Upřednostňování holčičky

Anonymní
1.6.16 15:09

Upřednostňování holčičky

Poslední dobou si všímám, že když se po chlapečkovi narodí holčička, jako by chlapeček přestal existovat. Kamarádky vymění profilovku na FB na fotku s ní, mluví jen o ní, dávají statusy jako „mezi námi děvčaty“ a fotku s dcerou. Při osobním setkání mluví jen o ní, používají obraty jakože „Evička je za odměnu“, „druhého dítěte jsem se bála, aby nebylo uřvané jako Honzík, ale Nelinka je zlatá“, „láska k Beátce naskočila hned“, „cítím, že Emilka je moje spřízněná duše“ atd.

Svým způsobem to chápu, ale překvapilo mě, jak je to rozšířené.
Máte podobnou zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
1.6.16 15:10

Anonymní jsem, protože kamarádky, kterým se narodila nedávno holčička, znají můj nick. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
3704
1.6.16 15:13

Nemám, mám zkušenost, co se týká sociálních sítí třeba, že jakmile se narodí dítě, tak už facebook plní jen fotky a statusy s dítětem nebo o dítěti, většinou zásadně bez tatínka. Tatínek jakoby sociálně uhynul :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.16 15:14

Urcite to neni jakoby chlapecek prestal existovat, on ten FB dost klame, a to ze se o mladsim diteti mluvi vic nez o tom starsim je tim ze ma vic pokroku. Nevidela bych to na rozdil holka/kluk

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.16 15:17
@Ondrášovka.N píše:
Urcite to neni jakoby chlapecek prestal existovat, on ten FB dost klame, a to ze se o mladsim diteti mluvi vic nez o tom starsim je tim ze ma vic pokroku. Nevidela bych to na rozdil holka/kluk

Pokud se druhé narodí taky kluk, první syn z řeči, Fb a dalších komunikačních kanálů nemizí, naopak tak bývají společné fotky.

Nebo po první holce holka. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
15578
1.6.16 15:18

Doprčic, narodil se mi kluk, pak holka a já mám pořád v profilovce kocoura! :lol:
Když se po holčičce narodí chlapeček, určitě je efekt podobný. Jak psala @Ondrášovka.N, malé dítko dělá víc pokroků, je asi důležitější o nich pořád informovat. Tímto tedy mí přátelé netrpí, nemám potřebu informovat celý svět o tom, kolik zubů stihlo narůst mezi obědem a večeří apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.16 15:21
@Anonymní píše:
Pokud se druhé narodí taky kluk, první syn z řeči, Fb a dalších komunikačních kanálů nemizí, naopak tak bývají společné fotky.Nebo po první holce holka. :think:

Ja nevim, mam prvniho kluka a druhou holku, nekdy se vyskytuji spolu, nekdy dcera, nekdy syn, u znamych to je stejne. Nevsimla jsem si u nikoho uprednostnovani. Ale pokud je holcicka vysnena tak by se to dalo chapat. Vetsinou to ale je tak ze chlapeckove jsou mamanci a holcicky tatanci :lol: u nas jsou obe deti tatanci. Asi mas spatny vzorek spolecnosti na delani zaveru. A ja taky :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@Kakika píše:
Doprčic, narodil se mi kluk, pak holka a já mám pořád v profilovce kocoura! :lol:
Když se po holčičce narodí chlapeček, určitě je efekt podobný. Jak psala @Ondrášovka.N, malé dítko dělá víc pokroků, je asi důležitější o nich pořád informovat. Tímto tedy mí přátelé netrpí, nemám potřebu informovat celý svět o tom, kolik zubů stihlo narůst mezi obědem a večeří apod.

Podle toho, co vidím kolem sebe, tak není.
Nejde jen o ten facebook, jde i o hovor. Na cvičení třeba poslouchám o tom, co malá ve školce, co řekla. A když se zeptám na syna, tak jen, „jo, ten taky dobrý.“ A dál mluví o dceři

• Nahlásit
  • Citovat
15578

Jinak to, že druhé dítě bylo za odměnu otevřeně prohlašuji dodnes. Ale je to pravda. První dítě nespalo déle než dvě hodiny v kuse (ve dne v noci) a druhé prospalo 10 hodin, dalo si dlabanec a usnulo na další 3 hodiny. Přeci nebudu lhát sama sobě do kapsy, že jsem doufala, že bude druhé dítě také tak pohodové jako to první :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
1.6.16 15:23
@Anonymní píše:
Poslední dobou si všímám, že když se po chlapečkovi narodí holčička, jako by chlapeček přestal existovat. Kamarádky vymění profilovku na FB na fotku s ní, mluví jen o ní, dávají statusy jako „mezi námi děvčaty“ a fotku s dcerou. Při osobním setkání mluví jen o ní, používají obraty jakože „Evička je za odměnu“, „druhého dítěte jsem se bála, aby nebylo uřvané jako Honzík, ale Nelinka je zlatá“, „láska k Beátce naskočila hned“, „cítím, že Emilka je moje spřízněná duše“ atd.Svým způsobem to chápu, ale překvapilo mě, jak je to rozšířené.
Máte podobnou zkušenost?

Kravina, mne prijde, ze proste to mladsi dite je proste momentalne vic na piedestalu nez to starsi, bezna vec, vsichni jsou poprdeni z cerstvych miminek.. :mrgreen:.

Mne zase prijde, ze vsichni vic uprednostnuji chlapecky, kdyz se narodi holcicka prvni a kluk druhy, to si nevyberes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.6.16 15:23
@Kakika píše:
Jinak to, že druhé dítě bylo za odměnu otevřeně prohlašuji dodnes. Ale je to pravda. První dítě nespalo déle než dvě hodiny v kuse (ve dne v noci) a druhé prospalo 10 hodin, dalo si dlabanec a usnulo na další 3 hodiny. Přeci nebudu lhát sama sobě do kapsy, že jsem doufala, že bude druhé dítě také tak pohodové jako to první :nevim:

Hm, tak ty se mi hodíš přinejmenším částečně do mého „vzorku“ :lol:

Bude to i dím, že holky jsou obecně hodnější a míň problémové, to určitě.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
1.6.16 15:24
@Hanka1 píše:Mne zase prijde, ze vsichni vic uprednostnuji chlapecky, kdyz se narodi holcicka prvni a kluk druhy, to si nevyberes ;)

Zajímavé. A bydlíš ve městě, nebo na vesnici?

• Nahlásit
  • Citovat
9150
1.6.16 15:25

To bude spíš asi tím, že matka je s miminem víc svázaná, ale není to tak, že by to starší milovala míň. Já mám holky dvě a klidně můžu říct, že starší jako miminko byla fakt uřvaná, mladší byla za odměnu. Ale takto to kolem mě má teda většina lidí, ať je mladší kluk nebo holka, s druhorozeným to bývá nějak jednodušší, člověk už má asi nějaký zkušenosti, už to tolik neřeší a proti řevu je víc imunní. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15578
1.6.16 15:26
@Anonymní píše:
Podle toho, co vidím kolem sebe, tak není.
Nejde jen o ten facebook, jde i o hovor. Na cvičení třeba poslouchám o tom, co malá ve školce, co řekla. A když se zeptám na syna, tak jen, „jo, ten taky dobrý.“ A dál mluví o dceři

To je fakt divné. Tohle já z okolí neznám. A že těch smíšených dětiček v rodinách znám dost :think: Vždyť vždy je toho hodně co říct o každém zvlášť i dohromady. Tím, jak je kluk naprosto jiný, než holka, tak je vždy o čem mluvit. A tím, že je holka mladší, není téma pro staršího vyčerpáno. Půl roku u nás bylo téma číslo jedna budoucí prvňáček. Mám trochu obavy, že holka bude o ten cirkus okolo spíš ochuzená, když už jsme se vyřádili se starším :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
1.6.16 15:26
@Anonymní píše:
Zajímavé. A bydlíš ve městě, nebo na vesnici?

Praha :mrgreen:, resp. Praha-východ… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama