Reklama

Ukončení paragrafu na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chelsea123
Stálice 89 příspěvků 15.03.18 11:22
Ukončení paragrafu na dítě

Ahoj. Mám nemocnou dceru a jsem s ní na paragrafu. Pořád jí není dobře, takže pro případné ukončení paragrafu si nechci chodit už v pátek, ale až v pondělí, protože netuším, jak se její stav o víkend případně změní. Když se do pondělí dcera uzdraví a půjdu si pro ukončení paragrafu v pondělí, můžu už v ten samý den nastoupit do práce? Musí být v to pondělí dcera ještě doma, nebo už může jít do školy? K jakému dni mi ten paragraf vlastně lékař ukončí? Předem děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:24

@chelsea123 ukončí ho ke dni, kdy si řekneš, takže pokud v po stíháš práci a školku, ukonči paragraf v neděli

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19515 příspěvků 15.03.18 11:31

Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

chelsea123
Stálice 89 příspěvků 15.03.18 11:37
@Mar__tanka1983 píše:
Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

A můžu to tak udělat, i když už by dcera v to pondělí šla do školy?

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:41

@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

chelsea123
Stálice 89 příspěvků 15.03.18 11:48
@martina.se píše:
@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:49
@chelsea123 píše:
Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

jj, přesně tak..

chelsea123
Stálice 89 příspěvků 15.03.18 11:55
@martina.se píše:
jj, přesně tak..

Jednou mi lékařka tvrdila, že nesmí ukončovat paragraf zpětně. Když s pondělním datem ukončí paragraf k neděli, tak se to nebere jako zpětné ukončení? S naší dětskou lékařskou je to ohledně těchto věcí docela boj.

martina.se
Hvězda diskuse 56919 příspěvků 15.03.18 11:57

@chelsea123 nám v klidu ukončí s nedělním datem, pokud to tak chci, asi je to o domluvě..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19515 příspěvků 15.03.18 11:59
@chelsea123 píše:

ano, přesně takhle.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19515 příspěvků 15.03.18 12:02

Že nesmí ukončit paragraf zpětně je podle mě jen její výmysl nebo šprajc :think:
Moje doktorka mi naprosto běžně ukončuje paragraf třeba k pondělku, i když jí zavolám až ve čtvrtek. Prostě když jde jen o nachlazení například, kde není potřeba další kontrola, tak jen zavolám, že už je syn zdravý a chodí do školky, ona se zeptá k jakému datu to má ukončit a ten tam napíše.

Janasas
Kelišová 5243 příspěvků 05.08.18 23:22

Mám dotaz, může ukončit paragraf jiný lékař..?
U nás byl zástup, dostali jsme léky, já paragraf, máme zůstat doma, pokud nevyberem antibotika.. Příští týden, už bude konec zástupu, ale to my ještě zdraví určitě nebudem.. Jde o lékařku v jiné ordinaci, tak by mě zajímalo, jeslti musíme teda i k ní a pak k naší.. Druhou část teda má zástup, tak jeslti si to předají.. máte zkušenost..
Samozřejmě si zavolám, ale jestli někdo neví…
A dávají se paragrafy jenom na jedno dítě a nebo i když onemocní druhé?? Myslím , když jsou děti nemocné najednou

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Z lamače srdcí je pobledlý tlouštík. Řeší Elon Musk problémy návykovými látkami?

Ještě donedávna platil za miláčka davů a byl jedním z malé hrstky miliardářů,... číst dále >

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >