ÚP a Individuální akční plán

Anonymní
10.12.20 11:37

ÚP a Individuální akční plán

Dobrý den, chci se zeptat, jak to chodí na ÚP v případě Individuálního Akčního Plánu (IAP). Jsem na UP od ledna. V listopadu mi nechali vypracovat IAP. (Přitom veškerá pomoc nabízená v IAP je nyní ze strany UP pozastavena.)

Na poslední schůzce mi paní z ÚP dala formulář, že v období od 11/20 do 04/21 musím donést seznam zaměstnavatelů (minim. 3), u kterých jsem se ucházela o práci. Mám uvést kopii inzerátu, s kým konkrétně jsem jednala, kdy, a jaký byl výsledek. A můj problém je, že inzerátu v oboru je jako šafránu, natož na poloviční úvazek. A já bych zatím ráda v oboru zůstala.

Můj dotaz zní: co se tedy stane, když prostě opravdu do ledna nenajdu relevantní inzerát? Nebo když mi na inzerát nikdo neodpoví? To už se mi také stalo. Příští schůzku mám koncem ledna a zatím teda pro UP nemam jediný zápis. To mě pak vyřadí z evidence, že se dost nesnazim? Podporu neberu, hledat se snažím, ale kvůli dítěti prostě potřebuji max. poloviční úvazek.

Předem děkuji všem, co už s tím mají nějaké zkušenosti. Pěkný den všem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1525
10.12.20 11:44

Nějak nechapu ze jsi doma téměř rok a to jen kvůli tomu ze pracovat mimo obor. Najdi si jakoukoliv v praci, však do oboru se vrátis casem až bude dite větší. Ja na up byla asi 3× v životě a vždycky jsem to brala jako potupu. prace je dost.

Popřípadě jestli mate tatínka tak ten se taky muže starat, vystřídáte se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15375
10.12.20 11:56
@Anonymní píše:
Dobrý den, chci se zeptat, jak to chodí na ÚP v případě Individuálního Akčního Plánu (IAP). Jsem na UP od ledna. V listopadu mi nechali vypracovat IAP. (Přitom veškerá pomoc nabízená v IAP je nyní ze strany UP pozastavena.)

Na poslední schůzce mi paní z ÚP dala formulář, že v období od 11/20 do 04/21 musím donést seznam zaměstnavatelů (minim. 3), u kterých jsem se ucházela o práci. Mám uvést kopii inzerátu, s kým konkrétně jsem jednala, kdy, a jaký byl výsledek. A můj problém je, že inzerátu v oboru je jako šafránu, natož na poloviční úvazek. A já bych zatím ráda v oboru zůstala.

Můj dotaz zní: co se tedy stane, když prostě opravdu do ledna nenajdu relevantní inzerát? Nebo když mi na inzerát nikdo neodpoví? To už se mi také stalo. Příští schůzku mám koncem ledna a zatím teda pro UP nemam jediný zápis. To mě pak vyřadí z evidence, že se dost nesnazim? Podporu neberu, hledat se snažím, ale kvůli dítěti prostě potřebuji max. poloviční úvazek.

Předem děkuji všem, co už s tím mají nějaké zkušenosti. Pěkný den všem.

Co jsem pochopila od známé, tak kdyz to nesplnis můžou tě vyřadit na pul roku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6948
10.12.20 11:59

A proč na tom UP jsi vůbec? Peníze tě asi netlačí, tak pokud máš malé dítě, tak můžeš být doma s ním a jen se nahlásit na zdrav. pojišťovnu a nikdo tě s IAP otravovat nebude. Nebo si ty 2tis měsíčně zaplatíš a máš taky svatej pokoj od schůzek, posílání na pohovory atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5865
10.12.20 12:09

Jaký je tvůj obor? Hledala bych i mimo něj. Holt musíš být flexibilní. Jak tu bylo psáno - můžeš být do 7 let věku dítěte doma jako osoba pečující o dítě do 7 let. Jsi pojištěncem státu. Zaměstnání si můžeš hledat i tak, ale nemusíš běhat na pracák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3965
10.12.20 12:13

Mnoho lidí pracuje mimo svůj obor. Časem si můžeš najít práci v tvém oboru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.20 13:03

@lachtanice86 Děkuji za odpověď. Byla jediná k věci. Nevíš, zda známé hrozilo vyřazení pokud to nesplnila hned před tou první schůzkou? Ten formulář na termín do dubna 2021.

• Citovat
  • Nahlásit
8930
10.12.20 13:05

Pokud jde jen o to, abys splnila podmínky IAP, můžeš odepsat i na inzerát na práci, kam ve skutečnosti jít nechceš. Pokud tě pozvou na pohovor a řekneš jim, že potřebuješ kratší úvazek, buď ti ho nabídnou, nebo spíš ne a máš zápis pro ÚP.

Ale jak už tu bylo napsáno, můžeš se z ÚP odhlásit a máš klid. Podporu už asi stejně nemáš, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51375
10.12.20 13:17
@Anonymní píše:

Předem děkuji všem, co už s tím mají nějaké zkušenosti. Pěkný den všem.

Pokud ses zaregistrovala na Úřad práce jako žadatel o místo, tak přece logicky musíš počítat s tím, že se předpokládá, že si budeš aktivně práci hledat. A promiň, jestli ti připadá moc tři pohovory za 5 měsíců, tak asi do práce ani nechceš? Tak se můžeš odhlásit, platit si sama zdravotní a máš to vyřešené.
Co je to za obor, že nejde jít na tři pohovory za skoro půl roku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7682
10.12.20 13:31

Já nevím, já nechci rýpat, ono, to na Up neni tak jednoduché, jak si někdo myslí, fakt je to někdy i takové psychicky, náročné, když člověka talščí kde nechce, ale jako za tu dobu nemít ani jeden zápis, aktivitu?, Pochopila jsem to..
Asi bych radši něco,, splašila, já když jsem byla na UP, tak aktivitu jsem musela mít jednu-dvě za měsíc apsoň… Já jsem Admin prac, maturita, prostě kancelář, ale nikdo se neptal, chceš, nechceš, protě jsem byla na UP, a musela jsem vykazovat činnost.. Takže jsem volila např. prodavačka v textilu, hračkářství a tak.. cp by třeba dělala, kdyby toto nebylo. Kdybych se tohoto řídila, tak jsem na UP třeba rok a víc.
Aspon u nás, nemusel být výsledek, pozitivní hodnotí se aktivita, neni nutností, že ti musí práce vyjít, třeba ti nevyhovuje pracovní doba atd. ale určitě bych nešla na UP bez ničeho teda, za tu dobu :nevim:
Nebo možná i šla :mrgreen: ted je taková divná doba na hledání práce, ale ty by semnou vymetly :mrgreen:

Příspěvek upraven 10.12.20 v 13:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15375
10.12.20 13:32
@Anonymní píše:
@lachtanice86 Děkuji za odpověď. Byla jediná k věci. Nevíš, zda známé hrozilo vyřazení pokud to nesplnila hned před tou první schůzkou? Ten formulář na termín do dubna 2021.

Až takhle podrobně jsem se neptala. To si budeš muset zjistit sama na úp

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51375
10.12.20 14:02
@Anonymní píše:
@lachtanice86 Děkuji za odpověď. Byla jediná k věci. Nevíš, zda známé hrozilo vyřazení pokud to nesplnila hned před tou první schůzkou? Ten formulář na termín do dubna 2021.

Já myslím, že k tomu, aby tě vyřadili by předcházelo minimálně nějaké upozornění nebo jednání. Zkus být aktivní, zaregistruj se i na nějaké servery zprostředkující práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat