Ulcerózní kolitida

880
16.1.04 13:20

Ulcerózní kolitida

Ahoj všechny.Mám takovou otázku.Už 4 roky se léčím s ulcerózní kolitidou a je to na střídačku,někdy dobrý někdy zlý.Chtěla bych se zepta jestli s touhle nemocí máta nějaké zkušenosti a s otěhotněním k tomu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.1.04 16:40

Ulcerózní kolitida

Ahoj!

ja mam neco podobneho, mam Crohna. Mela jsem 8 let pokoj, loni v zime jsem otehotnela, ale o mimco jsem prisla. Okamzite se po tak dlouhe dobe vratila i strevni nemoc. Ted jsem tehotna znovu, 13. tyden, tak mi drz palce, taky Ti je drzim, at se vam to co nejdrive povede a je vse v poradku!

Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
880
16.1.04 16:53

Ulcerózní kolitida

Vím že crohn je horší než kolitida,držíš dietu,takovou tu co nesmíš spoustu věcí?A když jso otěhotněla začla jsi mít přáznaky?Děkuju a samozřejmě držím palečky protože vím jak zlá tahla nemoc umí být

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.1.04 12:03

Ulcerózní kolitida

Ahoj Binky,

zadnou dlouhodobou dietu nedrzim, jen vim, ze nesmim lusteniny. Kdyz pak prijde akutni zhorseni, musim jist bezezbytkovou stravu. Jinak ted jim prasky, Pentazu, ktera se snad pri tehotenstvi smi, no a jinak se mam celkem dobre. Pan doktor rikal, ze bych pri tehotenstvi problemy mit nemela, ze problemy maji jen zeny, ktere maji strevo operovane, tak potom pri tlaceni pri porodu. To ja nastesti nejsem!

Tak hodne stesti!

Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
22.1.04 21:56

Ulcerózní kolitida

Mám Crohna již jedenáctý rok.Celou dobu beru kortikoidy,na čas jsem užívala i imuran.Mám jedno dítě,pět let staré,je zdráva.Těhotenství bylo klidné,jen na začátku,jsem trochu špinila.Dcera se narodila ve 36.týdnu.Po porodu se mi ovšem rozjela opět má nemoc a vzhledem k opětnému nasazení vysokých dávek kortikoidů a imuranu.jsem musela po dvou týdnech přestat kojit.Obrečela jsem to,ale ublížila bych tím malé,tak jsme přešly na sunar.Dobře rok jsem se srovnávala.Nyní jsem ve dvacátém týdnu a pevně doufám,že jak miminko.tak já budeme v pořádku.Prý se někdy stane zázrak a nemoc se zcela uklidní.Bohužel na zázraky po prvním těhotenství moc nevěřím,ale co kdyby?Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.1.04 08:33

Ulcerózní kolitida

Ahoj Lenko,

jsem rada, ze se nekdo s Crohnem ozval, jednu dobu, kdyz jsem se snazila otehotnet, jsem po nekom stejne postizenem patrala, ale nikdo se neozval.

Ono se ti to po porodu asi rozjelo kvuli nevyvazene hladine hormonu, tak mi to alespon po mem prvnim nezdarenem tehotenstvi a rozjetem Crohnovi vysvetlili.

Tesi me moc, ze tve dite je zdrave, z toho mam docela strach, aby to po mne mimco nezdedilo.

Mej se hezky a preju hodne stesti a zdravi!

Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
23.1.04 22:04

Ulcerózní kolitida

Ahoj,

už 4 roky se léčím s Crohnem.Podařilo se mi otěhotnět ,i když jsem měla problémy v těhotenství,dítě jsem donosila a porodila normální cestou.Teď jsem skoro 2 roky po porodu a „zatím“ pořád kojím. Stále užívám Salofalk,který se může užívat v těhotenství i při kojení.Mívám těžší období,ale snažím se to pořekonat.Pomáhám si přírodními prostředky,které jsou velice výborné,ovšem nákladné.Doporučuji,ale ne každému to pomůže,vyzkoušela jsem toho už hodně.Budu ráda,když se někdo podělí o další informace.Blanka

• Nahlásit
  • Citovat
880
24.1.04 13:38

Ulcerózní kolitida

Blani

Já má sice jen kolitidu,ale zajímalo by mě,jaký že to dlabeš přírodná látky.Jím z léků Mutaflor,je přírodní,ale doplácí se na něj 1000 korun a vydrží mi tak na měsíc a půl

Binky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
26.1.04 09:37

Ulcerózní kolitida

Ahoj Blanko,

take by me zajimalo, jake jis prirodni prostredky. Mne se hodne osvedcily caje namichane ze specialnich bylinek, ale ted v tehotenstvi je nesmim. Jinak by me zajimalo vsechno, kde se lecis, jak se Tva choroba projevuje, co jis a nejis a tak. Ja jsem jeste nikdy s nikym, kdo ma Crohna stejne jako ja, nemluvila (ani nepsala). Kdybys mela zajem, napis mi prosim na moji soukromou adresu (hepka@centrum.cz), tady asi pro to neni prostor.

Zdravi Karolina

• Nahlásit
  • Citovat
10
30.1.04 16:14

Ulcerózní kolitida

Ahoj holky,

ja se lecim s Crohnem ( komplikovanym sklerozujici cholangoitidou) od roku 99.

Ted jsem jiz potreti tehotna. V listopadu 00 se mi narodil zcela bez problemu syn,

Po navsteve IKEMu kde me vystrasili k smrti, ze mam byt rada, ze mam jedno dite a ze s mymi jaternimi testy jdu nejpozdeji za dva roky na trabnsplantaci jater jsem si rekla, chci dite dokud mam sva jatra a otehotnela podruhe, takze v prosinci 01 se mi narodila holcicka.

No a ted cekam v pulce kvetna treti (po amnio vim, ze holcicku).

V mem pripade musim rict, ze mi tehotenstvi i MD svedci. Nevim jestli je to tim, ze tech stresu je min nebo pravidelnou stravou s detmi (jisty druh diety:)))), ale musim zatukat mam klid.

Jediny co za tu dobu bylo, asi tri mesice po prvnim porodu jsem si zazila slusnou krizi, jatra zlobila, do nemocnice me chteli nahnat. No zmobilizovala jsem vsechny sily, manzel se mnou byl 14 dni doma a kompletne se o nas staral, ale na podruhy uz jsem si dala pozor, pri prvnim naznaku potizi jsem zrusila vse co nebylo nutne a odpocivala a uz bylo vse v pohode.

Tehotenstvi i pulrocni ko

jeni u obou deti jsem zvladla zcela bez leku i kdyz se me snazili presvedcit, ze nevadi, nemam velkou duveru v mnoztvi leku ktera by do me chteli lekari vpravit. Ted napotreti je zatim taky vsechno v pohode, vim ze to neni nikdy jisty, ale zatim vsechny testy a vysetreni ukazauji, ze i treti decko je v naprostym poradku. Nepisu sem, abych se pochlubila ale spis doufam, ze to pro nekoho muze znamenat nadeji, ze vse bude v poradku.

Musim podotknout, ze i me doktori strasili, hlidali, byla jsem dvakrat na amniozenteze, …

Drzim palce i vam, aby bylo vse v pohode. Ahoj Sasa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
3.3.04 21:08

[Ahojky ve spolek , na Crohna jsem pila míchané čaje,které ovšem neměly velký úspěch.Dnes , když je mi mizerně piji heřmánkový čaj.Zaujaly mne,přírodní prostředky,které některé z Vás užívají.Ráda bych se o nich dověděla více.Pokud by měla některá z Vás chuť ,náladu a čas napsat mi pár řádků-má adresa tyrner.libor@bluetone.cz
dík Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
4.3.04 10:35

O téhle nemoci sice nevím opravdu nic, ale když jsem se pokoušela najít něco k tomu na internetu, bylo to také v suvislosti s celiakií. O ní má být dneska na ČT1 nějaký pořad. Myslím že nějak po 17. hodině. Jestli ti to něco pomůže… Radka

• Nahlásit
  • Citovat
1853
21.9.12 17:12

Ahoj holky, chtěla bych poradit co jíst při kolititě. zjistili mi jí před týdnem a je mi hrozně, ať sním cokoliv tak mi to nedělá dobře a hlavně chtěla bych otěhotnět. už máme 5-tiletou dceru tak nevím co mě čeká teď při druhém těhotenství. moc děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
chelup
21.9.12 17:27

Důležitá je bezezbytková dieta, ovoce oloupané, nastrouhané, zeleninu tepelně upravenou a mixovanou. Žádné ostré koření, jen sladká paprika, majoránka, kmín, nějaké bylinky. Ne chleba, raději bílé pečivo a ne čerstvé. Žádné nadýmavé potraviny, bublinkové vody, alkohol. Je to hodně individuální. Moc mi pomohla léčba v Karlových Varech. Jsem po kolektomii, dítě mám :mavam: :mavam: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
1853
21.9.12 17:52

Ano o dietě vím a snažím se jí dodržovat, ale není mi moc dobře a takymě zajímají nějaké ty recepty, z jak dlouho zapůsobí léky, atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama