Večerní usínání miminka

35
27.3.21 01:03

Večerní usínání miminka

Čau holky, jdu si pro radu, nebo se za chvíli zbláznim.
Mám měsíční mimčo, teda spíš vzteklouna. Každý večer následuje to stejné. Po koupání prostě nedokáže pořádně usnout a dokáže řvát klidně 2h vkuse. Je plně kojena a ani prso nepomáhá. V šátku řve, na ruce řve. Už jsem byla tak zoufalá, že jsem zkusila dudlík. Nechce. Přitom je tak unavená… Měl to někdo stejně? Co zabralo? :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
50537
27.3.21 01:35

Co zkusit dát spát dřív, nekoupat každý den? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.3.21 05:07

@lucenka dát spát dřív, ale kdy, když usíná na ruce a spí se mnou. :roll: to koupání schválně zkusím. Děkuju

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
27.3.21 06:28

@Emm12345 neboli ot mimčo spíš břicho? Večerní řev je hodně o kolikach, rozhodně ne o tom, že se mrne vztejka. Nebo je pretazene a potřebovalo by jít spát dřív :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
27.3.21 06:33

@martina.se mě právě nepřijde, že by se nějak kroutila :( jenže ať zkouším cokoliv, stejně řve a dřív neusne, nevím, jestli ji tak rozhodí to koupání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64378
27.3.21 07:01

@Emm12345 malé mimčo není třeba koupat každý den, tak vynech a uvidíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
27.3.21 07:19

Ja tedy koupu kazdy den kvuli ritualu tak od tretiho tydne. Brzy si zvykl, ze po koupani nasleduje masaz, pomazleni s tatinkem, ktery prijde domu, kojeni a spinkani sam v postylce. Bekdy si pobreci, nekdy usne hned, nekdy si tam jeste pul hodky mumla a cuca palec..
Taky ale kolikrat byl neutisitelny a nebylo to brisko, byl proste pretazeny. Pres den absolutne nespi, takze se mi osvedcilo hodinku dve pred koupanim dat do satku, udydndat ke spanku a pred koupanim pul hodky vyndat z satku a nechat rozkoukat, a pak prichazi ritual. Opravdu ziva uz pri oblekani do pyzamka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2500
27.3.21 07:44

No mesicni miminko si teprve zvyka, ze je naky noc den, vytvari si rezim a usinani je boj, vydrz jeste tak 14 dni a zlepsi se to…koipali jsme kazdy den vicemene, v shantale kybliku, krasne ji uklidnuval, s bylinkovou koupeli od weledy…nevim, co vsechno jsi zkousela, tak dam par typu, co pomahalo nam, predevsim pevne zavinout, nejdriv do plinky, pak do zavinovacky, ted je zima, tak je to v pohode.., pak na dudlik kapnout mm, zkus jiny dudlik, tak nejak ruzne jsou placaty nuk, pak avent, baby love, mam nebo lovi, ty jsou podobny, ja mam radsi lovi..no a pak klasicka bambule, jak jsme mivali mi jako, deti…takze miminko jsem si dala na sebe, aby bylo na brisku, krklo si, vyprdelo se, pak pevne zavinout, pohoupala jsem v naruci na dve pisnicky a pak do postylky..jo a takova blbost, hladit mimnko mezi ocima, jakoby zacit nad korenem nosu na cele a dolu..ony se jim zacnou privirat oci a uz zustanou zavreny :D to u nas fungovalo hoodne dlouho no a bily sum, meli jsme medvidka, ale to nezabira u kazdeho..ja poustela priboj, to mi bylo prijemne a na manzela to taky fungovalo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1615
27.3.21 07:46

Přidej nějaké odpolední spaní a nebo ho prodluž, aby večer nebyl tak přetažený.
Já taky nejdřív koupala každý den, ale pak se mu z toho zbytečně vysušila kůže a tak jsem najela na koupání ob den a to držím doteď (pokud se někde nezaprasí a nebo v létě nezpotí.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
27.3.21 15:21

Tohle dělal malý taky. Zjistila jsem, že nemá cenu ho nutit do spánku.
Udělala jsem rituál a sama si řekla, že půjde spát až opravdu bude chtít, malý byl klidný, asi ze mě cítil tu frustraci z toho jak jsem z toho v nervu, že nespinká. Když to přesáhlo 2 hodiny, použila jsem bílý šum a náruč. 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
43
27.3.21 16:38

Může to být spousta věcí, i to přetažení, bolení bříška.

Pláče proto, že chce spát nebo ji bolí bříško? Nemusí se u toho nutně kroutit!

Napíšu co pomohlo na večerní „koliky“ nám.

1. Úplně vysadit vigantol!
2. Teplota vody: Zkus pohlídat teplotu vody. Nesmí být ani o půl stupně vyšší než je teplota těla u miminek (ta se pohybuje mezi 36,5 - 37) tedy opravdu né vyšší než 37 stupnů. Říkala to kdysi jedna fyzioterapeutka v televizi. U nás pomohlo velmi.
3. Před posledním kojením udělej masáž bříška (krouživá PO SMĚRU hod. ručiček s nějakým olejíčkem), zacvič s nožičkama, věnuj tomu klidně i půl hodiny. Může to také pomoci, bříško pak tolik netrápí. Masáže nejsou jen na prdíky, ale i kvůli tomu, aby se rozpohybovala střeva. Zkus si na youtube najít video od pí Kiedroňové Aby miminka nebolelo bříško… (tak nějak)
4. Nechodí spát pozdě? V kolik koupeš? Zkus to celé posunout třeba na šestou, pátou pokud koupeš později… nebo vysledovat, jestli nepotřebuje víc spát přes den…
5. Nosit, nosit, uspat na balóně, po usnutí si s ní lehnout do postele, být v její blízkosti, dýchat na ni atd..
6. Pokud je problém v tom, že spát nechce a ty ji jakoby „nutíš“, tak nenutit, pohrát si a pak dát spát jak píšou výše holky.

Neutišitelný pláč bych ale viděla buď na vigantol, nebo teplotu vody nebo bolest bříška viz masáž.

Snad to bude v pořádku! Určitě napiš, jestli něco zabralo. Miminka jsou chudáci, jsou na světě tak krátce a mají takové bolesti a problémy. Je mi jich vždycky hrozně líto. Snad něco zabere!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
199
8.4.21 20:34

Tak nám třeba zabral následující postup:
1. Vykoupat a koupat každý den ve stejný čas.
2. Po koupeli masáž olejíčkem a trocha cvičení s nožičkami.
3. Nakrmení (u nás UM), odkrknutí a chvilkové mazlení (opravdu jen 5-10 minut)
4. Položení do postýlky a zapnutí bílého šumu. Využíváme aplikaci Sleep baby sleep, kde jsou zvuky spotřebičů apod. Nám se osvědčil zvuk v bříšku maminky.
5. Když kňoura nebo brečí tak dát dudlík.
6. Být s ním v místnosti potichu dokud neusne. V případě breku nezvedat, ale chytit za ruku, pohladit bříško nebo obličej, dát znovu dudlík.. ale už nemluvit.
Takhle to děláme od 6 týdnů a malej usíná víc a víc rychleji. Dřív jsem s ním byla v místnosti i hodinu, teď tak max. 15 minut. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat