Usínám u nočního kojení

24
6.4.16 10:30

usínám u kojení

Dobrý den
od té doby co jsem si přivezla malou z porodnice mám problém s nočním kojením. Vezmu si malou do náruče ale když se malá přisaje začnou se mi zavírat oči a chce se mi hrozně moc spát. nevíte co by se s tím dalo dělat popřípadě čím to může být? malá se budí jen 2× za noc a přes den se mi to nestává a jsem normálně odpočatá. Kojím v sedě tak mám docela strach že usnu a ona mi upadne a do postele jí brát nechci abych jí nezalehla. předem vám děkuji za rady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24120
6.4.16 10:38

Tak koj vleže, nezalehnes ji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4920
6.4.16 10:45

Já si svitim lampičkou a brouzdam na emiminu jinak bych taky spala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20279
6.4.16 10:47

@kalome Z podobného důvodu jsem první dítě po 3 týdnech začala kojit v leže v posteli. Neb v sedě jsem prostě upadala do mikrospánku a hrozilo, že mi žuchne z kojícího polštáře.
V posteli ji nezalehneš, když se probudíš (ono o bývá po pár minutách), tak ji zase šupneš zpět do postýlky (pokud už teda bude najedená).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13025
6.4.16 10:48

@kalome Já tedy u nočního kojení většinou pospávala, nevidím na tom nic špatného. Malá pila třeba i 30 minut. Měla jsem ji pořádně podloženou polštářem, sama jsem byla stabilně opřená, ani jedna jsme neměli kam spadnout a já jsem si vždycky zavřela oči a poklimbávala. Když se malá pustila, tak mě to vždy probralo. Žádný problém nikdy nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7918
6.4.16 10:49

:mavam: já taky usínala při nočním kojení, nakonec jsem si malou vzala do postele lehla si na bok a pomohla malé se přicucnout a spala jsem, malá se napila odvalila se a spala taky, bez říhnutí a úplne v klidu, když se probudila v noci podruhé, tak jsem se obrátila na druhou stranu a dala jí druhé prso, a spalo se dál. Neboj, myslím, že malé určitě nezalehneš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1702
6.4.16 10:49

Já bych klidně spala, nevěřím že bys jí zalehla, máš pud kterej to nedopustí. Můj malej se budil každy dvě hodiny a já kolikrát usnula u kojení a za dvě hodiny mě probudilo další přicucnutí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
6.4.16 10:58

Já sem dcerku kojila v sedě v obýváku na sedačce ať nebudím manžela a taky sem kolikrát usla i v sedě, ale po pár dnech sem si u toho lehla a normálně zabrala a kolikrát už sme se do ložnice nevrátili, až po dalších 4 hod po dalším kojení…v porodnici mi to zakazovali mít dítě v posteli u sebe, přitom postele tam byli dost velké a nalepené u stěny, takže neměla kde spadnout a teď už bych je poslala do háje u druhého, ale u prvního sem nebyla asi tak otrkaná…myslím si že ti to tvůj pud sebezáchovy a to že je to tvé dítě ani nedovolí ji zalehnout…

• Citovat
  • Upravit
2438
6.4.16 11:00

Mam dve deti, obe plne kojene. ted u druhého to delam uplne stejne jako u prvního. kojim vleze, u toho pospávám, mimino tez usne a odpadne. stejne spi s nami ve velke posteli. pokud toho nejsi uplnym zastáncem, az se probudíš, proste ji opatrne prendej do postýlky.
za me takhle nejlepší, vyspime se všichni, odpada nejake uspavani a plac, nemusim v noci nikam vstavat, jen nabidnu prso a spim dal :lol:
a neboj, nezalehnes ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1911
6.4.16 11:02

Ježišmarja! Šupni si ji do postele a nemusíš nic řesit! Odkojila jsem tak obě holky, nic pohodlnější neznam :srdce:!A že ji zalehneš se opravdu bát nemusíš pokud nebudeš ovšem namol opilá nebo pod drogama ;)!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
6.4.16 11:05

Nezalehneš, kdes na to přišla? Kojila jsem malou od narození vleže a spala se mnou, protože jsem prostě neměla na to k ní v noci vstávat, budila se častěji. Měla 2,2 kg, takže fakt minimimino a nikdy jsem neměla pocit, že bych ji zalehla, nenapadlo by mě to. Navíc, já nevím, jak kde, ale já měla malou v zavinovačce, položenou vedle sebe, z druhé strany trochu podepřenou polštářkem, takovej raneček, ten přece nejde zalehnout, ne? Navíc se člověk probudí při každém šustnutí, fakt nevěřím, že dítě se dá zalehnout. Pokud se to někdy stalo, tak tam musel být ještě vliv něčeho jinýho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1185
6.4.16 11:07

Je to normální jev - hormon prolaktin způsobuje ospalost i tvorbu mateřského mléka. Uspává to - mám to i přes den ale slabší. Taky jsem se hodně bála, proto jsem si v noci způsobovala mírnou fyzickou bolest-štípala jsem se do ruky třeba. Fungovalo to na mě asi jako jediné. Pokud se skutečně bojíš (jako já tehdy) tak buď tohle nebo si dát přes obličej studenou hadru, nebo něco takového příjemného.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5583
6.4.16 11:53

Ono s to zalehnutí se stát může, moje babička takhle přišla o bratříčka. Prababička ho v noci krmila a usnula u toho a prso se jí svezlo malému na nosík a udusil se. Stačilo na to 30 minut. Když jsem byla těhotná tak mi babička vždycky kladla na srdce ať se před nočním kojením co nejvíc probudím. Já chodila kojit do křesla v pokoji kde jsem měla rozsvícenou lampu a chladněji než v ložnici abych neusnula. Stejně jsem vstávala abych před kojením syna přebalila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22697
6.4.16 14:40

@kalome Já běžně spala u kojení i s dítětem. Jinak bych se nevyspala vůbec. Obě starší dcery měly období, když spaly jen u mě - ne přisáté. Napily se, pustily a spaly. Ale jak jsem je chtěla předělat, tak hotovo. Nejmladší to tak teď v nemoci má taky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
pohlazeni
6.4.16 23:23
@kalome píše:
Dobrý den
od té doby co jsem si přivezla malou z porodnice mám problém s nočním kojením. Vezmu si malou do náruče ale když se malá přisaje začnou se mi zavírat oči a chce se mi hrozně moc spát. nevíte co by se s tím dalo dělat popřípadě čím to může být? malá se budí jen 2× za noc a přes den se mi to nestává a jsem normálně odpočatá. Kojím v sedě tak mám docela strach že usnu a ona mi upadne a do postele jí brát nechci abych jí nezalehla. předem vám děkuji za rady

Iz to tu na emimi padlo snad stokrat: miminko nezalehnes. proste fungujou urcity instinkty, ktery to nedovoli.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama