UP, výpověď a péče o dítě

Anonymní
26.10.20 23:08

UP, vypoved a pece o dite

Bude mi koncit RD.
Vracet do zamestnani se ale nemuzu z vaznych duvodu, pece o dite do 4let.Syn by nemel dle lekaru nastoupit do skolky, takze ja nemuzu nastoupit do prace..

Pujdu tedy na UP. Z ceho se mi podpora bude pocitat?
Z platu?
Cetla jsem ted dost clanku. Nekde pisou 45%, nekde 65%,nekde ale treba jenom cca 3900kc…

nevim s cim pocitat a jak si to nejlip osetrit. Zamestnavatel mi nejspis vyjde vstric.

Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5534
26.10.20 23:32

Když dáš v práci výpověď a uvedeš v ní důvod péče o dítě tak by si měla mít tu vyšší podporu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 23:38
@JancaS84 píše:
Když dáš v práci výpověď a uvedeš v ní důvod péče o dítě tak by si měla mít tu vyšší podporu.

dekuji.
ptam se proto, ze jsem hodne krat cetla, ze pokud se jde z rodicaku na UP, tak.je ta nejnizsi podpora.Mam pocit, ze vsude je psano neco jineho

• Citovat
  • Nahlásit
5513
27.10.20 05:21

Ale pokud jdete na UP, tak chcete aktivne hledat zamestnani. To neni ze se tam zapisete jenom a budete dostavat penize. Pokud do zamestnani nemuzete nastoupit, tak zustante doma na peci o dite do 7 let jen tak. Tam za vas zdravotni bude platit pojistovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5513
27.10.20 05:28

Ale pokud jdete na UP, tak chcete aktivne hledat zamestnani. To neni ze se tam zapisete jenom a budete dostavat penize. Pokud do zamestnani nemuzete nastoupit, tak zustante doma na peci o dite do 7 let jen tak. Tam za vas zdravotni bude platit pojistovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11043
27.10.20 05:53

Nárok na podporu ma, proč by ji nemohla vybrat?
Pokud dite nemůže ze zdravotních důvodů do školky, zkusila bych příspěvek na péči. Zalezi na diagnóze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
27.10.20 06:13

@g.sandova No, treba protože se na UP maji hlásit jen ti, kdo jsou schopni do prace nastoupit, ano muze doufat, ze bude vyssi nezaměstnanost a nikam ji neposlou, ale uz vidim, jak obhajuje, ze v tehle pracina dohodu skoncila kvuli peci o dite, ale jinam muze v pohode nastoupit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12162
27.10.20 06:13

@g.sandova To ano, ale soucasne musi podat zadost o zprostredkovani zamestnani. To ji samozrejme UP nezprostredkuje, ale mininalne ji bude posilat po firmach (az pomine nouzovy stav).

@Anonymní píše:
Bude mi koncit RD.
Vracet do zamestnani se ale nemuzu z vaznych duvodu, pece o dite do 4let.Syn by nemel dle lekaru nastoupit do skolky, takze ja nemuzu nastoupit do prace..

Z platu?
Cetla jsem ted dost clanku. Nekde pisou 45%, nekde 65%,nekde ale treba jenom cca 3900kc…

nevim s cim pocitat a jak si to nejlip osetrit. Zamestnavatel mi nejspis vyjde vstric.

Dekuji.

A dohodnout se v zamestnani na prodlouzeni RD do 4 let veku ditete nejde? Za rok muze byt vse jinak a ty treba budes rada, ze tu praci mas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
27.10.20 06:14
@Anonymní píše:
dekuji.
ptam se proto, ze jsem hodne krat cetla, ze pokud se jde z rodicaku na UP, tak.je ta nejnizsi podpora.Mam pocit, ze vsude je psano neco jineho

Ano, pokud se jde rovnou z rodicaku, tak je to ta mala podpora pocitana z prumerne mzdy ve státě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4619
27.10.20 06:26
@g.sandova píše:
Nárok na podporu ma, proč by ji nemohla vybrat?
Pokud dite nemůže ze zdravotních důvodů do školky, zkusila bych příspěvek na péči. Zalezi na diagnóze.

Pokud bude zaregistrována na UP jako uchazeč o zaměstnání,tak je UCHAZECEM o zaměstnání a UP ji bude posílat normálně na schůzky a i ona by aktivně hl dat zaměstnání a ne sedět doma na zadku. Pokud práci odmítne,tak bude sankcne vyřazena.
To že by syn neměl nastoupit dle lekaru do školky ještě neznamená,že dosáhne na PNP,u PNP nezáleží na diagnóze,ale na tom jak zvládá/nezvládá 9 oblasti cinnosti běžného života.

@Anonymní píše:
Bude mi koncit RD.

Z platu?

Dekuji.

Je do dost diskutabilní, jelikož pokud nehledas zaměstnání a chceš doma chceš být s dítětem doma do čtyř let, tak sis měla prodloužit čerpání RP a v práci se domluvit buď na neplaceném volnu nebo ukončit prac. pomer. Registrace na UP je pro uchazeče o zaměstnání, tedy pokud nemáš v plánu hledáš zaměstnání a chceš být doma, tak by tě ani nemuseli zaregistrovat. Pokud budes uchazečem o zaměstnání, tak tě budou normalne posílat na schůzky a i ty sama bys aktivně měla hledat zamestnani, pokud nějakou nabídku odmitnes muzea být sankcne vyřazena. S podporou je to tak, že pokud z rodicaku jdeš přímo na UP, tak podpora je cca 13,12 a pak 11% z průměrné mzdy v ČR za minulý rok, tedy žádných 45 natož 65%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11043
27.10.20 06:30

@Gumidci vždyť to píšu, že záleží na diagnóze. Neco o tom vím. Vzdyt to bylo jen doporučení.
Tak jsem byla chvilku na pracáku a dá se domluvit a zároveň muzes praci nevzit. Péče o dítě je pádný argument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11043
27.10.20 06:32

@Gumidci zalezi na diagnóze… nejen na nezvladani životních potřeb. Ono je to komplikovanější.

Příspěvek upraven 27.10.20 v 06:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
73608
27.10.20 06:33

@g.sandova Ano muzes nevzit treba 3 smenny provoz, ale fakt nemuzes odmitnout kazdou praci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
301
27.10.20 06:40

Taky ji nemusí poslat nikam, já od června hledala práci, na ÚP jsem byla i s registrací 3×, neposlala mě nikam, včera jsem konečně našla, tak už se k listopadu odhlásím.
Záleží odkud zakladatelka je, mně sama úřednice říkala, že ani oni nedostávají žádosti od zaměstnavatelů. Ale, musí potvrdit, že práci hledá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.10.20 06:41
@j.a.n.i1 píše:
@g.sandova No, treba protože se na UP maji hlásit jen ti, kdo jsou schopni do prace nastoupit, ano muze doufat, ze bude vyssi nezaměstnanost a nikam ji neposlou, ale uz vidim, jak obhajuje, ze v tehle pracina dohodu skoncila kvuli peci o dite, ale jinam muze v pohode nastoupit.

ano, treba hledam praci na doma.Nebo uvazek 0,2

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama