Určení otcovství

30.12.06 17:48

Určení otcovství

Dobrý den,

mám dotázek.....Je možné určit otce u ještě nenarozeného dítěte, tedy plodu? A pokud je tato možnost, tak od kterého týdne těhotenství by to bylo možné? Nemáte prosím někdo tuto zkušenost nebo znalosti ohledně testu otcovství.

Předem děkuji za odpověď
Dita

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

30.12.06 18:25
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
30.12.06 19:23

No ještě kdybys měla chvíli času, můžeš si pročíst tuto diskuzi je sice o trochu něčem jiném ale trochu se tam taky řešilo jak zjistit otce ještě v těhu…
https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
3.1.07 12:57

Ahoj, pokud můžu napsat pár poznámek k tématu, tak ohledně určování otcovství se v prvé řadě rozlišuje, zda se muž cítí být otcem dítěte či nikoliv. Pokud se cítí být otcem a není zároveň manželem matky, dojde k určení otcovství tzv. souhlasným prohlášením rodičů učiněným před matrikou nebo soudem. Takto lze určit otcovství i k dítěti ještě nenarozenému, je-li již počato. Z uvedeného je tedy zřejmé, že zákon k určení otcovství tímto způsobem nepožaduje nějaký konkrétní týden těhotenství, ale dítě již musí být prokazatelně počato. Pak tedy postačuje, aby se matka dítěte i muž, který se cítí být otcem, dostavili před matriku nebo soud a tam učinili souhlasné prohlášení o otcovství. Žádný krevní test či test DNA se v takovém případě nevyžaduje, neboť k prohlášení ze strany muže dojde doborovolně.
Jiná je pak situace, kdy muž své otcovství k dítěti popírá. To potom musí otcovství určit svým rozhodnutím soud a v tomto řízení se v případě potřeby provádějí výše zmíněné testy. Jen ještě malou poznámku ohledně nákladů těchto testů. V případě, že muž své otcovství popírá a testem DNA je jeho otcovství potvzeno, může mu soud uložit povinnost nahradit tyto náklady, které v případě testu DNA činí cca 15.000,– Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
3.1.07 12:59

Dito, pokud bys měla ještě nějaký dotaz, klidně mi napiš i SZ. Ahoj Jitka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.17 16:23

Urceni otcostvi po par letech

Mile zeny. Moc vas prosim o radu. Muj manzel a ja jsme spolu 7 let. S toho 5 let v manzelstvi. Nez jsme se poznali mel kratky vztah-asi 3 tydny. Ta zena my tvrdila ze ma antikoncepci a on ji veril. NO a za par tydnu prisla s tim ze je tehotna. Muj manzel mel napsany byt na sebe a ona to moc dobre vedela. Jenze tam jeste zil s babickou a mamkou. Ta zlatokopka se nastehovala k nemu a byla tam asi do 5 mesice. Jenze se k nemu chovala hnusne-ponizovala ho, nadavala do ubozaku, hajz.., cura.. atd. Jeho mamka uz toho mela dost a tak ji vyhodia z domu. Pak ji nevidel az po porodu. ( Nenapsala ho do rodneho listu!!!) Po porodu se u nich objevila i s ditetem a svoji matkou, ze se Ona chce k nim nastehovat s tim deckem a at se jeho mark a a babicka odstehuji do domova duchodcu. Jeho maminka je v invalidnim duchode takze to on nepripustil a Ona urazene Odesla a rekla zase ze je ubozak atd..a ze bude litovat. Tim ze ho ani nenapsala do rodneho listu si nakonec myslel ze dite mozna ani nebude jeho. Spala kde kym. Jednou se s ni domluvil ze ho necha do rodneho listu napsat a jak prisli na matriku tak ONa s tama utekla a ze to pry nechce. Po 2 mesicich jsme se potkali my dva a zamilovali se do sebe. Moc se milujeme. Odjeli jsme spolu do zahranici. Jak se to ona dozvedela tak mi vypisovala na Facebook ze je to ubozak a ze me chce pred nim varovat. Ja ji v zivote nevidela a neznam ji. No a pak nic 2 roky ani zminka od ni. Az skoro po 3 letech doslo od soudu predvolani. My jsme se odhlasili z trvaleho bydliste, a manzel prepsal byt zpet na jeho mamku. Taky jsme se v tom obdobi vzali-to ona taky nevedela. Dopis dosel k ni domu, Tak mamka napsala na soud ze nevi kde jeji syn je. A tim ze jsme se vzali tak to prislo i k mojim rodicum. Ti taky uvedlu ze nevi kde manzel je. Tak zas byl klid a ted asi 2 tydny zpet doslo predvolani tu na soud( zijeme v Evropske unii ) ze ceske soud chce a by soud co je tady manzela vyslechnul. Manzel je ted uplne na nervy. Nevi jiste jestli otec je nebo neni, ale nam je jasne ze ona si mysli ze zije v cizine tak ze z nej vytriska hromadu penez.To nas stve nejvic. Nikdy nepracovala a asi se ji hodi prachy. Nez podavala to k temu soudu tak nevedela ze je zenaty. A jeste jsem zapomnela napsat ze manzel uz jedno dite ma jeste za svobodna( je mu asi 10 let) a plati alimenty 1 600,– Manzel mi rekl ze proste na testy otcostvi nepujde ze ani kdyz mu to urci soud. Pry radsi pujde do vezeni. On tu zenskou uplne nenavidi. Hlavne proste jde o to ze mu nadavala do ubozaku a kdyz neceho dosahl Tak se ji to hodi. Je mega vychcana. Chceme mit svoji stastnou rodinu a ted tohle. Holky prosim vas moooc..nevite co se stane kddyz bude odmitat ty testy otcostvi? Nekde jsem cetla ze chlap odmital testy otcostvi a dostal jen pokuty a doted mu je neudelali. Pry ho nikdo nemuzu donutit a by dal krev. A navic by musel letet domu. Manzel o to decko uz nestoji. Nemel ho od malicka, nevidel jak roste a nema k nemu zadny cit. A hlavne nechce aby s nasich penez zila ONA!! Dekuji za rady. Vim ze je to dlouho pribeh☺

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
6.11.17 16:37

@Green island nějak nechápu proč postoj proti testům, tak pokud si myslíte, že dítě není jeho by se to prokázalo a měli byste klid.
A jinak nedá mi to, ale 1600 na desetileté dítě, je fakt málo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4527
6.11.17 16:51

Proc nechce testy dna? Boji se ze je otcem dalsiho ditete o ktere se nezajima?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.17 17:02

Testy potvrdí zda je jeho nebo ne. Nevím proč se jim chce branit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4821
6.11.17 17:13

Pokud mel s tou zenskou nechraneny styk a ted se k diteti nehlasi, tak je to podle me srab a ne poradnej chlap. Na jine ditko posila 1600,– :poblion:, fakt darecek. Co zenska - to dite, ale starost zadna.

Ve Vasem pripade, bych se vratila domu, sla bych na testy, nechala se zapsat do RL, vymerit si dalsi alimenty a zase muzete jet zpet. S ditetem se stykat nemusite, ale chlap by mel nest nasledky sveho cinu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18931
6.11.17 18:37

Být tvým manželem, na testy jdu a nestrkám hlavu do písku. Třeba jeho není. Pokud je, dítě má právo na výživné - nejsou to prachy pro extku. Tvůj muž má dost možná dvě děti, o které se nestará, a raději by seděl, než by si nechal vzít krev. Otec hrdina - a s tím ty chceš mít tu vysněnou rodinu? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3708
6.11.17 18:50

Pokud s ní leze do postele, tak může i na testy. Když si neumí dát pozor, tak by se teď měl zodpovědně postavit k dané situaci.
Zajímalo by mě, jak by se ti líbilo, kdyby se tak zachoval vůči tobě nebo ti posílal na dítě 1600,– ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6.11.17 19:31
@Manhattan píše:
Pokud s ní leze do postele, tak může i na testy. Když si neumí dát pozor, tak by se teď měl zodpovědně postavit k dané situaci.
Zajímalo by mě, jak by se ti líbilo, kdyby se tak zachoval vůči tobě nebo ti posílal na dítě 1600,– ;)

Tech 1600,– mu tehdy urcil soud. Nevyhybal se tomu. A jinak mam pocit ze nikdo necetl to co jsem napsala. Ze ona se ozvala az zjistila ze pracuje v cizine..predtim ji nebyl dost dobry. A ona ho nechtela napsat do rodneho listu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4466
6.11.17 20:09

@Green island no ona ho jen tak do RL zapsat nemůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18931
6.11.17 20:18
@Green island píše:
Tech 1600,– mu tehdy urcil soud. Nevyhybal se tomu. A jinak mam pocit ze nikdo necetl to co jsem napsala. Ze ona se ozvala az zjistila ze pracuje v cizine..predtim ji nebyl dost dobry. A ona ho nechtela napsat do rodneho listu.

Ale četl…Ty jsi čekala, že napíšeme, jaký je tvůj manžel chudák a jaká je ex potvora. Není to vzor cnosti, ale výmluvy tvého chlapa - spoléhal na to, že bere antikoncepci, radši půjde do vězení atd. jsou dost nedospělé. A zkus si představit, jak dostáváš na vaše dítě jen 1600. Soud něco určí, tak je z obliga. Nedá navíc ani ň, natož aby ho vídal. Schovává se za zahraničí. Jo, ale vašim společným dětem jistě bude dobrým tátou…Věřit můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama