Ultrazvuk ve 3. trimestru - kdy?

1229
28.12.20 15:22

Ultrazvuk ve 3 trimestru - kdy?

Žiju v zemi, kde se dělá jen screening ve 12. a 22. týdnu a jinak žádné ultrazvuky. Takže si chci zaplatit privátně nějaký utz ve 3.trimestru, aby se zkontrolovalo, jestli je vše ok, malý roste jak má, nic mu nechybí atd.. Na utz ve 23. týdnu bylo vše v pořádku.

Který týden je podle vás nejvhodnější?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18931
28.12.20 15:25
@Callista píše: Žiju v zemi, kde se dělá jen screening ve 12. a 22. týdnu a jinak žádné ultrazvuky. Takže si chci zaplatit privátně nějaký utz ve 3.trimestru, aby se zkontrolovalo, jestli je vše ok, malý roste jak má, nic mu nechybí atd.. Na utz ve 23. týdnu bylo vše v pořádku.Který týden je podle vás nejvhodnější?

Tady pojišťovny platí ten ve 30tt, kdy se kontroluje vše ještě jednou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7857
28.12.20 15:28

Presne tak, kolem 30tt by mel byt jeste jeden vetsi utz, kdy se mimco meri a kontroluje… :) me ceka hned po novym roce..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
28.12.20 15:36

@Alexandraf @P4ja

Říkám si, jestli 30.týden není moc brzy - na to aby se vidělo, jak je dítě otočené, jestli je dostatek výživy, placenta ok… že tyhle věci se většinou pokazí spíš později, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7857
28.12.20 15:39

@Callista neni to brzy… u syna jsem byla taky na utz v 31tt :) pak jsem byla jeste jednou na kontrole v poradne a pak uz jsem dochazela jen do porodnice, od toho 36tt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1229
28.12.20 15:44

@Alexandraf

No a v porodnici tě kontrolovali jak?

Tady kde jsem se jezdí do porodnice až přímo když to na ženu přijde a do té doby ji jen ošmatává břicho místní porodní asistentka a to je vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5590
28.12.20 15:46

Chodí se 30-32tt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18931
28.12.20 15:48
@Callista píše:
@Alexandraf @P4jaŘíkám si, jestli 30.týden není moc brzy - na to aby se vidělo, jak je dítě otočené, jestli je dostatek výživy, placenta ok… že tyhle věci se většinou pokazí spíš později, ne?

Tak, jen píšu, jak je to tady. A taky ses ptala na utz, kde se řeší jestli mimču něco nechybí. Mně ve 30tt kontrolovali vše. Včetně počítání prstů, kontroly vnitřních orgánů, mozek atd. Váhu a míry. Placentu. Pupečník.. Prostě jako screening. A další jsem pak měla ve 35tt a to už řešila jen průtoky. Poloha je vcelku fuk, protože se může změnit ještě den před porodem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7857
28.12.20 15:50

@Callista do porodnice jsem chodila jednou tydne na monitory, na prvni kontrole me kontrolovali i spodem, cipek atd, utz jsem uz nemela… merili tlak, kontrolovali vahu… jako v poradne, jen navic ty monitory…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat