UIU a IVF

Anonymní
2.4.21 13:27

UIU a IVF

Dobrý den, s partnerem jsme podstoupili vyšetření plodnosti, protože se snažíme víc jak rok. U partnera zjistili, že má pouze 3 % a já mám polycystické vaječníky. MUDr. nám navrhuje zkusit jednu inseminaci a stejně si myslí, že to skončí u IVF kvůli výsledkům partnera. Tenhle měsíc jsem začala brát clostilbegyt a včera jsem byla na ultrazvuku. V neděli si mám píchnout injekci a v úterý by se provedla inseminace. Dnes mě dost bolí podbřišek na pravé části. Je tohle normální? Když Vám MUDr. provádí inseminaci je to cítit nebo to bolí? A jak to probíhá při odběru vajíček u IVF a po něm? Nějaké bolesti apod? Zvažujeme, zda zkoušet další inseminace v našem případě nebo vůbec jít do IVF, jelikož se bojím různých zákroků. Prosím o Vaše názory, zkušenosti. Jsem hrozný srab a všeho se bojím :? :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
2.4.21 13:38

Ač bych vám to přála, tak si myslím, že s vaší diagnózou je inseminace skoro zbytečná. Šla bych tedy rovnou co nejdříve do IVF. Inseminace nebolí, je to asi jako normální gyneko vyšetření. IVF odebrání vajíček je v celkové anestezii, ale nijak to nebolí, jen si hezky pospite. Vložení je trochu nepříjemné ale ne bolestivé. Přeji hodně štěstí a nebojte výsledek stojí za to.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 13:49
@Anonymní píše:
Ač bych vám to přála, tak si myslím, že s vaší diagnózou je inseminace skoro zbytečná. Šla bych tedy rovnou co nejdříve do IVF. Inseminace nebolí, je to asi jako normální gyneko vyšetření. IVF odebrání vajíček je v celkové anestezii, ale nijak to nebolí, jen si hezky pospite. Vložení je trochu nepříjemné ale ne bolestivé. Přeji hodně štěstí a nebojte výsledek stojí za to.

Toho jsem se obávala, že inseminace je zbytečná. Máte zkušenosti s IVF? Jak probíhá celý ten proces a co je potřeba?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 14:17

Inseminace nic nestojí, než se dostanete k IVF, tak to vždy chvíli trvá, tak proč to mezitím nezkusit.
Pokud jde o IVF, nejsem nějaká harcovnice, mám za sebou jeden „pokus“.
Pokus v uvozovkách, protože po pěti dnech bylo po pokusu, jelikož jsem vůbec nereagovala na stimulaci. Takže jeden pokus ze čtyř v háji. Oni ti řeknou, že pokud se člověk dostane k přenosu embrya, tak úspěšnost je celkem vysoká. Jako asi jo, ale jakmile jsem se o to začala zajímat, tak jsem zjistila, že spousta lidí se k žádnému pokusu nedostane, ačkoli proběhne IVF a tudíž pokus v háji, ale nezbyde jim žádné embryo k přenosu a to se jim v těch slavných statistikách ne úplně ukazuje.
Mám 5 kamarádek, ze kterých se třeba v 1 cyklu IVF, které u nich proběhlo, dostaly k přenosu embrya dvě a jen jedna z nich měla co mrazit.
Takže bych klidně IUI zkusila.

• Citovat
  • Nahlásit
13569
2.4.21 15:02

Ja bych teda taky rekla, ze iui je zbytečné. Úspěšnost je asi 10% a prakticky jen u zdravych páru, kterym to kdovi proč nejde doma. Co se ivf týče, nikdo Ti neřekne, jak Ti sedne. Mne nevadily hormony, odber, nic, akorat u ketu jsem mela slabou nevolnost z estrofemu (a rozbrecela jsem se, kdyz jsem videla stareho pana se starym psem, dojak :) ). Nekdo jiny Ti napise, ze hormony snáší hůř, ma hodně folikulu, takže se mu rozjel hyperstimulacni syndrom… a zbytečně se budes desit.

Kazdopadne ja jsem taky srab, bala jsem se injekcí a vseho a nakonec jsem to zvladla v pohode. Neboj se toho :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 15:16
@Ba-stet píše:
Ja bych teda taky rekla, ze iui je zbytečné. Úspěšnost je asi 10% a prakticky jen u zdravych páru, kterym to kdovi proč nejde doma. Co se ivf týče, nikdo Ti neřekne, jak Ti sedne. Mne nevadily hormony, odber, nic, akorat u ketu jsem mela slabou nevolnost z estrofemu (a rozbrecela jsem se, kdyz jsem videla stareho pana se starym psem, dojak :) ). Nekdo jiny Ti napise, ze hormony snáší hůř, ma hodně folikulu, takže se mu rozjel hyperstimulacni syndrom… a zbytečně se budes desit.Kazdopadne ja jsem taky srab, bala jsem se injekcí a vseho a nakonec jsem to zvladla v pohode. Neboj se toho :kytka:

Z toho hyperstimulačního syndromu mám obavy i momentálně kdy mám bolesti v právem podbřišku a vystřeluje mi to jakoby do ledvin.

• Citovat
  • Nahlásit
13569
2.4.21 18:06
@Anonymní píše:
Z toho hyperstimulačního syndromu mám obavy i momentálně kdy mám bolesti v právem podbřišku a vystřeluje mi to jakoby do ledvin.

Nevím, jaka je pravděpodobnost, ze bys ho měla… Ale i když to není nic příjemného, da se to zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4126
2.4.21 18:23
@Anonymní píše:

Ta bolest, kterou nyní pociťuješ, je známkou dozrávání folikulů (přicházející ovulace). A protože po clostilu může dozrát více folikulů, je ta bolest o něco větší než při cyklu bez clostilu. Hyperstimulačního syndromu se teď bát nemusíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.4.21 18:46

@Whitedog píše:

Ta bolest, kterou nyní pociťuješ, je známkou dozrávání folikulů (přicházející ovulace). A protože po clostilu může dozrát více folikulů, je ta bolest o něco větší než při cyklu bez clostilu. Hyperstimulačního syndromu se teď bát nemusíš.

Super, děkuji za info. :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat