Upravená pracovní doba

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 20:35
Upravená prcovní doba

Pěkný večer,
pracuji v jednom řetězci jako pracovnice doplňování zboží. Pracovní doba od pěti do třinácti hodin. Jsem ráda, že dělám jen na ráno, ale…
Mám čtyřletou dceru, která chodí do školky. Ráno vodí buď manžel, pokud mu vychází služba (policista), nebo babička. Jenže teď nastal problém, babičce se zhoršil zdr. stav a už dceru do školky vodit nemůže. A já teď řeším, co s tím. Cca 3× do týdne nemá kdo dceru odvést.
Chci požádat zaměstnavatele o úpravu pracovní doby, potřebovala bych chodit od půl sedmé nebo od sedmi, s tím, že bych zůstávala déle odpoledne. Můžete mi některá říct, zda mám nějakou oporu v zákonech, nebo je to jen na libovůli zaměstnavatele, zda mi toto umožní? Zaměstnání bych měnila nerada, jinou práci jen na ráno tady neseženu, všechno je to na tři směny nebo nepřetržitý provoz. Prosím o zachování anonymu, chodí sem kolegyně a nerada bych přišla o práci rovnou. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

baimoli
Kecalka 367 příspěvků 12.10.18 20:39

Promiň, asi neporadím. jen mě rozesmál ten název „prcovní doba“ :lol:

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.10.18 20:39
@baimoli píše:
Promiň, asi neporadím. jen mě rozesmál ten název „prcovní doba“ :lol:
:lol: :lol: :lol: taky jsem to otevřela kvůli tomu

andelka83
Generální žvanilka 20152 příspěvků 12.10.18 20:39

Mně tohle umožnili bez problémů, měla jsem o hodinu posunutou směnu,od 6:30. Vím,že rodiče malých dětí mohou žádat úpravu pracovní doby,pokud tomu nebrání závažné provozní důvody, měl by vyhovět. U nás šlo o to,že kdyby nepovolili, neměl by moji práci kdo dělat, neměla jsem zástup.

eumedon
Extra třída :D 13733 příspěvků 12.10.18 20:40

V zákoně je napsáno „nebrání-li tomu vážné provozní důvody“. S výhradou „vážných provozních důvodů“ máš na to nárok. Ovšem, jestli to tvůj zaměstnavatel na tvé pozici odůvodní vážnými provozními důvody, to fakt nevím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 20:45

@baimoli @Nimie Teda takovej překlep :oops: Je vidět, že už je večer :D

„nebrání-li tomu vážné provozní důvody“ - takže by se dalo říct, že je to na rozhodnutí zaměstnavatele. Za vážné provozní důvody se dá schovat ledacos :think:

Nimie
Nadpozemská drbna 26057 příspěvků 12.10.18 20:47
@Anonymní píše:
@baimoli @Nimie Teda takovej překlep :oops: Je vidět, že už je večer :D„nebrání-li tomu vážné provozní důvody“ - takže by se dalo říct, že je to na rozhodnutí zaměstnavatele. Za vážné provozní důvody se dá schovat ledacos :think:

Fakt jsi mi vylepšila den, díky :palec: :mrgreen:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63582 příspěvků 3 inzeráty 12.10.18 20:49
@Anonymní píše:
@baimoli @Nimie Teda takovej překlep :oops: Je vidět, že už je večer :D„nebrání-li tomu vážné provozní důvody“ - takže by se dalo říct, že je to na rozhodnutí zaměstnavatele. Za vážné provozní důvody se dá schovat ledacos :think:

Ta něco jo a něco ne… třeba u běžné kancelářské pozice pod to neschováš skoro nic. U tebe těžko říct, záleží jak máte otvíračku a co musí být připravené před ní…

dedrichov
Závislačka 2967 příspěvků 12.10.18 20:54

Je vás v tu dobu v prodejně více? Zvládla by zbylá pracovní síla vše obstarat?

mrav
Neúnavná pisatelka 19460 příspěvků 12.10.18 21:01

Jsem sám s dcerou, vodím ji do školky i ze školky a pracovní dobu mám od 7 do 15 hodin. Vždycky jde o dohodu se zaměstnavatelem. :mavam:

medunka23
Kelišová 7120 příspěvků 12.10.18 21:03
@Anonymní píše:
@baimoli @Nimie Teda takovej překlep :oops: Je vidět, že už je večer :D

Já byla jen zvědavá a na názvu diskuse mi nepřišlo nic divného :mrgreen: jsem příklad toho, jak člověk pořádně nečte

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 12.10.18 21:27

No oporu v zakonu asi nemas zadnou… takze zalezi na domluve se zamestnavatelem… mozna kdybys nasla maminu ze stejne skolky co by mohla vodit spolu se svym ditkem apod.? Popripade pokud nemas praci daleko tak oddelat trhacku? Tzn rano oddelat to nejnutnejsi - skolka - zpatky prace? Beru jako krajni moznosti pokud by to neslo domluvit…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.18 21:30
@dedrichov píše:
Je vás v tu dobu v prodejně více? Zvládla by zbylá pracovní síla vše obstarat?

Je nás tam víc. Oficiálně 5, reálně většinou (nemocenské, ošetřování, dovolené atd.) 4. Je fakt, že před otvíračkou je nejvíc práce, ale podle mě, by to holky zvládly i beze mě. Jenže pak stačí, aby jedna dvě zůstali náhle doma a stíhat to nebudou. Před otevřením musí být hlavně pečivo, ovo-zel, maso, uzeniny, lahůdky přichystané. Jak toho nejsou plné regály a chlaďáky, tak je zle.

Luboš P
Zasloužilá kecalka 940 příspěvků 13.10.18 05:26
@Yopii píše:
No oporu v zakonu asi nemas zadnou…

Proč „asi“? A co §241 odst.2 ZP?

Yopii
Kecalka 321 příspěvků 13.10.18 07:31
@Luboš P píše:
Proč „asi“? A co §241 odst.2 ZP?
:palec: :palec: :palec:
I kdyz je tam zmineno, pokud prokaze ze prevazne sam pecuje a pokud tomu nebrani vazne provozni duvody… ale nejsem HR :D mam za to te pokud zamestnavatel chce tak se domluvis vzdy… pokud ne tak :zed:
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >