Uspávání - rok a půl

29.6.13 13:07

Uspávání - rok a půl

Ahojte, jsem ještě vzteklá a jdu si sem pro radu. Dcera, skoro 20 měsíců, začalo nám období vzdoru - pakárna, ale ještě se nehroutím. Co mě ale vytáčí do nepříčetnosti je usínání po obědě a večer. Do nedávna to bylo tak, že jsem si s ní lehla a do 20 minut byla tuhá, ok…v pohodě. Teď to ovšem vypadá tak, že 20 minut čteme nějakou pohádku nebo říkadla, pak jí řeknu, že už je konec a jdeme spinkat. Začne mi skákat po hlavě, nelehne si ani za zlaté prase, když už ji konečně donutím si lehnout a ležet, tak se převaluje, mění polohy, čučí do zdi a nebo si vykládá…trvá to třeba i hodinu…dneska už ukápla poslední kapka - odmítám s děcko uspávat přes hodinu. Vím, že jsem si to asi zavinila z velké části sama, ale jak z toho teď ven. Poraďte, jinak já zcvoknu a dceru asi „zabiju“ (nehrozte se, pouze obrazně řečeno). Jsem z ní už na nervy. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Run
20731
29.6.13 13:10

Normálka, ne? 8) :mrgreen: Mám stejně starou (edit. trošku starší), u nás to teda jistí prso :oops: Takže si taky počkám na zaručené rady, ale obávám se, že bez boje a pláče (hysterického bekotu) to nepůjde :nevim: A k tomu jsem já teda ještě nedozrála.

Příspěvek upraven 29.06.13 v 13:11

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
29.6.13 13:11

Tohle jsem zažila před pár měsíci..pomohlo prostě na spaní netrvat. to že je v postýlce stačí, ať si dělá co chce, klidně převaluje nebo vykládá, ale bude tam. Nám už stačí i jen klidná činnost. Když má potřebu spát, jde si lehnout sám. Přestala jsem řešit jestli spí nebo nespí. Neuspávej, řekni pohádku a nazdar. Bacha, některé děti přestávají přes den spát docela brzo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5435
29.6.13 13:12

A co takhle po pohádce prostě odejít s tím, že se spinká? Ať si vykládá jak dlouho chce. Syn má doteď období, že se prostě ke spánku musí „ukecat“ - večer klidně hodinu a půl. Nebrečí, jen si prostě vykládá. Pak normálně usne. Mně to vůbec nevadí, mám klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
29.6.13 13:15

@gabriela82 mladšího jsem ještě před 2měsíci uspávala v kočárku nebo u prsa..pak jsem řekla dost (v kočárku spát nemohl, upekl by se venku) a dala jsem ho do postýlky přes den. Byla jsem u něj. První den hodinu řev. druhý den 30minut. Do týdne usínal bez pláče, pohrál si, polozil, lehnul a usnul. Tak jsem přestala kojit večer a dala ho též do postýlky, první den trochu protest, další dny tak 3minuty..momentálně usíná v postýlce přes den i večer, úplně v pohodě. ˇVečer začne zývat, řeknu jdeme spát, on zamává, položím ho, dám plyšáka, lehnu si vedle (odpočívám, čtu si), do 15minut spí. Před 14dny jsem ho odstavila, úplně bez problémů, tím že se naučil sám usínat, jsme pak už kojili jen nad ránem.
Když se rozhodneš, musíš si být jistá a vytrvat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
29.6.13 13:17

Jak říkáte netrvat na spánku. Měla by jít spát ve 12:30 po obědě, nechce, usne ve 4 probudí se v 6 a večer skáče do 10.. když nespí, tak je mrzka. Uspat ji je bojové umění na několik hodin:-D navíc ma svou postel, velkou a furt zdrha:-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.6.13 13:18

Když odejdu, tak je řev…mám asi už nějaké povolené nervy, protože to nevydržím a radeji tam jdu si lehnout a pak jsem samozřejmě naštvaná ještě víc, když vidím, jak si ze mně děla prdel…uááá :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
29.6.13 13:19

@andelka83 to já vím.. Právě, že si sama uvědomuju, že vlastně ještě rozhodnutá nejsem.. Teď je to teda extrémní, je po týdnu, kdy jen kadila a blila, to jsem byla za kojení vděčná, ale je jasný, že jí to „zkazilo“. Takže až se vrátí do starých kolejí s jídlem, začnu řešit usínání.. Ono před tou nemocí usínala už sama - stačilo, že jsem s ní. Teď teda je na ty prsa vysazená :roll: Já trochu doufám, že se to ustálí samo..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13679
29.6.13 13:21

@terulkaslunicko taky jsem takto uspavala - do roka v pohodě. Tvalo to vždy taky max. 20 minut a byl tuhej. Ale pak najednou změna. Začal dělat blbiny, skákat po mě, cpát mi prsty do nosu, smát se, stavět se na hlavu…fakt jako kdyby mu někdo píchnul adrenalin. Tak jsem ho prostě šoupla do postýlky a on do 10 minut usnul 8o nechtěl spát, když jsem tam byla já. Chtěl si hrát. Takže od té doby ho pomazlím, dám do postýlky…chvíli si tam povídá a pak usne. Někdy samozřejmě vzlykne, že nechce…ale po chvíli je ticho, on leží a usíná.
Večer usíná také sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1998
29.6.13 13:23

Syn nespal pres den skoro od roka a pul, obcas usnul venku v kocaru, ale to bylo na chvilinku, a pak kdyz nastoupil do skolky, zacal zase spat po obede..taky bych nenutila, mame jeste slecnu 17M a ta spi na obed, od 12 do pul 2 az do 2,takze ted chrni, pak jdeme ven, vracime se az vecer mezi 7 a 8 hodinou, vykoupu, nakrmim a poslu do pokoje si hrat, sama prijde kolem 9 a do pul 10 spi..mam to bez nervu a premlouvani, rano vstavame mezi pul 9 a 10..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
29.6.13 13:28

Moc to resis a ditko vidi, jak to s tebou cvici a tak je to naramna zabava :mrgreen: vykasli se na to, precti pohadku a jdi. At se tam treba stavi na hlavu, ty sj uvar kafe a hod nohy na stul.

Deti mam naucene od malicka tak, ze pohadka/blbiny se delaji v obyvaku a do postylek se jde uz s tim, ze slus a spinkame. Polozim, pohladim, pusu, odchazim a do minuty chrnej. Kdyz vyjimecne ne, vi, ze maj byt v postylkach a lezet a nehlucet. Kdyz jsou obdobi zvedani se, proste tam v minutovych intervalech klidne 20× jdu a smrade polozim, s usmevem a vetou: rekla jsem, ze se bude spat :lol: hadi moc dobre vi, ze maminka nezertuje a usnou. A moc casto to nezkouseji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
29.6.13 13:29

@MarieOVMUC no, my to máme tak, že když neusne sám do 13h, max. 13.30 tak nic a děláme něco jiného, jdeme ven..a po 19h je sám do postele. Když spí tak běžně až 21.30. to mluvím o tom starším 3letém. do 2,5r spal bez keců, změnilo se to až potom. spí v postýlce malé, ale vyleze sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7381
29.6.13 13:32

@andelka83 no, malá ma 16 mesicu a ma velkou postel, protože ve své být nikdy nechtěla a brzo čekám další mimco. Tak už nemůže spát ani ve velké manželské posteli s náma. Jsou to boje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25984
29.6.13 13:33

@gabriela82 tak to jo..též jsem měla takové období, budil se často, usínal u prsa..to bylo mezi 11 a 13m, kluci byli věčně nemocní, to jsem radši dala večer a v noci prso než to řešit jinak..sama jsem byla KO. Ale pak se buzení trochu zlepšilo, hodně udělalo to, že usínal sám přes den, pak večer a tím se časem, tak do měsíce zlepšilo i spaní..už se budil jen 2×..jakmile se podařilo dát staršího na jendu noc k babičce, zkusila jsem v noci prso nedat, věděla jsem že usnout sám umí, už tam usínal skoro měsíc. No a od té doby s ebudí jen kolem 4h a jinak spí celou noc. Ale fakt jsem musela být přesvědčená, i k usínání bez kojení v postýlce, i k nočnímu odstavení. ale byl nejvyšší čas, únava už byla hrozná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3246
29.6.13 13:35

@terulkaslunicko

Mám nemlich to samé, někde jsem to psala. Takže to dělám tak, že se po o malé zeptám, jestli chce spinkat. Když řekne, že ano, dostane dudu (ještě s ním spí…), lehneme si, když začne vyvádět, tak ji upozorním, že chtěla spinkat sama a že je čas odpočívat… Dělám to asi 7 - 10 dní. První dva tři dny děs, taky jsem ji dávala párkrát spát 2 - 3×, moje nervíky. (Mmch, je unavená, protože klidně spí dvě hodiny v kuse, takže to je spíš z přebytku podnětů…, neschopnost se uklidnit)

Tak jsem taktéž maličké sdělila, že s ní budu ležet jen poprvé, podruhé už s ní do postýlky nepůjdu. Když mi třeba potřetí řekla, že chce spát, tak jsem řekla ne, že spát prostě nejdem. Začala příšerně brečet, že chce spát, tak jsme šly a do tří minut tuhoň.

Ale první dny to je masakr, musela si zvyknout, že rozhoduje sama, že jde spinkat. Když jsem se totiž rozhodla já, bylo to přesně jak píšeš, točení, házení si s poštářkem, brebentění…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat