Nespave novorozeně

Anonymní
3.4.21 18:36

Nespave novorozeně

Ahoj, prosím o radu nebo zkušenost.
Mám doma týdenní miminko, bohužel na prikrmu, protože se mi teprve začalo spouštět mléko a ještě stále malé nestačí, ale k věci.
Přes den mi vůbec nechce spát. Ať zkouším, co zkouším prostě nic nezabírá. Usne max. Na 10 min a to jsem ráda. Okolo 6 hod. Začíná spát normálně cca. 3 hoď. Nakrmit, prebalit a zase po nějaké chvíli spí, takže přes noc zas takový problém není. Někdy mi usne u prsa, když přikládám ke kojení, jenže to se zachvili hlady probere, protože toho ještě tolik není a asi bude i slabé. Pediatricka říkala, že mám přikrmovat 60 ml. Tak taky tak dělám. Dnes jsem zkusila i 90ml, jestli třeba přes den ji to je málo, ale ani to nepomohlo. Už si opravdu nevím rady. Stolici má po každém krmení, prdíky taky nemá, to prdí dost. Musím ji mít pořád na ruce nebo u prsa jinak řve. Doma to je jako po výbuchu, ani nestíhám uvařit ani si dát sprchu a to bych ji potrebovala často vzhledem ke krvácení po porodu. Prosím poraďte.. je tohle vůbec normální? K doktorce jdeme až v úterý, tam se taky pozeptam, co s tím a jestli je to v pořádku. Chlapa mám pořád v práci, tak jsem na to vše sama. Já jsem úplně vygumovana a bolavá a ještě se bojím, že ji přes den vždy něco trápí. :nevim: děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
226
3.4.21 18:51

Bacha na ten dokrm, jestli chceš kojit, nemůžeš dokrmovat, to brzy skončí kojení úplně. Nebrala bych moc ty prdiky. Právě jestli prdi hodně, tak ji to v tom bříšku trápí. Možná kombinace UM a kojení ji vadí nebo některé tvé jídlo. Toho je milion a jedna možnost. Co v kočárku. Kluci tam byli schopní spát klidně několik hodin. Nechala jsem na chodbě, zahradě nebo co máš a bylo. A slabé mateřské mléko není

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.4.21 18:56

@3mamamina taky si začínám myslet, že kombinace umělého mléka a mateřského ji začíná trápit. 😔 Jenže já nevím, co dělat, když ji to mé ještě nestačí. V kočárku taky nic, přitom první den co jsme přijeli z porodnice v něm prospala skoro celý den a budila se na krmeni. Ale to byl jen ten den a od té doby přes den vůbec nic. Jídlo ani nestíhám, max. Když usne na 10 min. Rychlé do sebe nasoukam alespoň housku s máslem a nebo lupínky s mlékem, víc nestíhám.

• Citovat
  • Nahlásit
670
3.4.21 19:15

Je to takový začarovaný kruh. Ty unavená, pořádně se nenajíš, tím pádem miminku mlíko nestačí v kombinaci s nespavcem je to náročné. Vím o čem mluvím, mám doma tři nespavé a neodložitelné kousky :mrgreen: S první dcerou po příchodu domů peklo. Mlíko jí nestačilo, takže jsem nakojila, dokrmila a pak se ještě snažila odstříkat. Manžel celé dny v práci, máma v lázních a já se krmila maximálně namazaným pečivem. Pomohlo uspávat v kočárku nebo v nosítku, tam i usnula a pak šla na chvíli odložit. Ale moc toho přes den nenaspala, třeba 2× 30 minut. Na úklid kašli, důležité je jídlo pro Tebe. Až se srovná kojení, bude lépe. Mě se to asi do měsíce povedlo a plně jsem kojila do roku a čtvrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
885
3.4.21 19:19

Gratuluji k miminku 🙂. Ano, je to normální. Jsi v šestinedělí, opravdu od tebe nikdo doufám neočekává, že budeš mít uklizeno, navařeno a ze budeš svěží a odpočatá. Jediné, co teď musíš je přežít a kojit, přebalovat, kojit a přebalovat. Je normální mít miminko na prsu nonstop. Právě tímto způsobem si nejlíp rozjedeš laktaci. Pokud ti miminko usne, tak neodkládaj a můžete podřimovat spolu. Postupně ubírej dokrm a miminko přikládej klidně co půl hodiny když bude chtít. A ničím se nestresuj, od toho je šestinedělí, za pár týdnů se to srovná a bude všechno dobrý. Jo a máš šátek? V něm se dá taky kojit a třeba by tam miminko usnulo. Určitě vřele doporucuji6🙂.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
3.4.21 19:23

Tak skus šátek, alespoň něco stihneš a mimco by mohlo být u tebe spokoneje.Ja měla hrozně spavou malou i teď v 6.5 mi prospí celou noc… Co poprosit o pomoc mamku nebo někoho blízkého?? :think:
Jinak časem se to srovná, začátky s miminkem jsou těžké… Jo a skrz to kojení, odsavas? Mě to třeba strašně pomáhá když chci navýšit laktaci.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1348
3.4.21 19:38

No pokud nebudeš jíst, tak nebude mléko. Pokud budeš dokrmovat, tak ti můžu zaručit, že o mléko přijdeš úplně.
Takže bych prubla to, že si pořiď šátek, uvaž si ji na sebe a když máš volné ruce, tak se najez, napij. Můžeš pořídit houpátko a třeba ji dát do houpátka do koupelny, tak aby na tebe viděla a ty sis mohla dát sprchu.
A zkus to kojení rozjet plně, nebo plně přejdi na UM, ale netrap se takhle do nekonečna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
170
3.4.21 19:59

Ahoj, my jsme si to samý prožili taky. Trvalo to 14 dní a nezabíralo prostě vůbec nic. I pediatrička nám říkala, že už nás lituje, protože malej za 24 h prospal celkem tak dvě hodiny ale přitom nabíral a nebyl nijak nemocný. Po 14 dnech se to najednou zlomilo a začal spát okolo 16h denně. Takže zkus vydržet! Jednou s eto zlomí ;) Každopádně my jsme zkoušeli nosítko, všechny osvědčené rady na prdíky, spaní s námi v posteli ale malej byl v klidu jen na ruce.. Jinak co se týká kojení a dokrmů.. Já jsem dokrmovala týden, pak jsem dokrmy zrušila, ale za měsíc jsme stejně skončili na UM.. Ale ne kvůli nedostatku mléka, ale mým zdravotním problémům.. A můžu ti říct, že od doby co je malej na UM, je mnohem spavější a spokojenější :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
226
3.4.21 20:10
@Anonymní píše:
@3mamamina taky si začínám myslet, že kombinace umělého mléka a mateřského ji začíná trápit. 😔 Jenže já nevím, co dělat, když ji to mé ještě nestačí. V kočárku taky nic, přitom první den co jsme přijeli z porodnice v něm prospala skoro celý den a budila se na krmeni. Ale to byl jen ten den a od té doby přes den vůbec nic. Jídlo ani nestíhám, max. Když usne na 10 min. Rychlé do sebe nasoukam alespoň housku s máslem a nebo lupínky s mlékem, víc nestíhám.

Je to těžký. By mě zajímalo, kdo psal ty knihy o tom, jak novorozenec prospí dvacet hodin denně :D prostě se hodně tulte, ležte spolu v posteli, vyprdni se na vše ostatní. Klidně si objednej jídlo z restaurace, super jsou vývary na mléko a hlavně opravdu hodně pij. Za pár týdnů to bude už jen nemilá vzpomínka, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30626
3.4.21 20:16
@Anonymní píše:
Ahoj, prosím o radu nebo zkušenost.
Mám doma týdenní miminko, bohužel na prikrmu, protože se mi teprve začalo spouštět mléko a ještě stále malé nestačí, ale k věci.
Přes den mi vůbec nechce spát. Ať zkouším, co zkouším prostě nic nezabírá. Usne max. Na 10 min a to jsem ráda. Okolo 6 hod. Začíná spát normálně cca. 3 hoď. Nakrmit, prebalit a zase po nějaké chvíli spí, takže přes noc zas takový problém není. Někdy mi usne u prsa, když přikládám ke kojení, jenže to se zachvili hlady probere, protože toho ještě tolik není a asi bude i slabé. Pediatricka říkala, že mám přikrmovat 60 ml. Tak taky tak dělám. Dnes jsem zkusila i 90ml, jestli třeba přes den ji to je málo, ale ani to nepomohlo. Už si opravdu nevím rady. Stolici má po každém krmení, prdíky taky nemá, to prdí dost. Musím ji mít pořád na ruce nebo u prsa jinak řve. Doma to je jako po výbuchu, ani nestíhám uvařit ani si dát sprchu a to bych ji potrebovala často vzhledem ke krvácení po porodu. Prosím poraďte.. je tohle vůbec normální? K doktorce jdeme až v úterý, tam se taky pozeptam, co s tím a jestli je to v pořádku. Chlapa mám pořád v práci, tak jsem na to vše sama. Já jsem úplně vygumovana a bolavá a ještě se bojím, že ji přes den vždy něco trápí. :nevim: děkuji za odpovědi.

Bílý šum jsi slyšela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10537
3.4.21 20:20

Mně to přijde úplně normální. S prvním dítětem jsem to měla stejně. Přes den si dal 3× 20 minut a od 19.hodiny spal až do pěti do rána se dvěma přestávkami na kojení. Přes den spal jen u prsa, se mnou v posteli a nervy mi zachránil šátek. Většinou tam vydržel spát i víc, jak hodinu a já mezitím uklidila, někdy i uvařila. Trvalo to asi 8 měsíců. Nespavec je to ale dodnes, má 3,5 roku. Přes den nespí už od roka a půl, večer jde v osm a vstává mezi 6. a 7.hodinou. Každá máma nemá spavé a učebnicové miminko. Jinak, prdíky bolí a trápí, i když mimčo prdí. Ale pokud se uklidní u tebe v náručí, tak máš prostě kontaktní miminko a nic s tím neuděláš. Dej jí svoji blízkost, smiř se s tím, že je zrovna tvoje dítě takové. Až se uklidníš a srovnáš se situací, bude to lepší. Oni ti prckové cítí i naše rozpoložení a nálady a taky na to můžou reagovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63144
3.4.21 20:26

9 měsíců se houpala v břiše.. Jo, je to normální, porid si šátek nebo nositko.. A nečekej zázraky, 6 nedělí je náročné, teprve si zvykate. Mmchdm, 90 ml mi syn dal ve 3 měsících. Neprekrmovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
3.4.21 21:14

Gratulace k prteti :kytka: kazdopadne jsi teprve tyden po porodu, na tvem miste bych co nejvic odpocivala :kytka: mam cerstvou zkusenost s druhorozenou ;) cele, ale opravdu cele sestinedeli (ono taky tou dobou byly ty velke mrazy) jsme stravily v posteli - kojeni, spani, prebalovani, moje piti a jezeni, koukani na serialy. A to mam take spis nespavce pres den, i ted (2,5mes) spi pres den v zasade hlavne u me, neresim to, ono to totiz nebude trvat vecne ;)

Takze doporucuju se fakt nakyblovat do postele a uzivat si to. Jidlo si objednej, dej si vsude lahve s vodou a caje, tak se nejlip rozjede mliko, kdyz budes co nejcasteji kojit a hodne hodne pit. Plus nositko/satek, taky obr zachrana. Kocarek treba kombinovat s kocarkem, nase mala v nem ze zacatku neusla a plakala, tak nejdriv sla do vaku a z nej spici do kocaru, ted uz je v poho a ma to rada.

A k uklidu, vynahrad si 30min treba vecer a udelem rychlouklid, pokud se v tom jinak necitis dobre. U nas tedy vyhoda, ze mimino miluje vysavac (v tehotenstvi lehce obsedantne kompulzivni porucha :lol: ) a tak jsem ji soupla do sedacky/lehatka a vzdy vecer jsem rychle vyluxovala, prcek koukala a byla spoko a ja taky :mrgreen:

Ps. Pokud chces kojit, kasli na dokrm :kytka: zkus fakt vydrzet a prikladat na pozadani a treba dat dokrm jen pokud bude plakat a nebude k utiseni (tak jsem to delala prvni dny doma, nez se rozjela laktace, ale ve finale to bylo asi jen 3×)..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
178
3.4.21 21:19

Jo a jak tu pise @Aduš8 to rozpolozeni mamy je hrozne dulezite. Mrkni treba taky na IG na profil prosimspinkej, tam o tom hezky pisou ;)

Jeste tedy doplnim, doted kdyz chci, aby mala hodne pres den spala, musim si lehnout s ni (treba dnes v 7h rano se probudila, v 8:15 usla se mnou v posteli a spala do 12 :lol: v 15h zase usnula, kdyz jsem si s ni lehla a chrnela do 17:30 :P ale ma dny a to nejcasteji, kdyz jsem v nervu, ze treba nestiham, co bych chtela, a to pak spi treba 1,5h za cely den po 10min..) :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.4.21 09:46

Všem vám moc děkuji za zkušenosti a rady :kytka: bílý šum zkouším taky, zabere většinou jen večer. O šátků začínám dost přemýšlet, abych alespoň něco udělala a možná to bude výhodný pro obě. Chápu, že chce být teď hodně u mě, přece jenom byla v mém bříšku 9 měsíců. Moc jí miluju a užívám si, když mi usne v náručí, ale celý den to tak nejde. Bolí mě z toho pěkně záda :)
Dokrmu pije už od včera míň, přikládám ji totiž nejdříve k prsu, tak doufám, že nakonec už na dokrmu nebudu. Jinak děkuji i za gratulace :kytka: bohužel nikoho, kdo by mi pomohl nemám. I přítele jsem včera skoro nutila jestli dojde malou alespoň prebalit. A můžu vám teda říct, že dnešní noc taky byla krušná, až mě přítel úplně štval svým chrápáním a jak si v klidku spí :D no zvládnout to musí každá máma, a vy co jste měli doma nespavce.. obdivuji vás, že jste to vše zvládli. Na úklid kašlu, i když se to chlapovi moc nelíbí, že ani nestíhám uvařit, ale co mám dělat. Už v těhotenství si to vybarvil, že Elenka bude hodně spát a bude vše jak z pohádky o šípkové růžence. Holt realita je jinde. Jsem ráda, že nejsem jediná s tímhle „problémem“. Všude se píše kolik hodin by mělo novorozeně naspat a u nás ani náhodou, tak má pak taky člověk strach, aby něco nebylo špatně.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat