Umřela mi babička

Anonymní
24.4.20 18:51

Umřela mi babička

Hezký den, nevím jak dál umřela mi babička včera v 19:00 hod v nemocnici ve věku 83 let na zápal plic. V noci nespím brečím pohřeb máme ve Čtvrtek a bude moct vidět babičku poslední rozloučení. Nevím co dělat každá vzpomínka mi ji připomene. Vím je to koloběh života ale bolí to moc. Bolí mě až hlava brečím v kuse. Prosím o radu jak to překonat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64594
24.4.20 18:54
@Anonymní píše:
Hezký den, nevím jak dál umřela mi babička včera v 19:00 hod v nemocnici ve věku 83 let na zápal plic. V noci nespím brečím pohřeb máme ve Čtvrtek a bude moct vidět babičku poslední rozloučení. Nevím co dělat každá vzpomínka mi ji připomene. Vím je to koloběh života ale bolí to moc. Bolí mě až hlava brečím v kuse. Prosím o radu jak to překonat.

Nijak, čas. My babi ukládáme zítra, krásných 91 let.. Ale bolí to hrozně, to ano.. Ulož si krásně vzpomínky, zapal svíčku.. Tahle reakce je naprosto běžná a jen čas jo otupi.. :hug: upřímnou soustrast :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
24.4.20 18:58
@Anonymní píše:
@martina.se píše:
Nijak, čas. My babi ukládáme zítra, krásných 91 let.. Ale bolí to hrozně, to ano.. Ulož si krásně vzpomínky, zapal svíčku.. Tahle reakce je naprosto běžná a jen čas jo otupi.. :hug: upřímnou soustrast :hug:

Upřímnou soustrast. Bohužel, tohle překonat opravdu nejde, spraví to jen čas. Mně zemřel děda před dvěma lety a stále to bolí. Jen už při jeho vzpomínce nebrečím, ale usmívám se. Držte se. Chce to čas, bude líp :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17997
24.4.20 18:59

To mě moc mrzí.

Jinak to potřebuješ odbrečet a odsmutnit. Smutek a žal je přirozený a když si jím teď projdeš, tak se ti podaří se ti přes to dostat. Pokud se budeš snažit být „statečná“ a hned jít dál, tak docela dobře taky může dojít k tomu, že ho jen zatlačíš někam do nevědomí a on tam bude zahnívat a otravovat tvou duši, až to po pár měsících propukne jak deprese.
Ještě naše prabaičky držely za mrtvým z blízké rodiny měsíce, často minimálně rok přísný smutek.

Jen my se tomu chceme vyhnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17201
24.4.20 19:12

Devcata, kdyz mi vloni zemrela maminka, brecela jsem kazdou chvili, kdyz jsem nebyla zamestnana necim jinym. Hodne mi pomohlo to, ze jsem chodila do prace a mezi lidi. Odvadelo to me myslenky. Doma jsem predevsim ve vane o samote brecela jako zelva. Ted vam to prijde jako nesmysl, ale casem budete brecet a tesknit mene a mene a vice a vice budete vzpominat na to hezke, co jste spolu prozili. Cas bolest utlumi :hug:

Nepotlacujte emoce. Prozijte si tu bolest a nechte ji volny prubeh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4802
24.4.20 19:27

Upřímnou soustrast. Jak píšou holky, chce to čas. Když potřebuješ brečet, breč. Po tom pohřbu se ti uleví trošku, aspoň já to tak vždy mám. A pak už jen čas.
Jinak každý je jiný, ale mně taky pomhlo ji na tom pohřbu vidět. Samotný ten okamžik byl hrozný, ale už večer jsem věděla, že jsem udělala dobře. To bylo pro mě totiž to skutečné rozloučení, vidět ji a pohladit :srdce: ne se loučit s rakví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64594
24.4.20 19:42

@Amalthea souhlasím.. Mě to rozloučení znamenalo, vidět ji, pohladit ji po tváři. U nás se ale rozloučení nedělalo, babi si ho nepřála, takže jsem o tuto možnost přišla :( ale i tak musí jít člověk dal.. Vím, že je andělem pro naše mimčo, co čekáme :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
24.4.20 19:48

Taky mně něco podobného potkalo. Matce bylo 89. Ale univerzální radu nemám, vztek a smutek je normální reakce. Bohužel nic není zadarmo, musíš to odžít. Já mám antidepresiva, jsou fakt super. Ale zaberou po 3 měsicích. A ne na 100%. Třeba je brát s rozvahou. upřimnou soustrast, byť už jsem na to alergická. Slyšela jsem to stokrát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.4.20 19:50
@Anonymní píše:

Nejsi sama. Nám umřel strejda teď ve středu 22.4.. Babička (strejdy maminka) přežila všechny svoje děti (3 syny). Všichni jsme z toho zdrcení, protože jsme čekali, že se jednou o strejdu postaráme až tady babička nebude a najednou je tomu úplně obráceně. Babičce bude letos 92 let. Přitom byl zdravý jako řípa, až na ty klouby, které ho trápily jako každého jiného starého člověka. Každopádně babička je neskutečně statečná, i když říká, že ji život nebaví a že chce umřít. Řekla bych, že je statečnější než my ostatní.
Držím palce, aby bolest co nejdříve zmizela. Vím, že to bolí, ale každý jednou umřeme. Jak píšeš: koloběh života.

• Citovat
  • Nahlásit
18524
24.4.20 19:50

Čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34693
24.4.20 20:35

Nechat to přirozeně jít dál, brečet, vzpomínat, pomalu se s tím smiřovat. Za půl roku od máminy smrti jsem byla už schopná se smát a neprobouzet se s otázkou, jestli se mi to jen nezdálo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293
24.4.20 21:17

Prostě to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66706
24.4.20 22:19

Upřímnou soustrast. Pomůže jenom čas. Věk 83 let je krásný. U nás v rodině se 85 let dožil jenom můj děda a prababička. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5535
24.4.20 22:41
@Lulina999 píše:
Prostě to přejde.

Ne úplně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1293