Učurávání - Plenky nenosí už přes půl roku

Hanča21
24.11.09 18:33

Učurávání

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušennost s učuráváním malých dětí. Mám dvouletou dcerku a ta mi poslední dobou učurává do kalhotek. Plenky nenosí už přes půl roku. Babička říká, že to i trochu zapáchá. Děkuju za pomoc :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1023
24.11.09 19:17

ahojky,tak o tom mi vyprávěj… :-D
Se starší dcerou jsme toho učurávání a počurávání užili ažaž!!Samo,že ted už je to v pohodě-má 6,ale tehdy jsem se ji pořád dokola ptala,jestli chce čurat,nic jiného mě nenapadlo :nevim: a dál jsem to neřešila. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1424
24.11.09 20:17

Pokud se jí to dřív nestávalo, určitě bych to řešila s lékařem, mohl by to být i zánět močových cest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
24.11.09 20:42

Určitě to konzultuj s doktorem, aby se nic nezanedbalo. Můj starší to dělá zatím dodnes ( 3,5 roku). Nemá totiž čas, a když se ho zeptám, řekne, že se mu nechce, aby náhodou o nic nepřišel. Takže radím, vydržet, ono to určitě přejde:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9797
24.11.09 20:48

Hezký večer, i my máme stejný problém. Od 1,5 roku jsme bez plen a dodnes si stále učůrává. Musím ji stále hlídat a dávat ji. Málokdy si řekne sama a když už si řekne, většinou už má „cinknuto“ v kaťatech..nevím, jestli něco nedělám špatně, už jsem to zkoušela po dobrém i po zlém, to je ještě horší:-(
Ale pokud to i zapáchá, asi bych se určitě poradila s lékařem!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.11.09 21:14

Máme stejný problém se 4 letou holčičkou. Taky to zvládala brzy i v noci, ale jak se do něčeho zabere :roll: , pak utíká a je na záchodě mokro. Jen nechápu, že na dovolené byla schopná doběhnout z venku i přezout se. No tak častěji za den převlíkáme kalhotky. Dr. radila, aby si je prala. (abych se nezlobila, ale měla to spojený s něčím trochu nepříjemným) Akorát se jí to děsně líbilo a Tomík si hned schválně ucvrkl, aby mohl taky :roll: .
Teď už jen doufám, že z toho „vyroste“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12975
25.11.09 00:11

Přesunuji do nočníkových hrátek a doplnila jsem název diskuse :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9785
25.11.09 00:22

mala mi to delala take /odplenkovana v 1,5 roce, a ve dvou letech to zacla delat/
ani po dobrym (chvaleni a vejskani jak se to povedlo), ani po zlym. nekolik kalhotek a nejen jich denne.
pak jsem slibovala system odmen, pekne si reknes, hezky se vycuras bez ucurnuti, musis vydrzet dostanes bombonek (dostalva atakove ty male PEZ - jednu kosticku). Funguovalo to.
pak postupne zapominala.
pak mesic dva dobry a na novo.

HOdne take zabirala povidani o tom, ze ona je velka holka a pocuravaj se mimina.

Cca dva mesice uz nema plinu ani na noc. jeden tyden se pocuravala i obden.. jak okoho to bavi porad prevlikat postele ze.. tak jsem ji rekla ze jestli chce plinu.. a ona ze ne ze to vydrzi. a vydrzi..
je to zvlastni

nikdy jsem k tomu necuchala ale je fakt ze nekdy takove ty „petikacky“ na kalhotkach byli hlavne v dobe kdy nekde nastydla a nemoc se projevila az treba za dva tydny..

no nevim dza jsem nejak poradila.. spis jsem vypsala svou zkusenost..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11042
25.11.09 08:35

Tak přesně tohle taky řešíme. Syn byl bez plíny pomalu ze dne na den, všechno v pohodě a po nějaký době si začal ucvrkávat. A více méně je to tak pořád. Někdy to stihne včas, někdy ohlásí, že se počůral a mám trošku mokro.
A navíc s příchodem sestřičky se začal pravidelně po odpoledním spaní (na spaní má pořád plínu)pokakávat do plínky. Myslím si, že to souvisí s Eliškou, protože ona se taky pokakává, tak proč ne on. A vysvětluju pořád dokola a doufám, že si to uvědomí. Zkoušet to po zlým se mi dost příčí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9797
6.12.09 12:35

Tak jsem dneska Jeje zkusila prani počůraných kalhotek a u nás taky nezabere..s radostí je šla podruhé vyprat :cry: :roll: Nevím, připadá mi, že vůbec tomu nechce rozumět, přestože moc dobře ví..už nevím taky, co na ní vyzkoušet:-(( nic nezabírá:-(((

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.10 17:13

No já bych zaběhla k Mudr. se vzorkem moči - jestli to není močová infekce - měla by v moči bílkovinu
a koupila bych spoustu sušených brusinek - ty jsou na močový měchýř nejlepší..

Taky jsem učurávali jednu dobu - byla to inffekce a brusinky pomohly! :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.9.14 13:20

To mame ted tak hlavne dopo ho prevlikam snad 3× uz me to stve. Povidam o tom ze uz je velkej ze se pocuravaji miminka atd a ze to musi umet do skolky a stejne je to porad stejny.To potom ani nemam cenu ho odnaucovat nocni to je plena porad durch

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama