Ukončení paragrafu na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:22
Ukončení paragrafu na dítě

Ahoj. Mám nemocnou dceru a jsem s ní na paragrafu. Pořád jí není dobře, takže pro případné ukončení paragrafu si nechci chodit už v pátek, ale až v pondělí, protože netuším, jak se její stav o víkend případně změní. Když se do pondělí dcera uzdraví a půjdu si pro ukončení paragrafu v pondělí, můžu už v ten samý den nastoupit do práce? Musí být v to pondělí dcera ještě doma, nebo už může jít do školy? K jakému dni mi ten paragraf vlastně lékař ukončí? Předem děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.03.18 11:24

@chelsea123 ukončí ho ke dni, kdy si řekneš, takže pokud v po stíháš práci a školku, ukonči paragraf v neděli

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 15.03.18 11:31

Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:37
@Mar__tanka1983 píše:
Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

A můžu to tak udělat, i když už by dcera v to pondělí šla do školy?

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.03.18 11:41

@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:48
@martina.se píše:
@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.03.18 11:49
@chelsea123 píše:
Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

jj, přesně tak..

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:55
@martina.se píše:
jj, přesně tak..

Jednou mi lékařka tvrdila, že nesmí ukončovat paragraf zpětně. Když s pondělním datem ukončí paragraf k neděli, tak se to nebere jako zpětné ukončení? S naší dětskou lékařskou je to ohledně těchto věcí docela boj.

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 15.03.18 11:57

@chelsea123 nám v klidu ukončí s nedělním datem, pokud to tak chci, asi je to o domluvě..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 15.03.18 11:59
@chelsea123 píše:

ano, přesně takhle.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 19033 příspěvků 15.03.18 12:02

Že nesmí ukončit paragraf zpětně je podle mě jen její výmysl nebo šprajc :think:
Moje doktorka mi naprosto běžně ukončuje paragraf třeba k pondělku, i když jí zavolám až ve čtvrtek. Prostě když jde jen o nachlazení například, kde není potřeba další kontrola, tak jen zavolám, že už je syn zdravý a chodí do školky, ona se zeptá k jakému datu to má ukončit a ten tam napíše.

Janasas
Kelišová 5002 příspěvků 05.08.18 23:22

Mám dotaz, může ukončit paragraf jiný lékař..?
U nás byl zástup, dostali jsme léky, já paragraf, máme zůstat doma, pokud nevyberem antibotika.. Příští týden, už bude konec zástupu, ale to my ještě zdraví určitě nebudem.. Jde o lékařku v jiné ordinaci, tak by mě zajímalo, jeslti musíme teda i k ní a pak k naší.. Druhou část teda má zástup, tak jeslti si to předají.. máte zkušenost..
Samozřejmě si zavolám, ale jestli někdo neví…
A dávají se paragrafy jenom na jedno dítě a nebo i když onemocní druhé?? Myslím , když jsou děti nemocné najednou

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama