Máte zkušenosti s ucpanými žlučovody?

47
31.8.20 20:02

Ucpané zlucovody

Ahoj, ráda bych se zeptala jestli to někdo neměl podobně a hlavně by mě zajímalo co nasleduje pak. Moji mamince byly zjištěné ucpane zlucovody. Před pár dny měla bolesti zaludku a zvracela. Sváděla to na jídlo, ze ji neco nesedlo. Po 2-3 dnech ji bylo zase dobre a nebýt toho že ji zezloutly oci, tak by to ani neresila. Sla tedy k doktorovi, na ultrazvuk a tam ji potvrdili ucpane zlucovody, takže ted je v nemocnici a čeká se co bude. Dostává kapacku jestli náhodou kameny nerozeženou. Zitra ji čeká další vyšetření, nevím presne jak se jmenuje, ale je to hadicka do zaludku a dále. Jsem teď strasne vyklepaná, víc než moje mamka. Tak strašně se o ni bojím, aby vše bylo zase dobré. Prosím, máte někdo zkušenosti se kameny ve zlucovodech? A co se děje pak? Moc předem děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1953
31.8.20 20:22

Mamka to mela taky. Predpokladam ze u vas skutecne jde o zlucovody (v jatrech) a ne o zlucnik. Zlucnik by byl totiz podstatne vic vpoho, ten by laparoskopicky odoperovái. Nicmene i s timhle se neco dela, jmenuje se to ERCP, kdyztak si vygoogli co presne to obnasi. Mamce pak dali do zlucovodu stenty, aby se to uz neucpavalo, a je na diete. To zezloutnuti nastesti odezni, jatra umi regenerovat. Tak at to dobre preckate a mamce je lip :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
31.8.20 20:41

@Helca83 mockrat děkuji za velmi povzbuzující zprávu. Moje maminka si se mnou a mými nemoci užila kdysi dost, tak teď zase trnu strachy já. Tak moc si preji aby už byla zdravá💟 ještě jednou děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
2.9.20 05:02

Ucpané žlučovody jsem měla také. Doktorka mi večer na pohotovosti píchla Almiral na záda, protože mě to vystřelovalo do pravé lopatky. Bolest hrozná. Samozřejmě to nepomohlo a do rána jsem byla celá žlutá. Jaterní testy vypadaly tak, že se toho obvoďačka úplně zděsila a hned mě poslala do nemocnice. Udělali mi to ERPC, o kterém píše Helca83, udělalo se mi líp, ale v nemocnici jsem byla týden, než se ty jaterní testy začaly zlepšovat. Pak mě pustili domů, byla jsem pořád docela unavená, na neschopenka jsem byla ještě 2 týdny. Až se srovnali jaterní testy, objednali mě na vyndání žlučníku, aby se to neopakovalo. Měla jsem tam asi 25 malých kamínků. Tohle všechno bylo před rokem, už jím relativně normálně, ale třeba smažené věci, kořeněné a alkohol se ještě bojím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
2.9.20 06:46

@snažilka2 děkuji za reakci na mou otázku a přeji hlavně pevné zdravicko. Já se taky lecim se zlucnikem. Mám uz od dětství zjištěno že mi špatně funguje, užívám na to kapky. Před více než rokem mi bylo zjištěno bláto, to se mi ale podařilo prisnou dietou vyčistit. Takže tyhle problémy jsem spíš ocekavala u sebe nez u mamky. Ta nikdy neměla se zlucnikem problém, ani ji to prý nebolí, jen že je žlutá a je teda v nemocnici, čeká až ji objednají do Prahy na to ERCP. Je z toho taky nervózní, bojí se kdy odzloutne, kdy se ji to vycisti, jestli ERCP hodně bolí a taky kdy ji pustí domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
155
2.9.20 08:43

ERCP skoro nebolí, dávají nějaké léky na bolest a na zklidnění - takové oblbováky. Jen je to trochu nepříjemné.
Taky jsem se moc bála. Odžloutne tak do 2 dnů, až jí ty žlučovody vyčistí. Já jsem byla v nemocnici týden. Jak jsem psala, čekali, až se mi srovnají ty jaterní testy.
Jinak před tím jsem taky neměla velké problémy se žlučníkem, jenom spíš nadýmání po jídle. Pak mě chytla ta bolest v zádech - a to prý bylo o toho žlučníku. To mi řekli v nemocnici.
Přeju tvé mamince, ať je brzy v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
2.9.20 10:41

Mamka take odzloutla brzy, neboj se, bude to dobre :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47
2.9.20 13:37

Děkuji strašně moc za uklidnění, já to za svou mamku prožívám ještě víc než ona :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama