Reklama

Dají mi 1 denní dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kikiiiiii
Povídálka 46 příspěvků 30.01.18 19:07
Dají mi 1 denní dovolenou?

Ahoj holky, potřebovala bych poradit jelikož jsem nedávno 13.9 nastupovala do práce a jsem asi pořád ve zkušební době do března myslím..A pot­řebovala bych vědět jestli mám nárok na 1denni dovolenou co potřebuji..Ale nevím co jí mám odpovědět když by se mě ptala proč..Potřebovala bych jed pryč z kurz něco co není nějak důležité..A právě nevím co jí mám říct, třeba že potřebuju jed pryč? Bude to stačit?(Moje první práce, tak pořádně ještě nevím co a jak se má řešit) :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Máca-Míša
Kecalka 221 příspěvků 30.01.18 19:12

Na dovolenou už máš nárok dávno a duvody nikomu sdělovat nemusíš, to je tva věc :)

VeruKol
Povídálka 50 příspěvků 30.01.18 19:15

A vážně máš ještě zkušebku? Ta snad bývá na 3 měsíce ne? To najdeš ve smlouvě

snažilka maminka
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 30.01.18 19:16

@Kikiiiiii zkušební doba bývá 3 měsíce takže už máš po a na dovolenou máš nárok :) důvody říkat nemusíš ;) pak už jen záleží na zaměstnavateli jestli vyhoví :) :mavam:

ka2ka
Extra třída :D 12801 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 19:23

Někde mají zkušební dobu šest měsíců

jana9020
Kecalka 241 příspěvků 30.01.18 19:24

@Kikiiiiii na dovolenou v procentní výši 1/12 máš nárok po 21 odpracovaných dnech (takže při klasické délce dovolené 20 dnů máš po odpracovaném měsíci nárok na 1,5 dne dovolené) zůstatek dovolené vidíš i na výplatním pásku, zkušební doma s tím nemá nic společného. Spíše záleží jak dlouho dopředu se u vaší firmy musí dovolená hlásit.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15377 příspěvků 30.01.18 19:26

Dovolenou schvaluje zamestnavatel, takze se ti muze stat, ze rekne, ze si ji vybrat nemuzes. Ale duvody uvadet nemusis zadne.

Karleon
Kelišová 5300 příspěvků 30.01.18 19:32

Na dovolenou nárok máš, ale v ten den ji dostat nemusíš. Většinou ale zaměstnavatel vychází vstříc a neměl by to být problém.

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22832 příspěvků 30.01.18 19:37

@Kikiiiiii i ve zkušební době ti můžou dát dovolenou, například pokud máš již předem hrazený zájezd, tak většinou zaměstnavatel vyhoví.

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1913 příspěvků 30.01.18 19:43
@Cuddy píše:
Dovolenou schvaluje zamestnavatel, takze se ti muze stat, ze rekne, ze si ji vybrat nemuzes. Ale duvody uvadet nemusis zadne.

Zaměstnavatel ma právo určit termín 1/2 dovolene, druhou polovinu si muze zvolit zaměstnanec. Alespoň tak to bylo jeste pred par lety, co jsem pracovala… :think:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 30.01.18 19:52

@Marie432875 dle ZP zaměstnavatel určuje termín dovolené, ne jen poloviny.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 30.01.18 19:52
@Marie432875 píše:
Zaměstnavatel ma právo určit termín 1/2 dovolene, druhou polovinu si muze zvolit zaměstnanec. Alespoň tak to bylo jeste pred par lety, co jsem pracovala… :think:

Zaměstnavatel rozhoduje o celém nároku na dovolenou a ani před pár lety tomu nebylo jinak.

Adinal
Kelišová 6469 příspěvků 30.01.18 19:55

@Kikiiiiii Nárok na dovolenou už ti vzniknul, takže o dovolenou si požádat můžeš, zaměstnavatel ti dovolenou nemusí schválit.
Důvod sdělovat nemusíš.
U vás je nějaký problém s vybíráním dovolené?

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1543 příspěvků 30.01.18 19:55

@Kikiiiiii předpokládám, že jsi měla 3-měsíční zkušební dobu, takže ta už uplynula. Na dovolenou nárok máš, zaměstnavateli nemusíš sdělovat, na co ji potřebuješ a pokud tomu nebudou bránit nějaké vážné důvody, tak Ti ji určitě dá ;)

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 722 příspěvků 30.01.18 20:04

Ma pravu ta zena ktera ktera psala ze zamestnanec urcite celou dovolenou. a jestevim zenetere firmy davaji zamestnancum dovolenou i kdyz na ni neni narok priklad ted nekdo jezdi na hory mel by mit narok max na 2 dny dovolene ale u nas jim daji i treba 5,7 nebo dokonce 10 dnu dovolene

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

S přítelem předvádějí svaly a filtry na Instagramu. Andreu omlouvá, že je zamilovaná

Andrea Pomeje (30) patří k nejkrásnějším ženám našeho showbyznysu, má velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >