Ulcerozní kolitida

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
292
7.1.08 14:24

ulcerozní kolitida POMOOOC!!!

Ahoj maminky,
mám dvou letou holčičku, které se ve dvou měsící objevil ve stolici hlen, krev. Po dlouhých měsících různých vyšetření a nelepšícího se stavu byla provedena kolonoskopie (ve dvou letech) se závěrem příznaky ulcerozní kolitidy. Vyzkoušeli jsme antibiotika, lék Pentáza a zkončili jsme u Prednizonu. Po té co jsme snížili dávku se zánět vrátil a nemůžeme se ho zbavit, vlastně bez zánětu byla pouze 14 dní ve svém životě :cry: . Moc prosím všechny, kteří s touto zákeřnou nemocí mají zkušenosti o jakoukoliv radu!!! :! :! :!
Aimee

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7.1.08 14:34

Jaká náááááhoda, tuto diagnózu tady dnes psala už TORY, můžete pokecat a podělit se o zkušenosti. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
7.1.08 15:00

ale ta Tory snad byla dospělá a já myslím, že tam může být rozdíl u prcka a dospěláka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3787
7.1.08 15:03

Aimee,
nemám teď čas, ale vím o co jde - přítel má tuto nemoc. U takhle malého človíčka ale absolutně nevím, co by se mělo dít. Přítel bere léky a dodržuje speciální životosprávu - jde o to, že by neměla nic, to dráždí střevní sliznici.

Zkus mrknout sem
http://www.celostnimedicina.cz/…o-streva.htm
http://www.kolitida.cz/

Kdybys potřebovala vědět něco speciálního, napiš SZ, zkusím se ho vyptat. Každopádně mě tedy mrzí, že i takový mrňous ji může mít :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.1.08 15:04
Gabinka píše:
ale ta Tory snad byla dospělá a já myslím, že tam může být rozdíl u prcka a dospěláka…

A jako v čem? Myslím, že to rozhodnou ony dvě, pokud si pokecají, jestli je v tom rozdíl, ne? Jen jsem dala typ. 8O

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15326
7.1.08 17:57

Aimee, podívej se tady:
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…
Bavily jsme se o tradiční čínské medicíně a Barbados se jí podařilo vyléčit u.kolitidu. Je mi líto, že tvoje malinká do sebe musí hned v takovém věku rvát dryáky :( . Možná by jí to mohlo pomoct.
Držte se! M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
292
7.1.08 20:54

Moc vám všem děkuji. Všechny odkazy jsem prostudovala, Barbados jsem napsala. Potraviny pečlivě vybírám, na www.crohn.cz je seznam potravin sestavený právě nemocnými ulcerozní kolitidou. Potřebovala bych jakékoliv informace, např. jaké čajíky nebo zkrátka cokloliv, ale také např. popis nemocných jak se cítí, malá mi to bohužel memůže říci a tak je těžké jí pomoci. Tak jaký byl postup a jaké preparáty byly podávány při akutní fázi.Uvítám zkrátka opravdu všechny informace. Nepředpokládám, že by se ozval někdo, kdo má nemocné malé dítě touto nemocí právě proto, že je u dětí velmi vzácná.
MOOOOOOOOOOOC všem děkuji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :! :! :! :! :! :! :! :! :!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KateřinaN
13.7.11 18:58

Ulcerozní kolitida

Ahojky,
náš syn trpí UC a treď jsem našla váš příspěvek o vaší malé. Chtěla jsem se zeptat, jak jste prosím na tom a jestli vám něco konkrétného pomohlo. Našemu synovi na to přišli ve 3 letech a teď se mu to vleče skoro dva roky a skoro nic nepomáhá. Jen vždycky klyzmata do prdelky. D9ky za odpověď a hezké léto. pa Katka

• Citovat
  • Nahlásit
ibd
4
1.12.11 20:39

UC

Ahoj, my máme taky ibd u dítěte. Rádi vyměníme zkušenosti, co jak zabírá atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KateřinaN
3.12.11 08:00

Ulcerozní kolitida

Ahojky. Po 2 letech šíleného braní kortikoidů nám někdo poradil Kolostrum. Prodává je LR a nebo ti ho můžu zprostředkovat :-)Já jsem se kvůli tomu u LR zaregistrovala, abych to měla levnější. Podává se to v tekuté formě a nebo v tabletkách. Tabletky jsou dobrý, tekutina není moc dobrá. Má se to kombinovat s Aloe vera (ta je v lahvi). Je ale sama o sobě projímavá, tak jen nižší dávku, než uvádějí. To bych řekla, že nám zabralo. Je to na dlouho, ale není to žádná chemie.
Díky za rady a držím palečky.
pa Katka

• Citovat
  • Nahlásit
ibd
4
4.12.11 12:04

Tak to díky moc, o Kolostru jsme nikdy neslyšeli, zkusím si o tom něco přečíst.Jak dlouho Kolostrum užíváte a jak dlouho už zabírá? A jaký typ projevů jste měli průjmy, krev? Díky! M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KateřinaN
4.12.11 21:36

Ulcerozní kolitida

Ahojky, synovi byli 2,5 roku a měl krvavý průjem. Hnali nás na infekční a po půl roce dožadování u doktorů, mu udělali kolonoskopii a zjistili mu UK. Bohužel to bylo tak rozběhlý, že jsme o něj skoro přišli a akutní stav měl téměř 2 roky. Musel brát kortikoidy. Teď je mu 5 let a bere Salofalk a Imuran. Vyzkoušeli jsme čínskou medicínu, bylinky, čarodějnice, ale nulový efekt. V létě nám někdo poradil Kolostrum a od té doby ho bere. V srpnu skončil s klysmatem (Entokort)do prdky a od té doby měl klid. Teď je to týden, co má zase řidší krvavou stolici, ale je trochu nachlazený, tak snad to nic nebude. To Kolostrum prý začne zabírat téměř okamžitě. Co vy, vy máte také UK? držím palečky a děkuji za rady :-)

• Citovat
  • Nahlásit
ibd
4
5.12.11 10:06

Ahoj u nás je ten průběh i léky podobný, něco zabírá víc, něco míň, rozepsal bych to v soukromé zprávě, lze to? Díky. M.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KateřinaN
5.12.11 22:03

UK

Ahojky, klidně, budu moc ráda a nebo na mail. ****************@seznam.cz
pa pa

• Citovat
  • Nahlásit
1
5.4.12 20:30

ulcerozní kolitida dětí

Dobrý večer, bavíte se zde o uk u dětí. Zajímá mě vše. Mám syna s uk od 4let. ted mu je 11let. Máme krev v kuse bez zlepšení. Zkoušeli jsme pentasu tab.i čípky, salofalk tab. i nálevy, mutaflor, ale zatím bez výsledku. Prosím o radu dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat