Ukončení paragrafu na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:22
Ukončení paragrafu na dítě

Ahoj. Mám nemocnou dceru a jsem s ní na paragrafu. Pořád jí není dobře, takže pro případné ukončení paragrafu si nechci chodit už v pátek, ale až v pondělí, protože netuším, jak se její stav o víkend případně změní. Když se do pondělí dcera uzdraví a půjdu si pro ukončení paragrafu v pondělí, můžu už v ten samý den nastoupit do práce? Musí být v to pondělí dcera ještě doma, nebo už může jít do školy? K jakému dni mi ten paragraf vlastně lékař ukončí? Předem děkuji za odpovědi.

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 15.03.18 11:24

@chelsea123 ukončí ho ke dni, kdy si řekneš, takže pokud v po stíháš práci a školku, ukonči paragraf v neděli

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18682 příspěvků 15.03.18 11:31

Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:37
@Mar__tanka1983 píše:
Já to dělám tak, že paragraf nechám normálně běžet a ukončím ho až ten den, kdy už nastupuju do práce (v tomto případě pondělí 19.3.). Ten daný den pak napíšu jako „vyjmutý“ do toho lístku(píše se to z druhé strany). Tím se nemusím s nikým dohadovat, že chci ukončit neschopenku nebo očr nedělí, tedy nepracovním dnem a proč to neukončím už pátkem…

A můžu to tak udělat, i když už by dcera v to pondělí šla do školy?

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 15.03.18 11:41

@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:48
@martina.se píše:
@chelsea123 jj, můžeš. na paragrafu můžeš klidně chodit i do práce, pak se ty dny vyjmou

Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 15.03.18 11:49
@chelsea123 píše:
Takže to půjdu ukončit v pondělí s tím, že už ten den půjdu já do práce a dcera do školy, a doktorka na paragraf dá jako datum vystavení pondělí 19.3. a dobu ošetřování do neděle 18.3.? Omlouvám se, že se tak hloupě ptám, ale vůbec se v tomhle nevyznám.

jj, přesně tak..

chelsea123
Stálice 82 příspěvků 15.03.18 11:55
@martina.se píše:
jj, přesně tak..

Jednou mi lékařka tvrdila, že nesmí ukončovat paragraf zpětně. Když s pondělním datem ukončí paragraf k neděli, tak se to nebere jako zpětné ukončení? S naší dětskou lékařskou je to ohledně těchto věcí docela boj.

martina.se
Hvězda diskuse 56858 příspěvků 15.03.18 11:57

@chelsea123 nám v klidu ukončí s nedělním datem, pokud to tak chci, asi je to o domluvě..

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18682 příspěvků 15.03.18 11:59
@chelsea123 píše:

ano, přesně takhle.

Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 18682 příspěvků 15.03.18 12:02

Že nesmí ukončit paragraf zpětně je podle mě jen její výmysl nebo šprajc :think:
Moje doktorka mi naprosto běžně ukončuje paragraf třeba k pondělku, i když jí zavolám až ve čtvrtek. Prostě když jde jen o nachlazení například, kde není potřeba další kontrola, tak jen zavolám, že už je syn zdravý a chodí do školky, ona se zeptá k jakému datu to má ukončit a ten tam napíše.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Život s protikvasinkovou dietou aneb můj život s Candy

Naše adminka Dominika přestala na počátku roku jíst cukr. Lékařka ji totiž... číst dále >

Knižní tipy: Čtení psané maminkami

Ocitnout se na mateřské dovolené je radost, ale mnohdy také starost. Své o... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Pomeje o vztahu s dcerou: Zajímá se o mou díru v krku a kontroluje mi ji

Smí se Jiří Pomeje po rozchodu s manželkou Andreou vídat se svou dcerkou... číst dále >

Václav Havel poslal milenku na potrat: Ber to sportovně, napsal jí!

Necelých sedm let po smrti Václava Havla se rozhodla promluvit. Jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Martha Issová: Role Marie v Dukle 61 mě vysvobodila ze stereotypů

Herečka Martha Issová, životní partnerka režiséra Davida Ondříčka, zazářila... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama