Ukončení smlouvy o nájmu

4
27.9.19 12:14

Ukončení smlouvy o nájmu

Dobrý den,
mám problém s tím, že jsem nájemník bytu, a včera mi majitel napsal, že mi neprodlouží smlouvu, která mi za měsíc vyprší a musím se do tohoto data odstěhovat. Důvod byl, že se bude celý panelák rekonstruovat a všichni se budou muset odstěhovat, avšak žádný z mých sousedů žádnou zprávu nedostal. Mám 3 děti a v bytu nás bydlí hodně lidí.

Má otázka je, jestli nemám právo na 3 měsíční lhůtu na odstěhování. Žiji v Praze a měsíc není velmi dlouhá doba na přestěhování.

Děkuji ta odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19213
27.9.19 12:19

Pokud ti pouze neprodlouzi smlouvu neni 3 mesicni vypoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
27.9.19 12:20

Konci ti smlouva za mesic a vzhledem k tomu, ze neni prodlouzena, tak o klasicke vypovedni lhute nemuze byt rec. Proto je vzdy dobre se s majitelem dohodnout uz treba 2-3 mesice pred ukoncenim jestli prodlouzi nebo ne a ne mesic pred skoncenim smlouvy. At me klidne nekdo opravi, jestli to je jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.9.19 12:25

@Mysticlipstick
Aha, děkuji za odpověď, žiji zde už přes 5 let a nenapadlo mě, že se něco takového stane :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
27.9.19 12:58

Jak si dá vysvětlit- mám 3 dětí a v bytě nás žije hodně lidí?
Jestli tohle není důvod neprodlouzeni? Ve smlouvě bývá specifikované počet lidí v bytě, dle toho jsou nastavené i poplatky/zalohy - je možné že se majitel domakl, že vás v bytě žije víc než je ve smlouvě a to je celkem logicky důvod neprodlouzeni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.9.19 13:03
@Hanka1 píše:
Jak si dá vysvětlit- mám 3 dětí a v bytě nás žije hodně lidí?
Jestli tohle není důvod neprodlouzeni? Ve smlouvě bývá specifikované počet lidí v bytě, dle toho jsou nastavené i poplatky/zalohy - je možné že se majitel domakl, že vás v bytě žije víc než je ve smlouvě a to je celkem logicky důvod neprodlouzeni…

Omlouvám se za nedorozumění, majitel o počtu členů rodiny ví, a platíme za každého i peníze. Důvodem neprodloužení mi bylo řečeno, že je rekonstrukce paneláku. Je avšak možné, že si jen sousedé stěžovali na mé děti, a proto nás zde již nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16097
27.9.19 13:07

@Zero02 Je celkem jedno, co je důvodem, majitel smlouvu dál neprodlouží, tak se k datu ukončení smlouvy musíte vystěhovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
27.9.19 13:08
@Zero02 píše:
Omlouvám se za nedorozumění, majitel o počtu členů rodiny ví, a platíme za každého i peníze. Důvodem neprodloužení mi bylo řečeno, že je rekonstrukce paneláku. Je avšak možné, že si jen sousedé stěžovali na mé děti, a proto nás zde již nechtějí.

Jo tak s počtem je to ok…No do hlavy mu nikdo nevidíme, jedině se ho zeptat, předpokládám, že zbytek paneláku se taky nikam skrz rekonstrukci nestehuje… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2466
27.9.19 13:13

A nač by se ho ptala? smlouva končí, řekl jasně, že neprodlouží, myslím, že tady k řešení nic není. Taky pronajímám, taky krátkodobé smlouvy na dobu určitou, což je ok a dneska už normální všude,,,tak snad je chyba zakladatelky, že se nezajímala dřív.

@Hanka1 píše:
Jo tak s počtem je to ok…No do hlavy mu nikdo nevidíme, jedině se ho zeptat, předpokládám, že zbytek paneláku se taky nikam skrz rekonstrukci nestehuje… :think:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
27.9.19 13:16
@Anik píše:
A nač by se ho ptala? smlouva končí, řekl jasně, že neprodlouží, myslím, že tady k řešení nic není. Taky pronajímám, taky krátkodobé smlouvy na dobu určitou, což je ok a dneska už normální všude,,,tak snad je chyba zakladatelky, že se nezajímala dřív.

Ano, vím, řešení je jasné, budu se stěhovat, jen jsem si nebyla jistá do kdy se musím odstěhovat, a všem děkuji za odpověď, teď už mám v tom jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12901
27.9.19 13:21

@Zero02 Pokud nemas smlouvu s dolozkou automatickeho prodluzovani, kdy se v urcite lhute musi ucinit ukon oznameni o neprodlouzeni smlouvy, pak smlouva zanika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
27.9.19 13:31
@Zero02 píše:
@Mysticlipstick
Aha, děkuji za odpověď, žiji zde už přes 5 let a nenapadlo mě, že se něco takového stane :(

No s tim se tak nejak pocitat musi, kdyz mas pokazde smlouvu na dobu urcitou na rok, tak by to mel clovek vcas resit. Ted uz je pozde, takze radim jeste dnes zacit hledat nove bydleni, v Praze za mesic sehnat neco vhodneho je sci-fi, ale drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
27.9.19 13:37
@Hanka1 píše:
Jo tak s počtem je to ok…No do hlavy mu nikdo nevidíme, jedině se ho zeptat, předpokládám, že zbytek paneláku se taky nikam skrz rekonstrukci nestehuje… :think:

Jsou tam 5 let, spis bych to videla, ze chce majitel nastrelit najem, tak potrebuje nove najemniky. Celkem bezna praxe kvuli soucasne situaci na trhu, kdy si majitele mohou rict uplne nesmysly, ale muze v tom byt samozrejme i neco jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19590
1.10.19 11:31
@Mysticlipstick píše:
Jsou tam 5 let, spis bych to videla, ze chce majitel nastrelit najem, tak potrebuje nove najemniky. Celkem bezna praxe kvuli soucasne situaci na trhu, kdy si majitele mohou rict uplne nesmysly, ale muze v tom byt samozrejme i neco jineho.

To bylo první co mě napadlo - nový nájemníci a nový vyšší najem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat