Udržení otcovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ZoufalecNejvetsi
Nováček 6 příspěvků 11.01.17 16:31
udrzeni otcovstvi

Zdravim vsechny. Potreboval bych radu a snad mi tu nekdo dokaze pomoct. Muj problem je tento.
Ma pritelkyne se se mnou rozesla, nicmene po nejake dobe usoudila, ze udelala chybu. Jenze mezitim se stihla vyspat s jednym panem a vzeslo z toho tehotenstvi. Zjistil jsem to az po nejake dobe a smiril se s tim. Onen dotycny se k tomu totiz nechtel znat. Tak jsem to vzal na sebe se vsim vsudy.
Ponechme stranou otazku, jestli jsem jen nebyl ten blbec, kterej se o ni s deckem postara, kdyz puvodce zbabele vycouval. Byl. Uz to vim :-)
Nicmene, prcek se narodil a ja ho miluju strasne moc a je mi ukradeny, kdo je biologicky otec. Ja jsem napsany v rodnem liste.
Jenze po nejake dobe nas zacal biootec obtezovat tim, ze si to rozmyslel a ze chce „sveho“ syna k sobe. Poslali jsme ho oba do haje i kdyz na socialce jsme vylicili vse pravdive. Po te, co jsem mu pohrozil „inzultaci“ dal pokoj.
Jenze ted je vsechno jinak. Pritelkyne me opet pred rokem nechala, ale kupodivu nam to nebrani ve spolecne vychove naseho, ted uz 3 a pul roku stareho, syna. jenze mam pocit, ze se posledni dobou zacala za mymi zady schazet zase s tim „hrdinou“. A ja mam ted sileny strach, ze mi nejakym zpusobem synka vezme, otcem se ofiko stane biootec a ja s nim nebudu smet udrzovat kontakt.
Zkousel jsem hledat v zakone, ale neni to tam uplne prehledne, jako kdyby na tuhle situaci vlastne ani nikdo nemyslel. Tak nevim co delat :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 11.01.17 16:41

No podle mě ti hrozí ještě horší věc. Tvoje přítelkyně se odstěhuje k biologickému otci. Budou spolu spokojená rodina a ty budeš jako právní otec sponzorovat jejich dítě, které samozřejmě vůbec neuvidíš. Podle mě bys měl co nejdřív zažádat o zrušení otcovství.

Limi123
Závislačka 3516 příspěvků 11.01.17 16:47

@Jabadabadu Tak tenhle prispevek nepochopim!!! :zed: :poblion:
Vy byste snad pozadala o zruseni materstvi k diteti ktere milujete???

@ZoufalecNejvetsi Omlouvam se, ze neporadim, ale ten priapevek nade mnou me opravdu nadzvedl.

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 11.01.17 16:50

@Limi123 bohužel @Jabadabadu má ale ve své podstatě pravdu. A jak víme, tady je otec většinou to poslední a když matka chce bránit ve styku, tak to dělá a soud je na to bohužel krátkej… Stačí si tu přečíst pár diskuzí vypečených matiček.

terinka4444
Hvězda diskuse 67832 příspěvků 11.01.17 16:51
@Limi123 píše:
@Jabadabadu Tak tenhle prispevek nepochopim!!! :zed: :poblion:
Vy byste snad pozadala o zruseni materstvi k diteti ktere milujete???@Zou­falecNejvetsi Omlouvam se, ze neporadim, ale ten priapevek nade mnou me opravdu nadzvedl.

souhlasím s tebou, taky nechápu, že tohle může někdo napsat. A navíc dokud je zapsán v rodném listu, má na dítě stejné právo jako otec. Jak to je právně ale nevím.

Markéta80
Hvězda diskuse 40015 příspěvků 11.01.17 16:52

@Limi123 :think: proč? Vždyt má pravdu. blbost byla se do Rl vůbec zapisovat, ted bude platit alimenty na cizí dítě a oni si budou hrát na rodinku a jeden dobrák je bude financovat :(

terinka4444
Hvězda diskuse 67832 příspěvků 11.01.17 16:52

@ZoufalecNejvetsi myslím, že na tohle ti nejlépe odpoví @canaglia jestli někdo bude vědět, tak on. Napiš mu soukromou zprávu.

Hanka253
Zasloužilá kecalka 835 příspěvků 5 inzerátů 11.01.17 16:53

@ZoufalecNejvetsi Booože, ty jsi musel tak strašlivě moc milovat. Nezaslouží si to. City člověk neovlivní, stát se to může, ale někoho jen využít, když jsem sama v nouzi, nechat ho stát se otcem dítěte a pak ho zase vystrnadit, to je sobectví a vypočítavost na entou. Po právní stránce neporadím, jen vím, že soud bude řešit nejlepší zájem dítěte a ten bude nadřazený i biologickému otcovství. Kluk je ještě maličký, snadno v tomhle věku zapomínají - asi hodně bude tzáležet na vztahu jaký máte a jaký se podaří utvořit druhému tatínkovi.. Kdyby spolu měli začít žít, budeš to mít těžké. Mohu ti jen říct, že až se ti jednou narodí tvé vlastní dítě, budeš ho milovat ještě víc, i když se to ted nezdá. (Měli jsme v rodině také v některých věcech podobnou situaci a předchozí věta je ze zkušenosti otce vlastního i nevlastního). Držím ti palce

Limi123
Závislačka 3516 příspěvků 11.01.17 16:53

@Nowuka2 myslim, ze kdyz rodic dite miluje, udela vse pro to, aby byl s nim.
A ne ze se ho vzda, jen pro to, ze hrozi financni riziko.
To, zda je darcem genetickeho materialu, je irelevantni, kdyz pan syna miluje a povazuje za sveho.
Poradily byste totez, kdyby byl pan geneticky otcem a manzelka mu branila se se synem vidat?
To je tak tezke pochopit, ze ho pan ma rad jako vlastniho?

Aspera
Generální žvanilka 20759 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 16:54

@ZoufalecNejvetsi čistě teoreticky by bez tvého souhlasu neměli udělat nic. Doufám, že si dobře pamatuju 3 roky jako lhůtu na popření otcotvství. To že ti můžou dělat problémy je samozřejmě pravda, ale bez tvého vědomí tě nevyškrtnou.

ZoufalecNejvetsi
Nováček 6 příspěvků 11.01.17 16:55

Hmmm…takze legalne to je teda mozny? Tak to musi jit i jinak… A JABADABADU: „Umis cist?“

Nowuka2
Ukecaná baba ;) 2326 příspěvků 11.01.17 16:57
@Limi123 píše:
@Nowuka2 myslim, ze kdyz rodic dite miluje, udela vse pro to, aby byl s nim.
A ne ze se ho vzda, jen pro to, ze hrozi financni riziko.
To, zda je darcem genetickeho materialu, je irelevantni, kdyz pan syna miluje a povazuje za sveho.
Poradily byste totez, kdyby byl pan geneticky otcem a manzelka mu branila se se synem vidat?
To je tak tezke pochopit, ze ho pan ma rad jako vlastniho?

Tady nejde o to milovat víc či míň, ať je nebo není biologocky vlastní. Ale o to že pokud jeho vypečená žena bude chtít, tak dítě neuvidí, jen bude cálovat. Naprosto běžně se to děje i u biologických otců, je to úplně jedno. Prostě když je ženská mrcha, chlap s tím nehne. Je to pár let zpět, jak jeden Slovák natáčel ‚dokument‘ o tom, jak mu žena brání vídat jeho biologicky vlastní dítě, soudy, sociálka, nic nezabralo. Takže konstatuju, že pokud se žena opět spolčí s bio otcem, bude mít dost pák na to, aby zakladatel cáloval jejich život, aniž by dítě kdy viděl, natož vídal pravidelně. Bohužel.

Aspera
Generální žvanilka 20759 příspěvků 1 inzerát 11.01.17 17:02

@ZoufalecNejvetsi já si myslím, že ve 3,5 letého dítěte bez tvého souhlasu ne. A pokud se staráš, tak v tomto nepomůže ani soud, ten bude na tvé straně.

terinka4444
Hvězda diskuse 67832 příspěvků 11.01.17 17:04
@Nowuka2 píše:
Tady nejde o to milovat víc či míň, ať je nebo není biologocky vlastní. Ale o to že pokud jeho vypečená žena bude chtít, tak dítě neuvidí, jen bude cálovat. Naprosto běžně se to děje i u biologických otců, je to úplně jedno. Prostě když je ženská mrcha, chlap s tím nehne. Je to pár let zpět, jak jeden Slovák natáčel ‚dokument‘ o tom, jak mu žena brání vídat jeho biologicky vlastní dítě, soudy, sociálka, nic nezabralo. Takže konstatuju, že pokud se žena opět spolčí s bio otcem, bude mít dost pák na to, aby zakladatel cáloval jejich život, aniž by dítě kdy viděl, natož vídal pravidelně. Bohužel.

a na to máme @canaglia jakkoliv s ním nemohu souhlasit ve jeho postojích a názorech a vlastně v ničem já osobně, na tyto případy se on specializuje a dle jeho slov dosahuje celkem nemožného.

Jabadabadu
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 11.01.17 17:05
@ZoufalecNejvetsi píše:
Hmmm…takze legalne to je teda mozny? Tak to musi jit i jinak… A JABADABADU: „Umis cist?“

Právě proto, že umím číst, ti radím, abys nespadl ještě do většího průseru. Protože absolutně nijak nezabráníš tomu, aby kluka spolu vychovávali jako otec a matka. To, že se tvoje role scvrkne jenom na peněženku a sponzora cizího dítěte, pro které budeš jenom cizí pán, je velmi pravděpodobné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Uspěje album Vondráčkové Růže na rozdíl od propadáku The Perfect Kiss?

To, že její nový film The Perfect Kiss je propadák, ji neodradí od další... číst dále >

Premiéra Fantastických zvířat: Depp příjemně překvapil, zářil Law i autorka Rowlingová

Fanoušci Harry Pottera mají žně, do kin totiž zamířil druhý díl filmové série... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Nejčastější chyby při čištění zubů, které mohou za zničený chrup

Téměř každý se za svůj život setká se zubním kazem. Na vině je podle lékařů... číst dále >