Suchá kůže, nebo problém s játry?

Anonymní
27.12.20 21:34

Suchá kůže, nebo problém s játry?

Ahoj, prosila bych o nějakou radu, o co si myslíte že by mohlo jít, nemám žádné zkušenosti, jelikož jsem poprvé těhotná.

Jsem 33+6 tt a pár posledních dní mě trápí jakési svědění těla hlavně předloktí, dekolt, boky, stehna a zadek.

Jakmile pokožku v těchto místech promažu ať už olejíčkem, tělovým máslem nebo krémem, svědění poleví.
Na dlaních a chodidlech se to objevuje minimálně a v noci mě to nezlobí, tak doufám, že to nejsou játra, ale třeba jen suchá pokožka, pokud to je teda možné…

S játry se léčím už 2 měsíce a poslední rozbor krve na ně mám 14 dní starý a výsledky jsou pěkné, jaterky klesly na 2,32 a 0,9 (před 2 měsíci byly 6,59 a 2,17)

tak snad se to nějak nehorší :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
247
27.12.20 21:37

Ja zatim zkusenost nemam, jsem teprve v 18tt, ale mam ted kolem sebe tri kamaradky v pokrocilem stadiu a vsechny tri trpi na hrozne svedivou pokozku 🤷🏼‍♀️ Treba jsou to jen hormony 🤔 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
27.12.20 22:09
@janikema90 píše:
Ja zatim zkusenost nemam, jsem teprve v 18tt, ale mam ted kolem sebe tri kamaradky v pokrocilem stadiu a vsechny tri trpi na hrozne svedivou pokozku 🤷🏼‍♀️ Treba jsou to jen hormony 🤔 😊

Napíná se pokožka. Proto to většinou svědí. U cholestázy svědí hlavně dlaně a plosky, člověk žloutne a tmavou moč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 22:16
@Russet píše:
Napíná se pokožka. Proto to většinou svědí. U cholestázy svědí hlavně dlaně a plosky, člověk žloutne a tmavou moč.

Když jsem měla hodnoty 6,59 tak jsem neměla tmavou moč a jen mírně žlutější bělmo, poté teda malý flíček na ruce, ale do té doby nic. Ale pravda je, že svědily hlavně dlaně a plosky a teď je to předloktí, dekolt (případně ramena) boky, kde se tvoří strie, stehna a zadnice :D :lol: a když to namažu je to lepší, takže to by neměla být snad játra ne? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
29160
27.12.20 22:17
@Anonymní píše:
Když jsem měla hodnoty 6,59 tak jsem neměla tmavou moč a jen mírně žlutější bělmo, poté teda malý flíček na ruce, ale do té doby nic. Ale pravda je, že svědily hlavně dlaně a plosky a teď je to předloktí, dekolt (případně ramena) boky, kde se tvoří strie, stehna a zadnice :D :lol: a když to namažu je to lepší, takže to by neměla být snad játra ne? :nevim:

Hlídají tě, ne? Asi máš malinko problém, ale to by lékař nařídil dietu nebo třeba hlídání v nemocnici, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 22:26
@Russet píše:
Hlídají tě, ne? Asi máš malinko problém, ale to by lékař nařídil dietu nebo třeba hlídání v nemocnici, ne?

Beru na játra pravidelně 2 druhy léků a to Transmetil a Ursosan a hezky pomáhají a hodnoty jdou dolů, každé 2-3 týdny chodím na odběr a před 14 dny byly jaterky už 2,32 a 0,9 a doktorka byla docela spokojená :)
Dietu mi doporučili, ale že si jako můžu dát, pokud se s tím nebudu ládovat denně :mrgreen: no a teď teda přes Vánoce jsem trochu hřešila, ale už jsem zase s jídelníčkem ve starých kolejích :)

• Citovat
  • Nahlásit
29160
27.12.20 22:30
@Anonymní píše:
Beru na játra pravidelně 2 druhy léků a to Transmetil a Ursosan a hezky pomáhají a hodnoty jdou dolů, každé 2-3 týdny chodím na odběr a před 14 dny byly jaterky už 2,32 a 0,9 a doktorka byla docela spokojená :)
Dietu mi doporučili, ale že si jako můžu dát, pokud se s tím nebudu ládovat denně :mrgreen: no a teď teda přes Vánoce jsem trochu hřešila, ale už jsem zase s jídelníčkem ve starých kolejích :)

Tak to je asi v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.12.20 22:33
@Russet píše:
Tak to je asi v pořádku.

Takže myslíte že by to mohla být jen pokožka?
Mám panický strach, že si mě v nemocnici nechají :,( :,(

• Citovat
  • Nahlásit
29160
27.12.20 22:35
@Anonymní píše:
Takže myslíte že by to mohla být jen pokožka?
Mám panický strach, že si mě v nemocnici nechají :,( :,(

Nejsem doktor, ale jestli to promazání uleví, je to normální. Já bych teda teď tu dietu držela, je to pár týdnů, pro jistotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30474
28.12.20 10:48

Mám s cholestázou dvojitou zkušenost. Nejdříve jsem ti chtěla napsat, ať mažeš na odběry, čtu, že léky máš :lol:
Léky máš, chodíš na kontroly, to je dobře. Jsi pod kontrolou, lékaři si s tím umí poradit.
Nicméně jestli máš doporučenou dietu, a zhřešilas, tak to svědění od jater být může.
Měla jsem příšerný hodnoty, předčasně vyvolávaný porod a vůbec jsem neměla typický příznaky. Svědění se stěhovalo, mazání přinášelo úlevu, dlaně a plošky nohou mě nesvědily snad vůbec. Tmavou moč jsem měla až pár dní před porodem, to už jsem jela do špitálu.
Druhé těhotenství jsem měla právě to typický noční svědění nohou, nemohla spát, nepomohlo nic. A paradoxně hodnoty se drželi, dítě jsem donosila, obešli jsme se bez hospitalizace.
Držím pěsti, ať to zvládnete doma a co nejblíž termínu :hug: Každopádně to neber na lehkou váhu, tahle nemoc není sranda (pro dítě, tobě se nestane nic)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat