Uklouznutí ročního dítěte

18
4.11.19 21:28

Uklouznutí ročního dítěte

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na vaše názory. Můj 13 měsíční syn včera uklouzl na mokré podlaze v koupelně a spadl na záda a dal si do hlavičky. Hned začal brečet, nic mu nebylo, nebyl spavy, smál se, ale radši jsme s ním jeli na pohotovost. Tam mu udělali rtg, které bylo v pořádku. Doktor ho prohlédl a kromě malé boule nic nenašel. Řekl, ať ho sledujeme a dvě noci budime. Dneska byl úplně v pohodě, jen mě furt napadá, jestli nemůže mít nějaké krvácení do mozku nebo tak. Sem trochu hysterická, takže přemýšlím nad blbostma. Chtěla jsem se vás tedy zeptat na vaše zkušenosti a popřípadě jestli, když už je to déle než 24 hodin od pádu a malej je v pohodě, jestli se ještě musím bát nějakých komplikací.
Děkuji moc za odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6408
4.11.19 21:35

Kdybych měla jet pokaždé na RTG, když se náš rarach bouchne do hlavy, jsem tam dvakrát týdně. Neboj, lebka je tvrdá a kdyby měli podezření, nechají si vás tam na pozorování. Přijdou horší věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 21:38

@Aduš8 děkuju moc za odpověď. No byl to nás první takovej úraz. Manžel mě teď začal stresovat, jestli nemůže mít nějak poškozenej mozek. Kdyby mi nic neřekl, tak bych byla úplně v klidu, protože malej se chová úplně normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6408
4.11.19 21:42

@Tyna15 fakt neboj, oni chlapi plaší daleko víc, než my, u nás je to stejně. Ale těch bouchnutí do hlavy fakt ještě bude, malému jsou dva a snad není den, aby tou svou řepou někde netřískl. Doteď měl štěstí, že neskončil někde na šití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32
4.11.19 21:44

Nebojte se. Kdyby se lékaři něco nezdálo v pořádku, tak si tam syna jistě nechá.
Mozek je kromě lebky chráněn také třemi obaly – tvrdou plenou, pavučnicí a omozečnicí. Takže poškozený mozek určitě mít nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 21:45

@Aduš8 ještě jednou děkuju. Potřebovala jsem uklidnit, že nejsem nejhorší matka pod sluncem a nezmrzačila jsem si dítě. ;) to totiž byla taková rychlost, že než jsme stihli cokoliv udělat, tak už ležel na zemi :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 21:46

Takový pad neznám, ale taky se třeba ducne o stůl jednou za čas…pořád pi říkám, že to musí být nějak vymyšlený :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 21:48

@Ankyy děkuju moc za odpověď a uklidnění. Hned je mi líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6786
4.11.19 21:50

@Tyna15 Klid, toho jeste bude. :hug: Prijdou odrazedla, zacnete jezdit i k zubari… :mrgreen:. Dr. vas videl, kdyby bylo neco v neporadku, tak si vas tam nechaji nebo uz s nejvetsi pravdepodobnosti jedete znovu. Ale chapu, pri prvnim blbem urazu u prvorozene jsem taky byla celkem rozhozena, povesila se rukama na jidelni stolicku, ktera se i s ni prevratila, spadla na ni a prirazila ji hlavu k dlazdicim. No, prisly dalsi deti, takze jidelni stolicku mame uz skoro 7 let pekne privazanou k noze od stolu :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 21:51

@Bubla Bůčková doufám, že to nějak vymyšlený je. Teď se hlavně děsím nejakejch dalších úrazů, když takhle hystercim po prvním :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6786
4.11.19 21:55
@Tyna15 píše:
@Bubla Bůčková doufám, že to nějak vymyšlený je. Teď se hlavně děsím nejakejch dalších úrazů, když takhle hystercim po prvním :D

Jeste dvakrat, trikrat a budes otrla :mrgreen:. Jeste si pamatuju prvni 40 horecku, jak jsem si ridila mobil po hodinach, ted v klidu spim a rikam si, ze kdyby bylo zle, tak to dite dojde nebo zacne rvat (pravda, navic i rostou, poprve bylo klukovi 9m a mel 40.6 horecky…, ted uz je mu 5r).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6155
4.11.19 21:55

@Tyna15

Přesně tyhle pády znám, když byly holky malý tak sebou takhle řízly aspoň 2 X do měsíce :zed: buď v klidu, u lékaře jste byli na rtg taky, mozek poškozený mít nebude, děti toho vydrží víc než si myslíš, navíc mozek je chráněný, jen tak nějaký pád ho neohrozí ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 21:57

@Hobitka :D :D taky dobrý. Neuvěřitelný, co ty děti vymyslí. Aspoň si už teď nepřipadam, jako hrozná matka. Sestra na pohotovosti mě totiž hned mezi dverma sprdla, jak se mi to jako mohlo stát a proč jsem ho nehlidala. Ještě tak kroutila hlavou. Přitom já ho fakt hlídam jak oko v hlavě a pak jednou zapomenu zavřít dveře do koupelny a je z toho tohle :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26921
4.11.19 22:04

Spadla mi takhle několikrát dozadu na hlavu, to se neuhlídá, pokud nebudu každý krok za ni. Na žádné rtg nejezdim, oni mají ty hlavičky pekne tvrdé. Neboj. Dvě noci bych ho určitě nebudila chudaka. Říká se ze pokud spadnou z výšky jak jsou vysocí, nemělo by se nic dít.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
4.11.19 22:10

Děkuju moc všem za odpovědi. Už jsem klidnější. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama