Úraz a socialka

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
104
23.1.22 18:26

Úraz a socialka

Ahoj,

máme 6 měsíčního syna, který se začíná o nějakou překážku stavět na kolínka a zkouší to i na nohy. Samozřejmě ho hlídáme, ale byť jsme dneska s partnerem u toho byli oba dva, tak jsme jo nestihli chytit a upadl na hlavu. Volali jsme na pohotovost a bylo nám řečeno, ať přijedeme. Malý je prý v pořádku, jen ho máme 24h sledovat a zítra raději nechat překontrolovat pediatrem. Paní doktorka nám řekla, že úraz musí nahlásit na socialku. Prý je to naprosto běžný postup a vůbec nic se dít nebude. Hlásí se to prý jen proto, aby kdyžtak socialka začala rodinu resit, když bude těch zranění hodně za sebou. Nikdy jsem o tomhle neslyšela a nikdy jsem se s tím nesetkala. Malý je pro nás všechno a všechno pro nej děláme. Rozhodne není důvod, abychom byli někde na sociálně zapsaní. Mate s tom prosím někdo zkušenost? Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12782
23.1.22 18:28

Lepší to dělat u všech a zmýlit se, než to neudělat a nechat jediný dítě týrat. Můj názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
23.1.22 18:32
@Cenarius píše:
Lepší to dělat u všech a zmýlit se, než to neudělat a nechat jediný dítě týrat. Můj názor.

To já neříkám, jen říkám, ze jsem se s tímto postupem nikdy nesetkala a nevím o tom, ze se to tak dělá, tak se ptám na zkušenosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14752
23.1.22 18:36

Odkud na tu hlavu spadl? Ze své výšky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
23.1.22 18:37
@JancaS84 píše:
Odkud na tu hlavu spadl? Ze své výšky?

Ze svých kolen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14752
23.1.22 18:44
@Iv2427 píše:
Ze svých kolen.

A s tím jste otravovali na pohotovosti? :roll: :roll: :roll: No hodně štěstí až vám začne chodit a lézt na sedačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
23.1.22 18:46
@JancaS84 píše:
A s tím jste otravovali na pohotovosti? :roll: :roll: :roll: No hodně štěstí až vám začne chodit a lézt na sedačku.

Nejdříve jsme tam volali a bylo nám řečeno, že máme přijet. Raději tam pojedu, když mi řeknou, než abych něco podcenila. Toto ale prosím řešit nechci. Zajímá mě, jak je to s tím ohlasovanim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
611
23.1.22 18:48

@JancaS84
Třeba sociálka hlídá ty co jezdí s každou blbinou. Aby děti neměly moc ozareny mozek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1845
23.1.22 18:49

Nikdy jsem o takovem narizeni neslysela. Neverim, ze by se hlasily bsechmy pripady, kdy se dite uhodi. Muj syn si slapl v roce a kousek na tkanicku. Rozsekl si hlavu. A opravdu nikdo nikam nic nehlasil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14752
23.1.22 18:53
@VitHan píše:
@JancaS84
Třeba sociálka hlídá ty co jezdí s každou blbinou. Aby děti neměly moc ozareny mozek

My sme jeli na podzim se synem, spadl hlavou na chodník když běžel, boule přes půl čela a nic mu nerentgenovali. Jen prohmat, zornicky atd. Ale jako chápu, že když tam je někdo s půlročním miminem s opravdovým úrazem hlavy, což nebyl tento pripad tak to nahlásí kdyby toho bylo víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28679
23.1.22 18:55

Pokud vím, tak se hlásily jen opakovane pripady či podezřelá zranění.
Sociálka má určitě na práci mnohem důležitější věci, než dělat šetření v rodinách, jde dítě jednou za čas slitne z gauče :think:
A i kdyby Zubatá dorazila, uvařila bych ji kafe a tim by asi kontrola hasla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
23.1.22 18:56
@VitHan píše:
@JancaS84
Třeba sociálka hlídá ty co jezdí s každou blbinou. Aby děti neměly moc ozareny mozek

Nevím, proč to komentujete, když nemluvíte k věci a jen urážíte. To jak se staráte o své děti vy je vaše věc a jak se starame my je naše věc a nikdo se na vás názor ohledně tohoto neptal. Ptala jsem se pouze na to, zda je toto běžný postup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647

Je teď případ, kdy chlapec spadl z vlastní výšky na hlavu a mel tříštivou zlomeninu lebky. Do nemocnice šli pár dní na to. taky je udali na sociálku s tím, že si to kluk nemohl udat sám. Rodina nakonec došla až k soudu. Mrkni na Instagramu mamakriminalnice
To asi nebude váš případ. Vždycky je lepší jet na kontrolu než něco zanedbat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
686

@Svistice ziju ve stejném přesvědčení. Buď časté úrazy nebo podezřelé. Kdyby měli lékaři na sociálku hlásit úplně každý dětský úraz, tak asi nedělají nic jiného a socialka taky ne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
23.1.22 18:59

Volala jsem tam zpětně a chtěla zeptala se na to. Prý to není hlášení na socialku, ale na pojišťovnu. Paní doktorka ale opravdu použila pojem socialka. Prý se takto hlásí na pojišťovnu úplně každý úraz. Zřejmě to lékaři jen neříkají. Rozhodne to prý není nějaké udání kvůli zanedbání pece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat