Uspávání 3 měsíčního miminka

1060
8.4.21 08:28

Uspávání 3 měsíčního miminka

Ahoj, ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti s uspáváním 3m mimina. Dceru jsem vždy uspávala od narození tak, že jsem jí chvilku pochovala v náručí, aby nebrečela a ukolébala trochu, a když se jí začaly klížit oči, dala jsem jí do postýlky, tam se chvíli vrtěla, já ji zazpívala dvě tři ukolébavky a usla. Poslední týden nesnese nošení v náručí, radši leží. To mi nevadí, aspoň mě nebudou bolet záda tolik :D, ale jak ji uspat, respektive uklidnit? Párkrát se mi to povedlo u prsa, ale toho se bojím, aby se mi pak v noci nebudila, že chce dudat. Spí mi v kuse od 20 do 1:30, pak vstává až ráno, někdy se ještě v mezičase na jedno kojení vzbudí. Na to, že jsem.na mateřské, cítím se krásně vyspalá a nerada bych o to přišla :lol:. A nebo se toho uspávání taky u prsa nemám bát, třeba ji to za za chvíli přejde? Manžel by jí nejraději nechal vyřvat :roll:, mně je to proti srsti, přijde mi na to hodně malá a obecně ani u starších se mi tyto postupy nezdají, ale někdy mám pocit, že to tak nakonec stejně dopadne, akorát budu sedět vedle postýlky a zpívat :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2016
8.4.21 08:39

Tak vyřvat ve 3 měsících určitě ne 8o Je to ještě miminko a úplně nechápe nějaké výchovném metody. U dětí se spací návyky postupem času mění. Jednou jsou horší pak zas lepší. Nečekej, že bude usínat pořád stejně. Čím straší bude tím to bude složitější :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
8.4.21 08:46

@PeBa12 Taky si myslím. Někdy už ale fakt nevím, jak to udělat, aby neřvala, to prso taky nezavbere vždy a prostě křičí (čistě jen proto, že je večer a je unavená), pochovat jí tento týden prostě nemůžu, začne křičet ještě víc, zmítá se a pere se se mnou, musím jí položit do postele, to křičí méně, ale stále křičí. A pak už prostě nevím :( :nevim:. Vlastně už pak jen čekám, než vyřve všechnu energii a křičet přestane, abych jí mohla uspat. Unavená je, zíve a mne si oči ve velkém. Tak snad to přejde..asi budu dál zkoušet to prso.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 08:48

Mi dcera usínala sama od narození. Pak ve 3m se ji to nelíbílo… no a já nechala vyřvat, já byla vždy rozhodnuta neuspávat. Možná díky bratrovi, kterého rodiče na rukách kolíbali ještě v 18m…
Nechala jsem brečet minutu dvě, podala dudlík…odešla… přišla… asi 15-20min a usla… dva tři dny a pohodička. Dcera krásně spala. Nyní má pět let… a nevypadá že by měla následky, chodí spát sama… já ji přečtu pohádku, pomazlíme se, dám pusu… odcházím…

• Citovat
  • Nahlásit
494
8.4.21 08:50

Tak dejte spát dřív. Mám korigovane take 3m kluka a uspi ho buď prso nebo kočár. Dcera byla stejná. Prso je pro mimčo nejen jídlo, ale i jistota a uklidnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
8.4.21 09:00
@Anonymní píše:
Mi dcera usínala sama od narození. Pak ve 3m se ji to nelíbílo… no a já nechala vyřvat, já byla vždy rozhodnuta neuspávat. Možná díky bratrovi, kterého rodiče na rukách kolíbali ještě v 18m…
Nechala jsem brečet minutu dvě, podala dudlík…odešla… přišla… asi 15-20min a usla… dva tři dny a pohodička. Dcera krásně spala. Nyní má pět let… a nevypadá že by měla následky, chodí spát sama… já ji přečtu pohádku, pomazlíme se, dám pusu… odcházím…

Když já nemám vůbec sílu poslouchat ten zoufalý řev. Plošně to neodsuzuji, ale já osobně na tuto metodu nemám žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4214
8.4.21 09:00

Za mě bílý šum

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1060
8.4.21 09:02
@PETRAKIM píše:
Tak dejte spát dřív. Mám korigovane take 3m kluka a uspi ho buď prso nebo kočár. Dcera byla stejná. Prso je pro mimčo nejen jídlo, ale i jistota a uklidnění.

Jj, já jí to prso dopřeju, když chce, jen mám obavy, aby se mi pak nebudila časem co hodinu a nevyžadovala ho. To měla sestra a chodila jak zombie. Ale asi se nebudu stresovat tím, co bude, budu to dělat tak, jak to funguje teď a ono se to časem nějak vyvrbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.4.21 09:02
@Kolicek95 píše:
Když já nemám vůbec sílu poslouchat ten zoufalý řev. Plošně to neodsuzuji, ale já osobně na tuto metodu nemám žaludek.

Tak to nedělej, Já to tak měla, já nechtěla uspávat, kolíbat, huštat. Ale dávej spát dříve, ne až je přetažená. To je pak nejhorší. To jsem pak musela uspávat taky :-).

• Citovat
  • Nahlásit
740
8.4.21 09:10

Asi budu za matku tyrana, ale neuspavam cca od tri tydnu, mesice. V pul osme koupacka, potom masaz, mazleni s tatou, jidlo a jde se do postylky. Zezacatku si pobrecel, jasne ze jsem ho nenechala uplne jecet, kdyz brecel, prisla jsem tam, pohladila, chvili pochovala a kdyz se zklidnil, zase do postylky, kdyz brecel dlouho, nechala jsem chvili u prsa. Jsou mu necele tri mesice a uz vi, ze ve chvili, kdy jde do postylky, tak uz nema cenu to zkouset, chvili si cumla palecek (dudlik nechce) a usne do deseti minut, k tomu mame takovou plysovou velrybu a ta vydava bily sum a sama se za 20 minut vypne. Takhle fungujeme pres dva mesice :nevim: naucil se uspat se sam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
494
8.4.21 09:22

@Kolicek95 ona se pak může začít budit kvůli zubum co hodinu, živým snům… Ono se těžko hledá konkretni důvod, kdyz mimca neumí mluvit. Spánek zažívá do dvou let neskutečně změny. Někdo je má větší, někdo menší… Moje dcera patřila mezi ty děti s raketovými zmenami. Až po druhém roce spala klidně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
177
8.4.21 09:50

Pokud funguje prso, uspavala bych kojenim. Pokud ne, nasla bych jeste dalsi jine metody (nositko, jina poloha pri noseni, bily sum, nejaka detska relaxacni hudba,..). Nejdulezitejsi mi prijde zustat co nejvic v klidu, i kdyz miminko place.

Osobne bych se vyhla metode nechat vyrvat. Je normalni, ze miminko place nebo ze se spanek meni a ono to spani prijde samo. Jako jasne, je to pohodlnejsi, ale podle me je treba s narocnejsi peci prvni 2 roky pocitat.

Mam 10letou dceru, uspavali jsme (mela prvniho pul roku hrozivy place vzdy vecer), a nejak po roce spala uz v pohode sama v pokojicku. Takze to neni tak, ze bys nutne musela uspavat jeste skolaka :mrgreen: ted mam doma 2,5mesicni, usina po vecernim ritualu u prsa, pak davam do postylky a po pravde si to uspavani uzivam ;) a jak psala @PETRAKIM fakt se to meni a meni se i duvody, proc ty deti placou, tak vydrz, ono zas bude lip :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
163
8.4.21 20:35

Tak nám třeba zabral následující postup:
1. Vykoupat a koupat každý den ve stejný čas.
2. Po koupeli masáž olejíčkem a trocha cvičení s nožičkami.
3. Nakrmení (u nás UM), odkrknutí a chvilkové mazlení (opravdu jen 5-10 minut)
4. Položení do postýlky a zapnutí bílého šumu. Využíváme aplikaci Sleep baby sleep, kde jsou zvuky spotřebičů apod. Nám se osvědčil zvuk v bříšku maminky.
5. Když kňoura nebo brečí tak dát dudlík.
6. Být s ním v místnosti potichu dokud neusne. V případě breku nezvedat, ale chytit za ruku, pohladit bříško nebo obličej, dát znovu dudlík.. ale už nemluvit.
Takhle to děláme od 6 týdnů a malej usíná víc a víc rychleji. Dřív jsem s ním byla v místnosti i hodinu, teď tak max. 15 minut. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.4.21 08:51

A nemá třeba hlad? Že ji vaše mlíčko nestačí? Měly jsme s malou něco podobného, a zjsiutla jsem, že to bylo hlady.. I když dnes má 15mesicu, tak stejně se každou noc budí na mlíčko, takže teď přemýšlím, jak ji to omezit aby spala celou noc. I kdsz po takovém málem človíčku.. Aby spala celou noc.. Jsem v 15tt tak bychto chtěla do porodu změnit k lepšímu, ale…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat