Úřad práce a zaměstnání

3
8.5.20 12:12

Úřad práce a zaměstnání

Zdravím :) jsem zaregistrována na úřadu práce a od 1 jsem nastoupila do nové práce. Úplně jsem na to zapomela a dneska jsem tam chtěla poslat dopis aby mě vyřadili, ale dnes u nás mají všechny pošty zavřeno. :( Hrozí mi nějaká pokuta nebo něco jiného pokud to pošlu v pondělí?
Předem děkuji za odpovědi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
8.5.20 12:22

V pondělí tam normálně zavolej. Kolikrát stačí jen poslat pracovní smlouvu emailem a dojde k vyřazení z evidence

• Nahlásit
  • Citovat
3565
8.5.20 12:28

@Lucka3327 Pošli dnes nebo zítra email, nejlépe s naskenovanou nebo vyfocenou pracovní smlouvou (ale klidně i bez nich - stačí oznámit nástup). A stíháš to v zákonné lhůtě, tj. do 8 kalendářních dnů od nástupu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
8.5.20 12:34

U nas stacilo poslat mailem…ja myslim, ze je to v pohode, jestli beres podporu, tak ji budes muset vratit, jak je to se zdrav a soc nevim jiste, myslim, ze kdyz te zam. prihlasi, tak to staci.., ale asi bych na up zavolala a overila si to a omluvila se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.5.20 12:49

Email jsem jim právě už vcera rano psala ale bez odezvy. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
8.5.20 12:50
@Melodie91 píše:
U nas stacilo poslat mailem…ja myslim, ze je to v pohode, jestli beres podporu, tak ji budes muset vratit, jak je to se zdrav a soc nevim jiste, myslim, ze kdyz te zam. prihlasi, tak to staci.., ale asi bych na up zavolala a overila si to a omluvila se

Nic nebude muset vracet, pokud nastoupila 1. května. Výplata podpory za květen je až v červnu, ona evidenci ukončí 30.4.
Sociální pojištění úřad práce nikdy neplatí.
K zdravotnímu pojištění přihlásí zaměstnavatel, nicméně je dobré si to na ZP ověřit, resp. ukončení ÚP a nástupu do práce pojišťovně oznámit, protože ne každý zaměstnavatel je spolehlivý…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3565
8.5.20 12:52
@Lucka3327 píše:
Email jsem jim právě už vcera rano psala ale bez odezvy. :?

Tak to je v pohodě, svou povinnost jsi splnila. Neboj, ozvou se ti příští týden nebo ti domů rovnou pošlou potvrzení o ukončené evidenci.
Kdyby náhodou ne, ke konci týdne bych tam zavolala a ověřila si, že email došel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3
8.5.20 13:50

Dobrá, děkuju moc za všechny odpovědi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu