Štítná žláza a její dysfunkce v těhotenství

Anonymni
15.1.04 16:53

Štítná žláza

Má někdo zkušenost v těhotenství s poruchou štítné žlázy?

Já jsem se začla léčit na zvýšenou funkci štítné žlázy. Moc jsme si s přítelem přáli miminko a teď musíme čekat kdoví jak dlouho?!

Taky mám strach z operace!

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
15.1.04 18:38

Štítná žláza

Ahoj,

já osobně se lečím se štítnou žlázou již několik let (u mě se jedná o sníženou funkci štítné žlázy), nyní jsem těhotná a v nejbližších dnech čekám narození prvního miminka. Otěhotnění jsem konzultovala se svým endokrinologem a ten mi řekl, že proti tomu nemá námitek. Důležité je, že se na problémy se špatnou funkcí štítné žlázy přijde ještě před otěhotněním.

Já osobně doporučuji zeptat se Tvého doktora, co si myslí o Tvém případném těhotenství. Hodně štěstí.

Míša

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 19:02

Štítná žláza

Jsem maminka 8mesicniho chlapecka, se stitnou zlazou se lecim jiz nekolik let. U mne se jedna o chronicky zanet stitne zlazy, pricemz inklinuji spise k hypofunkci. Tehotenstvi u mne probehlo bez problemu, chlapecek se narodil naprosto zdravy (tukam to do futra). Jediny problem byl sehnat ty sparvne tehotenske vitaminy, protoze pro mne nebyly vhodne ty s obsahem jodu, takze prisel v uvahu pouze PRENATAL, ktery s u nas dost spatne shani. Jinak po porodu jsem mela se stitnou zlazou problemy, ale dle slov endokrinolozky se to stane i u maminek, ktere se takto neleci, zkratka hormonalni vykyv po porodu je bezny.

Nemej strach, vsechno jiste bude v poradku, preji hodne stesti!!!

Lucie+Maxim 8 mes.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.1.04 21:54

Štítná žláza

Ahoj,

léčím se štítnou žlázou 6 let (snížená funkce). Na doporučení své lékařky jsem okamžitě nahlásila těhotenství a do pátého měsíce jsem chodila na odběr krve (kontrola). Pod kontrolou se nemáš čeho bát.

Pavla a Lukáš 6,týdnů

• Nahlásit
  • Citovat
454
15.1.04 22:05

Štítná žláza

Ahojky,

na hyperfunkci štítné žlázy se léčím skoro 6let a mám 15m chlapečka.

Pokud máš dobrého endokrinologa, myslím že můžeš i otěhotnět, jen on to musí předem vědět, kvůli úpravě léků. Hlavně je nebezpečné otěhotnět s neléčenou štítnou žlázou. TAkže se domluv s endokrinologem a pokud těhotenství neguje, zkus konzultaci ještě s jiným.

Já jezdím 100km do Endokrinologického ústavu v Praze na Národní a nemůžu si to vynachválit.

Alternativa se dá vždycky najít, jen chtít.

Hodně štěstí

Klára a Kubík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
561
15.1.04 23:39

Štítná žláza

Ahojky,vůbec se neboj!Já jsem 5let po operaci štítné žlázy,měla jsem tam uzle /nádory-zní to hrozně,ale neboj/.Část šť.žlázy mám odstraněnou.Moc jsem se bála otěhotnět.Chce to předem navštívit endokrinologa,aby ti vzal hormony a zjistil,jestli je hladina v pořádku.Potom můžeš otěhotnět a už Tě budou jen hlídat,jestli bereš léky,maximálně Ti je upraví podle výsledků krve.Teď jsem 5týdnů těhotná a v pondělí jsem byla na kontrole.Doktorka mě ujistila,že se nemůže nic stát.A vše mi vysvětlila.Maximálně se může stát,že se šť.zvětší,ale to se může prý stát i maminám,které se se šť.žlázou neléčí.

Každý případ je idnividuélní,chce to opravdu konzultaci a neboj se na vše zeptat.Já se strašně nervovala.Pa,Dandule + Sluníčko /5t/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.04 12:24

Štítná žláza

Ahoj holky. Všem Vám moc děkuji za příspěvek a Vaši podporu.

Jak tak čtu zdá se, že se s touto nemocí dá klidně žít. Já mám hlavně strach, že se to mé plánované těhotenství odloží na hodně daleko. Je mi sice teprve 26 let, ale už jsem měla vysazenou antikoncepci, když v tom mi doktorka po odběrech zjistila hyperfunkci+orbithopatii. Takže jsem musela na:,–(it antikoncepci a nezbude mi nic jiného než čekat, kdy se štítná žláza uspí. Rok, dva, tři?! Jsem ztoho nešťastná. Prosím může mi někdo odpověď, za jak dlouho cca budu moct otěhotnět? Léčím se teprve 4 den. Moc Vás zdravím Tebe Míšo, Lucku+Maxima (jestli budu mít syna, taky se bude jmenovat Maxíček), Pavlínku+Lukáše, Kláru+Kubíka a Danušku+Sluníčko. Všem přeji hlavně to zdravíčko. Pa Ondrejka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
880
16.1.04 13:15

Štítná žláza

Ahoj.Porvé mi poruchu štítné žlázy zjistili v pubertě,po lécích se to srovnalo.Před dvouma rokam mi jedna k¨lékařka která u nás byla na stáži řekla že se jí zdá že mám zvětšený krk abych si došla do ENDo poradny.Tak jsem to udělala,nabrali mi krvičku a zjistili že se štítná žláza zase zbláznila.Mám hyperfunkci.Dostala jsem léky a za půl roku šla na kontolu a hladina se dostala k normálu.Doktor mi léky snížil a teď chodím 2 do roka na kontrolu.A co se týče otěhotnění tak můžu(jen kdyby to šlo)kdykoliv,jen mu to mám zavolat a on mě bude častěji sledovat.Takže se ničeho neboj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.1.04 13:28

Štítná žláza

Ahojky, děkuji Ti za další pozitivní příspěvek. Je mi hned lépe, když mě tolik lidí povzbudí. Už nebudu tak nešťastná. Přeji Ti krásný den a ať jsi brzy zase vpořádku. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
30.11.10 21:30

Ahoj,mohla bych Vás poprosit o radu ..jedná se o poruchu ŠŽ - hodnoty krve jsem měla fT4 : 12.7 , TSH : 11,92 . Jde o poruchu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2935
24.3.12 10:20

Endokrinologický ústav Praha Vaše zkušenosti?

Hezké sobotní dopoledne :kytka:

Chtěla jsme se zeptat jestli tu někdo nemá někdo zkušenosti z Endokrinologický ústavem na národní třídě? Popřípadě s jinou endokrinologií kde ještě berou nové pacienty. Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24.3.12 15:31

Ahoj Vůbec se operace neboj já se s (hyperfunkcí)léčila skoro deset let, na operaci se mi moc nechtělo, ale před rokem jsem si řekla, že jak se horony sklidní tak na ni půjdu protože jsem si říkala že bych chtěla mít miminko, a bez operace je takřka nemožné otěhotnět a nepotratit. Ovšem než jsem na ni stihla jít tak jsme s přítelem zjistili, že jsem těhotná, jelikož se výsledky nelepšili a musela jsem mít vysoké dávky propycilu 2-0-2 tak mě doktorka řekla že jak pro mě tak pro miminko bude nejlepší jít na odstranění štítné na přelomu 2 a 3 trimestru. Ve středu 14.3.2012 mě operovala paní doktorka Mocňáková ve FN Olomouci a zítra to bude týden co mě přítel dovezl i s miminkem v bříšku domů. Teď mám 1 denně euthyrox 100 a jsem zatím i s miminkem v pořádku od pondělí budu 24tt. Když bych věděla že ta operace nic není tak už jsem jí měla dávno pryč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.12 11:19

Ahojte holky, chtěla jsem se zeptat zda je možné otěhotnět s hyperfunkcí? Léčím se dva měsíce a beru stále 6 tablet denně thyroxinu a musela jsem teď vysadit antikoncepci, protože se mi ty léky asi nějak pohádaly, měla jsem strašné bolesti a menstruaci 10 dní :( Sexuální život pokračuje, tak mám obavu ať neotěhotním, snad už se to nestalo! Sice jsem slyšela, že je to skoro nemožné otěhotnět, ale ráda bych znala i váš názor. Moc díky!!! :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.12 11:26

pardon Thyrozolu ne thyroxinu mě už se to motá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.3.12 11:34

Ahoj no já s hyperfunkcí otěhotněla, a taky mě bejvalá endokrinoložka řekla že by to byl zázrak přijít do jiného stavu. Zázrak se stal a já s hyperfunkcí, začínám zítra 24tt. a ve 22tt jsem byla na operaci úplné odstranění šž. tak bych být tebou dávala velkej pozor, pokud teda těhotná být nechceš. Ono bejt těhotná pokud nemáš šž v pořádku, není žádná sláva… Hrozí potrat a může to ublížit i miminku. Sice tě doktoři sledují a nasadí šetrné léky ale riziko tam je pořád. celkově pokud by jsi chtěla miminko s hyperfunkcí tak je lepší se poradit s endokrinologem a v mém případě radili, abych si nejdřív nechala šž odoperovat a pak uvažovala o miminku. Jenže než jsem na operaci stihla jít tak jsem po deseti letech nečekaně otěhotněla :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama