Věkový rozdíl u dětí rok a čtvrt

Anonymní
28.12.20 08:59

Věkový rozdíl u dětí rok a čtvrt...

Ahoj holky,

druhé dítě jsem moc chtěla a děti jsme vždy chtěli takhle blízko u sebe, ale mě najednou přepadl neskutečný strach zda to zvládnu. Zda budu mít dost času i na prvorozeného, potřebují trochu uklidnit, která z Vás má děti od sebe rok a čtvrt/půl max dva roky? Jaké to je, jde to zvládnout?

Když porodim, bude malému rok a tři měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1362
28.12.20 09:01

Omlouvám se za anonym :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5578
28.12.20 09:02

Mám děti rok od sebe, druhé jsou teď 3 týdny… Jako co chceš slyšet, toho času prostě už tolik není. Ale to nebude ani když budeš mít děti od sebe 4 roky, vždycky ten čas ubyde. ;) Akorát tem starším dětem to už vysvetlis.. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1362
28.12.20 09:05

@mackA159 Já vlastně ani nevím :mrgreen: asi, že se to dá zvládnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
28.12.20 09:05

Mám 11,5 měsíce, takhle, bez pomoci našich by to bylo hodně těžký, ale manžel se nestaral, kdyby se trochu zapojil, tak by to bylo o něčem jiném. Chci tím říct, abyste na to nebyla úplně sama. Přidejte se do skorodvojčat na facu, hodně užitečná skupinka :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
28.12.20 09:06
@alena1995 píše:

Jestli jste ročník 1995, tak to nebude tak hrozný :-D, to jste mladá a máte hodně sil :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5578
28.12.20 09:08
@alena1995 píše:

Samozřejmě že dá… :lol: první dva dny u nás byl masakr, starší pořád jenom řvala… Teď už ji zas jenom mlátí, a tancuje když mladší brečí.. :palec: :) ta skupinka na fb je super :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.20 09:17

Každý podle svých priorit. Já třeba nechtěla dvě děti na plenkách zároveň, takže jako nejmenší možný odstup jsem plánovala 2,5 roku. Taky jsem nechtěla nosit nechodící batole v těhotenství. Nakonec mezi sebou děti mají dva roky a deset měsíců. Hrají si spolu doteď -skoro 12 a 9 let. Holka a kluk.
Vím o jednom zkušeným psychologovi, co tvrdí, že dítě by mělo mít maminku jen pro sebe ideálně dva roky…
Anonym, přesně informace o rodině.

• Citovat
  • Nahlásit
5578
28.12.20 09:22
@Anonymní píše:
Každý podle svých priorit. Já třeba nechtěla dvě děti na plenkách zároveň, takže jako nejmenší možný odstup jsem plánovala 2,5 roku. Taky jsem nechtěla nosit nechodící batole v těhotenství. Nakonec mezi sebou děti mají dva roky a deset měsíců. Hrají si spolu doteď -skoro 12 a 9 let. Holka a kluk.
Vím o jednom zkušeným psychologovi, co tvrdí, že dítě by mělo mít maminku jen pro sebe ideálně dva roky…
Anonym, přesně informace o rodině.

A co říká psycholog na vicercata? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18124
28.12.20 09:23

Mám děti od sebe rok a čtvrt, a nebudu kecat, na začátku to bylo krušný. Ale pomáhala mi mamka, že si je vzala třeba dopoledne na procházku. Nejhorší to bylo, že starší v té době spával už jen po obědě, a mimčo spalo dopoledne a zrovna když šel starší spát, tak se vzbudilo a já spát nemohla :-(… ALE, splnilo se to, co mi od začátku všichni říkali… stačí vydržet, jakmile povyrostou… Pak je to úplně super, jelikož jsou skoro stejně staří (hodně lidí tipovalo, zda nejsou dvojčata), takže si spolu pak krásně vyhrají a v podstatě někdy nevím, co mám dělat, že mě nepotřebují :-) Jsou to navíc oba kluci, tak i možná proto… Jen někdy je to složitější s dárky, jelikož chtějí ty stejné, že to kupuješ dvojmo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
28.12.20 09:25

Kamarádka má děti od sebe 15 měsíců. Ona si to tedy nevybrala, spíš to byla nehoda ;)
Jako začátek byl mazec :oops: ale naštěstí má velkou podporu rodiny a občas si platí i chůvu.
Zvládá to :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
28.12.20 09:26
@Schnapi píše:
Mám děti od sebe rok a čtvrt, a nebudu kecat, na začátku to bylo krušný. Ale pomáhala mi mamka, že si je vzala třeba dopoledne na procházku. Nejhorší to bylo, že starší v té době spával už jen po obědě, a mimčo spalo dopoledne a zrovna když šel starší spát, tak se vzbudilo a já spát nemohla :-(… ALE, splnilo se to, co mi od začátku všichni říkali… stačí vydržet, jakmile povyrostou… Pak je to úplně super, jelikož jsou skoro stejně staří (hodně lidí tipovalo, zda nejsou dvojčata), takže si spolu pak krásně vyhrají a v podstatě někdy nevím, co mám dělat, že mě nepotřebují :-) Jsou to navíc oba kluci, tak i možná proto… Jen někdy je to složitější s dárky, jelikož chtějí ty stejné, že to kupuješ dvojmo :)

Můžu se zeptat, kolik teď kluci mají roků?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18124
28.12.20 09:27
@Zoe1 píše:
Můžu se zeptat, kolik teď kluci mají roků?

7a 6… letí to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1796
28.12.20 09:28
@Schnapi píše:
7a 6… letí to :mrgreen:
:palec: moje budou mít za měsíc 1,5 a 2,5 a zatím si teda moc spolu nevyhrajou :-D spíš se perou :-D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18124
28.12.20 09:30
@Zoe1 píše: :palec: moje budou mít za měsíc 1,5 a 2,5 a zatím si teda moc spolu nevyhrajou :-D spíš se perou :-D

tak já už nevím od kdy, ale jak jim byly 2 a 3, tak si snad už víc vyhráli, perou se občas taky, teď se spíš často dohadují :mrgreen: takže se spolu pak nekamarádí, ale nevydrží to dlouho :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat