Úmrtí rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
terynka006
Závislačka 3579 příspěvků 05.05.19 08:25
Úmrtí rodiče

Ahoj, můj přítel svého otce viděl naposledy před 25ti lety. Teď jsme se vlastně náhodou dozvěděli že je po smrti. Syny nikdo nevyrozumel ani o smrti ani kvůli dědictví. Skoro nic po něm nezůstalo ale o dědictví nejde. Zajímá nás proč jim nikdo nedal vědět, přítel bydlí celý život na svém trvalém bydlišti takže najít ho není problém. Je možné že se kluků před smrtí řekl a proto jim nedali vědět? Pak mě ještě zajímá jak dlouho nemocnice uchovává záznamy? Umřel v roce 1999 a nás zajímá na co umřel. Zítra budu do nemocnice volat abych se poptala ale třeba mi někdo dá odpověď dřív :) a ještě mě k tomu že nikdo nedal vědět napadá že jeho otec byl Němec, tady žil celý život a měl české občanství… Ale možná to vůbec neměly na starost české úřady? :nevim:

Reakce:
Anna85
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 05.05.19 08:31

Co se úmrtí tyce - Treba byl zenatej nebo mel druzku a dali vedet jen ji a tim to pro ne konci.
A tim dedictvim nevim :think:

Aspera
Generální žvanilka 21954 příspěvků 05.05.19 08:39
@Anna85 píše:
Co se úmrtí tyce - Treba byl zenatej nebo mel druzku a dali vedet jen ji a tim to pro ne konci.
A tim dedictvim nevim :think:

Přesně tak. Dají vědět nejbližšímu a ten řeší zbytek a když neinformovala družka, tak prostě informace není.
My jsme teď mojí sestru taky neinformovali, že umřela babička, když se o nás už 10 let nezajímá a naposledy nás uměla jen urážet.

terynka006
Závislačka 3579 příspěvků 05.05.19 08:43

@Aspera to mě mrzí že je ségra taková :? On tady je problém že družka neznala kluky takže nemohla dát vědět a my nevíme kdo ona byla. Nic nechceme kluci se s tátou nestykali a on o ně taky zájem nejevil. Ale umřel v 51 letech takže nás zajímá na co, jestli byl nemocnej, co mu bylo atd. Ale tuhle informaci nám může dát jen ona a nebo nemocnice pokud ještě mají záznamy :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 08:50

@terynka006 Obraťte se na nemocnici, kde pán zemřel - do zdravotnické dokumentace nahlédnout lze. Tam si i ověřte, kde měl poslední trvalé bydliště a obraťte se na příslušný okresní nebo obvodní soud, aby vám sdělil, který notář byl pověřen dědickým řízením. To, že nedošlo ke kontaktu kvůli dědictví, není obvyklé, musel být důvod.
Mně takto zemřel tchán, ale manžela našli podle evidence obyvatel a informovali ho (trvalo to ovšem několik týdnů). O dědickém řízení ani zpraven nebyl, bylo předlužené a došlo k jeho likvidaci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 08:52

@terynka006 A ještě - i nám, i když to bylo jen pár týdnů, řekli, že dokumentace je už v archivu, takže nahlédnutí do ní se musí dopředu domluvit.

cecetka
Echt Kelišová 8200 příspěvků 05.05.19 08:53

@terynka006 Fiha, to muselo byt drsne, kdyz zcela prerusili kontakt :?

Co se tyka dedictvi, pak pokud opravdu nic nemel, pak se dedicke rizeni zastavi a informuje se o tom nejblizsi pribuzny (zpravidla manzel). Nikoho jineho notar uz neobesila.

Nemocnice urcite zdravotni dokumentaci archivuje, ale jak dlouho? 20 let je uz dlouha doba :nevim:

marin
Echt Kelišová 9975 příspěvků 05.05.19 09:23

@terynka006 záleží na archivní lhůtě, po tu dobu se archivuje, pak proběhne skartace. Archivní lhůta je u zdravotnické dokumentace asi jen 10 let. :nevim:

BaMaK
Závislačka 3014 příspěvků 19 inzerátů 05.05.19 09:25

@terynka006 nemocnice dá vědět tomu, koho označil, že mu mohou být podávány informace.

terynka006
Závislačka 3579 příspěvků 05.05.19 10:38

Díky všem :) nám o dědictví nejde i kdyby něco bylo měl ženu se kterou žil, možná byli manželé to ona by měla dostat všechno :) jde nám fakt jen o případný nemoci který by mohli být dědičný, přece jen zemřel docela brzo. Před hodinou jsem potkala ředitele nemocnice tady u nás a ten říkal že se skladuje 20 ale i 100 let že záleží na okolnostech a že tam máme hned zítra zavolat že chceme vidět dokumentaci že by jí ještě mohli mít :)

terynka006
Závislačka 3579 příspěvků 05.05.19 10:41

@cecetka ani ne právě, chlap s ním měl soud když mu bylo 18 to ho viděl naposledy a on mu řekl že jim kdysi slíbil že se budou vídat každé dva týdny a že mu chce vysvětlit proč si je nebral. Že viděl že si máma našla někoho jinýho že nestradaji, jsou šťastný a mají se dobře a tak to nechal být a nechal je vyrůst s tím druhým :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.05.19 11:40

@BaMaK To platí za života, po smrti je to jinak. Tchán vydal zákaz poskytovat informace komukoliv kromě jedné osoby a stejně teď, po jeho smrti, muž do jeho dokumentace může.

BaMaK
Závislačka 3014 příspěvků 19 inzerátů 05.05.19 21:00
@Anonymní píše:
@BaMaK To platí za života, po smrti je to jinak. Tchán vydal zákaz poskytovat informace komukoliv kromě jedné osoby a stejně teď, po jeho smrti, muž do jeho dokumentace může.

To asi ano. Ale nemocnice není detektivní kancelář, aby vyhledávala pozůstale a i formovala je.

terynka006
Závislačka 3579 příspěvků 06.05.19 11:08

Tak jsem volala do nemocnice tam mi řekli že v případě úmrtí se záznamy odesilaji praktickému lékaři a ten je musí mít po dobu 100 let(nezdá se mi to No ale to je nakonec jedno) samozřejmě kam chodil k dr nevíme takže jsem se obrátila na zdravotní pojišťovnu. Tam mi řekli že záznamy uchovavaji tudíž by se určitě lékař kam chodil dal dohledat a vlastně i informace s čím se léčil ale…i kdyby chlap a jeho brácha jeli na pojišťovny osobně aby zjistili u který byl tak jim nic neřeknou. Že prý aby jim něco řekli museli by mít rozsudek od soudu nebo papír od notáře že jim můžou být poskytovány informace o zdravotním stavu jejich otce :nevim:

Váš příspěvek
Reklama