitelky, děti které teď absolutně nesnese…
Potřebovala bych radu od nějaké maminky, která měla s sebou dítko taky ve školce. Jak dítěti nástup do školky ulehčit??? Nebylo by lepší mít dceru ve stejném oddělení)Budu ráda za jakoukoliv zkušenost ohledně tohoto tématu, opravdu mě nástup do školky děsí, i když třeba zbytečně, mám furt pocit že to dcera nezvládne :think: Každopádně jako učitelka ohledně cizích děti naprosto vše zvládám :mrgreen: jen u toho mého se v tomto naprosto ztrácím a nevím si rady.

Děkuji za přečtení a za to, že jsem se z toho mohla vykecat :srdce: :*
PS: do zaměstnání musím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

582
20.6.20 13:18

Jsem taky učitelka v MŠ, teď doma s dcerou (1 rok a půl) a za rok budu řešit to samé co ty. :) Já ze zkušeností od kolegyň, které měly děti ve školce, doporučuju se s dítětem vídat ve školce co nejméně, protože děti když tam vidí maminku, tak chtějí být prostě s mámou (hlavně ty malý prťátka). Já vím že dceru u sebe ve třídě mít potom nechci, nedělalo by to dobrotu (i vůči ostatním dětem by to bylo nefér, protože oni tam maminku nemají).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 13:21

@Jdani
Přesně z toho důvodu jsme se hned domluvili, že já budu v prostředním oddělení, hlavně kvůli ostatním. Snad to byla správná volba :andel:
Bojím se aby to chudák neměla ještě těžší než ostatní, přeci jen se sme ham potkáme tak aby za den neměla několikrát stres kvůli opakovanému loučení a potkávání se :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
582
20.6.20 13:30
@zuzi.zuzi.zuzi píše:
@Jdani
Přesně z toho důvodu jsme se hned domluvili, že já budu v prostředním oddělení, hlavně kvůli ostatním. Snad to byla správná volba :andel:
Bojím se aby to chudák neměla ještě těžší než ostatní, přeci jen se sme ham potkáme tak aby za den neměla několikrát stres kvůli opakovanému loučení a potkávání se :(

Já tě chápu, taky budu mít stejné pocity jako ty, ale jsem přesvědčená že to je správné řešení. U nás si vždycky kolegyně, když měly odpolední, braly děti po obědě k sobě na třídu, takže vlastně děti byly na své třídě jen dopoledne. Jinak jestli bude školka přes léto v provozu, doporučuju, abys tam malou brala na „zvykačku“, seznam jí s učitelkama které bude mít, ukaž jí třídu, hračky (nebo jí tam potom ber o přípravném týdnu). Tvoje dcera je ještě maličká, takže tomu, že bude plakat když se budete loučit se nevyhneš, to je u většiny dětí. Ale u tebe bude horší to, že malá bude vědět že jsi hned za dveřmi. Budeš se muset hodně obrnit aby ti jí nebylo pořád líto :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.6.20 13:38
@Jdani píše:
Já tě chápu, taky budu mít stejné pocity jako ty, ale jsem přesvědčená že to je správné řešení. U nás si vždycky kolegyně, když měly odpolední, braly děti po obědě k sobě na třídu, takže vlastně děti byly na své třídě jen dopoledne. Jinak jestli bude školka přes léto v provozu, doporučuju, abys tam malou brala na „zvykačku“, seznam jí s učitelkama které bude mít, ukaž jí třídu, hračky (nebo jí tam potom ber o přípravném týdnu). Tvoje dcera je ještě maličká, takže tomu, že bude plakat když se budete loučit se nevyhneš, to je u většiny dětí. Ale u tebe bude horší to, že malá bude vědět že jsi hned za dveřmi. Budeš se muset hodně obrnit aby ti jí nebylo pořád líto :)

No právě…Teuška nikdy pořádně neplakala. Když pláče tak jen když spadne nebo když se nutí do čeho nechce (cizí lidi atd) Takže když plave nedělá mi to dobře, to ale žádné mamince. No modlim se abychom to zvládly..ale depku z toho mám ohromnou. Myslím pořád jen na 1.září.

Vzít jí v přípravném týdnu mám strach. Sice by mrkla prostředí, ale bojím se, že když tam nebudou děti tak si vše privlastni. Nerada půjčuje hračky.. Je to jedinacek a rodina jí zahrnuje neustále kravinama od malička, takže se moc dělit neumí..aby pak 1.zari neměla trauma z toho že to tam neni jen její.. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4446
20.6.20 13:41

No mám doma něco podobnyho a v době kdy chodí se skolkou na prochazku tak nejdu s mladsim ven aby jsme je náhodou nepotkali, protože si dokážu představit co by následovalo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23454
20.6.20 13:45

Mně měla mamka u sebe ve školce. Z jiného oddělení jsem zdrhala k ní. Takže od té doby jsem byla u ní. Taky mě tam měla od 2 let.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2011
20.6.20 13:52

Já být na tvém místě, tak to celé o rok posunu, pokud by mě netlačily finance. Přijde mi ještě strašně malá… Ikdyž nejsem učitelka, ale mám jich pár v rodině a i podle nich v tomhle věku na školku nemůže být dítě ještě připravené. A je to akorát stres jak pro učitelku, tak to dítě. Když slyším, jak to ty děti snáší zle, je mi z toho akorát smutno. Moje děti šli obě ve 3,5 letech a i tak to bylo náročné a každé ráno jsme chodili několik měsíců s brekem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1094
20.6.20 13:53

Kdyz jsem kdysi dávala syna do školky, vytiskla jsem mu společnou rodinnou fotku. Domluvili jsme se, že kdyby mu ve školce bylo smutno, půjde se do šatny na fotku podívat. Fungovalo to. Ale byly mu už tři roky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 13:56

Dcera se mnou od 2,5 let absolvovala některé opakované praxe ve školce při studiu. Problém nebyl, ale není zvyklá, že má mámu jen pro sebe, je to několikáté dítě.
Kdybych nastoupila pracovat do školky a bylo jí 2,5, chtěla bych ji mít u sebe. Jsou školky v malomestech a na vesnicích, kde ani jiná možnost není.
Stejně tak to měla jedna paní učitelka, která byla na mateřské s vnučku od své postižené dcery. Chtěla se vrátit brzy do práce, nastoupila v jejich dvou letech, dva roky ji měla u sebe, potom ji dala do sousední třídy.
U nás se stejně kolektiv mění průběžně a předškoláci jsou zvlášť.

Anonym z důvodu, že nepíšu jen o sobě.

• Nahlásit
  • Citovat
5692
20.6.20 13:57

@Terezxx ne vsechny deti jsou takove a to, ze to rekne ucitelka ve skolce spis znaci to, ze maji s prckama vice prace, nez s tema starsima, a to se jim samozrejme nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.6.20 14:00
@Terezxx píše:
Já být na tvém místě, tak to celé o rok posunu, pokud by mě netlačily finance. Přijde mi ještě strašně malá… Ikdyž nejsem učitelka, ale mám jich pár v rodině a i podle nich v tomhle věku na školku nemůže být dítě ještě připravené. A je to akorát stres jak pro učitelku, tak to dítě. Když slyším, jak to ty děti snáší zle, je mi z toho akorát smutno. Moje děti šli obě ve 3,5 letech a i tak to bylo náročné a každé ráno jsme chodili několik měsíců s brekem.

Ano, souhlas. Taky zůstávám ještě doma. Jen jsem to nechtěla psát ještě anonymně jako slovo do pranice.
Moje děti chodí po 4.narozeninach, stejně tak půjde to nejmladší, to už je v pohodě.
Ale kdybych musela, tak dítě u sebe, jinak nic.

• Nahlásit
  • Citovat
6982
20.6.20 14:22

@zuzi.zuzi.zuzi Chápu, že dotaz byl jiný a řešíš v tuto chvíli své dítě a své blaho a je to tak v pořádku. Přijde mi, že máš z této situace trochu těžké svědomí (do práce musíš) a je riziko, že budeš mít potřebu si dítě brát do třídy. Chtěla bych napsat pohled matky, která měla děti ve školce - v několika různých třídách v rozsahu několika let. Jedna zkušenost byla velmi pozitivní, holčička zapadla do kolektivu, za mámou přišla, povídaly si, máma ji odvedla do chumlu dětí a neoddělovaly se od ostatních. Holčička byla tříletá a s kolektivem rostla. Když chodil do třídy druhý syn, už byla mazák ze školy a pořád její přítomnost byla všem příjemná a velmi přínosná. :palec:

Zbytek už hodný pochvaly nebyl. Dítě si po o vzaly “k sobě” a to doslova. Těžko se učitelka může věnovat své práci, když neustále chová své dítě, je z něj rozrušená. Dítko visí na noze nebo v náručí, nebyla výjimka, že sedělo u počítače a na místě učitelek, pořád všem vykládalo, že tam má mámu a to je moje máma, u všech rozhovorů je to dítko přítomné, děti se ostýchají - rozrušené jsou všechny děti, atmosfera na palici. Mě, jako matce, bylo z toho smutno, učitelkám byla třída u zadku, citově byly logicky zainteresované jinde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6982
20.6.20 14:24
@Jdani píše:
Jsem taky učitelka v MŠ, teď doma s dcerou (1 rok a půl) a za rok budu řešit to samé co ty. :) Já ze zkušeností od kolegyň, které měly děti ve školce, doporučuju se s dítětem vídat ve školce co nejméně, protože děti když tam vidí maminku, tak chtějí být prostě s mámou (hlavně ty malý prťátka). Já vím že dceru u sebe ve třídě mít potom nechci, nedělalo by to dobrotu (i vůči ostatním dětem by to bylo nefér, protože oni tam maminku nemají).
:kytka: :kytka: :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1549
20.6.20 14:25

Taky bych si ji vzala do třídy k sobě, obě bychom tak byly klidnějsi.. Znám takové případy že svého okolí a není s tím problém

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama