Reklama

Ukončení dohodou a výtka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 20:57
Ukonceni dohodou a vytka

Ahoj holky,

jdu se poradit. Dnes 31.01.2018 jsem chtela podat vypoved s dvouměsíční vypovedni lhutou ke dni 31.03.2018. V tomto zamestnani jsem byla 3 roky, smlouva na dobu neurcitou. Zamestnavatel, ale prisel s tim, ze uz me tam tak dlouho nechce (muzska jesitnost) a ze by to slo dohodou k 15.02.2018. To mi nevadi, ba i lepe. Me otazky:

1. kdyz bych nastoupila od 01.02.2018 na neschopenku a byla na ni treba az do 25.02.2018, kdy se mam jit hlasit na urad prace? (Kvuli zastupitelnosti a nemoci kolegyne jsem si ji v lednu nevzala, mam nemocna jatra, tak jen at vite, kdyby jste chteli poucovat -nekteri..).
  1. nasledne po podepsani vypovedi dohodou zacal zamestnavatel s tim, ze je nespokojeny s mou praci a chce mi dat vytku za hrube poruseni pracovni kázně. Jenomze, ja si vsechny sve ukoly splnila, nikdy jsem ani neprisla. pozde do prace. Muze mi zamestnavatel tu vytku dodatecne-neopravnene dat?

Moc dekuji za rady :kytka:

Reklama

Reakce:

joli31
Kecalka 301 příspěvků 31.01.18 21:30

Na tu výtku pozor, aby nenapsal že proto je ukončen pracovní poměr
Jiná je ovšem situace, pokud zaměstnavatel skončil pracovní poměr se zaměstnancem (v posledních 6 měsících) z důvodů, že porušil pracovněprávní povinnosti zvlášť hrubým způsobem. Do této kategorie samozřejmě patří zejména okamžité zrušení pracovního poměru. V takovém případě uchazeč o zaměstnání nemá vůbec nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Zdroj: https://finance.idnes.cz/…dnikani.aspx?…

Ivan PPZ
Kelišová 5657 příspěvků 31.01.18 21:47

A co nějaké odstupné? Přeci jen z „jeho“ přání skončit za 14 dní…

TerezkaW
Ukecaná baba ;) 1764 příspěvků 31.01.18 21:51

Na úřad práce se hlaš po skončení PN. Během trvání PN tě do evidence nevezmou.

eumedon
Extra třída :D 13537 příspěvků 03.02.18 19:14
@Anonymní píše:
  1. nasledne po podepsani vypovedi dohodou zacal zamestnavatel s tim, ze je nespokojeny s mou praci a chce mi dat vytku za hrube poruseni pracovni kázně. Jenomze, ja si vsechny sve ukoly splnila, nikdy jsem ani neprisla. pozde do prace. Muze mi zamestnavatel tu vytku dodatecne-neopravnene dat?
Moc dekuji za rady :kytka:

Výpověď dohodou je nesmysl, podepsali jste dohodu.

Výtku ti neoprávněně dát může.

Pokud by ti kvůli neoprávněné výtce okamžitě zrušil pracovní poměr, musela bys okamžité zrušení PP odmítnout pro neoprávněnost a oprávněnost výtky i okamžitého zrušení PP napadnout u soudu, a to do 2 měsíců poté, co měl PP okamžitým zrušením skončit. Bylo by pak na něm, aby dokázal, že ta výtka + okamžité zrušení PP byly oprávněné.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >