Ukončení dohodou a výtka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 20:57
Ukonceni dohodou a vytka

Ahoj holky,

jdu se poradit. Dnes 31.01.2018 jsem chtela podat vypoved s dvouměsíční vypovedni lhutou ke dni 31.03.2018. V tomto zamestnani jsem byla 3 roky, smlouva na dobu neurcitou. Zamestnavatel, ale prisel s tim, ze uz me tam tak dlouho nechce (muzska jesitnost) a ze by to slo dohodou k 15.02.2018. To mi nevadi, ba i lepe. Me otazky:

1. kdyz bych nastoupila od 01.02.2018 na neschopenku a byla na ni treba az do 25.02.2018, kdy se mam jit hlasit na urad prace? (Kvuli zastupitelnosti a nemoci kolegyne jsem si ji v lednu nevzala, mam nemocna jatra, tak jen at vite, kdyby jste chteli poucovat -nekteri..).
  1. nasledne po podepsani vypovedi dohodou zacal zamestnavatel s tim, ze je nespokojeny s mou praci a chce mi dat vytku za hrube poruseni pracovni kázně. Jenomze, ja si vsechny sve ukoly splnila, nikdy jsem ani neprisla. pozde do prace. Muze mi zamestnavatel tu vytku dodatecne-neopravnene dat?

Moc dekuji za rady :kytka:

Reklama

Reakce:

joli31
Kecalka 258 příspěvků 31.01.18 21:30

Na tu výtku pozor, aby nenapsal že proto je ukončen pracovní poměr
Jiná je ovšem situace, pokud zaměstnavatel skončil pracovní poměr se zaměstnancem (v posledních 6 měsících) z důvodů, že porušil pracovněprávní povinnosti zvlášť hrubým způsobem. Do této kategorie samozřejmě patří zejména okamžité zrušení pracovního poměru. V takovém případě uchazeč o zaměstnání nemá vůbec nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Zdroj: https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 31.01.18 21:47

A co nějaké odstupné? Přeci jen z „jeho“ přání skončit za 14 dní…

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1759 příspěvků 31.01.18 21:51

Na úřad práce se hlaš po skončení PN. Během trvání PN tě do evidence nevezmou.

eumedon
Extra třída :D 12848 příspěvků 03.02.18 19:14
@Anonymní píše:
  1. nasledne po podepsani vypovedi dohodou zacal zamestnavatel s tim, ze je nespokojeny s mou praci a chce mi dat vytku za hrube poruseni pracovni kázně. Jenomze, ja si vsechny sve ukoly splnila, nikdy jsem ani neprisla. pozde do prace. Muze mi zamestnavatel tu vytku dodatecne-neopravnene dat?
Moc dekuji za rady :kytka:

Výpověď dohodou je nesmysl, podepsali jste dohodu.

Výtku ti neoprávněně dát může.

Pokud by ti kvůli neoprávněné výtce okamžitě zrušil pracovní poměr, musela bys okamžité zrušení PP odmítnout pro neoprávněnost a oprávněnost výtky i okamžitého zrušení PP napadnout u soudu, a to do 2 měsíců poté, co měl PP okamžitým zrušením skončit. Bylo by pak na něm, aby dokázal, že ta výtka + okamžité zrušení PP byly oprávněné.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Černošský James Bond? Tak ať Mandelu hraje Luděk Sobota! říká Klaus ml.

„Přichází čas pro herce, který není bělochem,“ řekla prý dlouholetá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama