Utáhnu sama byt?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:51
Utahnu sama byt?

Ahoj, chci slyšet váš názor. Chci nebo vlastně musím se stěhovat. Přemýšlím nad 1+1 nebo 2+1 (budu tam sama, občas nějaká návštěva) nájem i se službami by byl 7000. Na výplatu mám 12-13000. Myslíte, že se dá vyzit s 5000 tisíci na jednu osobu na měsíc? Popřípadě uvítám nějaké rady do začátku, jak co nejlepe šetřit, co nakoupit, co je naopak zbytečné. A pokud by jste si mohly vybrat, braly by jste 1+1 nebo ten 2+1? Zas si říkám, že by bylo super mít ložnici mimo obývák ale na druhou stranu si myslím, že s menším bytem bych ušetřila (topení..) děkuji za veškeré rady

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
VitaminC
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.01.19 22:54

Uprimne neda. Ne plnohodnotne. Ne dlouhodobe. Resila bych bud zmenu prace, brigadu nebo spolubydleni. Byt bych volila 2+1. Ne kvuli pohodli, ale skrz ulozny prostor a udrzovani poradku.

Zwetta
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 16.01.19 22:55

V případě velikosti bytu bych se rozhodovala podle výše nájmu a služeb, pokud jsi na veškeré placení sama a musíš vyjít do další výplaty.. ;) Co do budoucna lépe placená práce? Bych se začala poohlížet, být tebou :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 22:57
@Anonymní píše:
Ahoj, chci slyšet váš názor. Chci nebo vlastně musím se stěhovat. Přemýšlím nad 1+1 nebo 2+1 (budu tam sama, občas nějaká návštěva) nájem i se službami by byl 7000. Na výplatu mám 12-13000. Myslíte, že se dá vyzit s 5000 tisíci na jednu osobu na měsíc? Popřípadě uvítám nějaké rady do začátku, jak co nejlepe šetřit, co nakoupit, co je naopak zbytečné. A pokud by jste si mohly vybrat, braly by jste 1+1 nebo ten 2+1? Zas si říkám, že by bylo super mít ložnici mimo obývák ale na druhou stranu si myslím, že s menším bytem bych ušetřila (topení..) děkuji za veškeré rady

Ty casky jsou hrozne individualni. Zalezi jak zijes, jestli si varis, chodis se nekam bavit, kolik utracis za oblceni. Tohle si vsechno spocitej. Pakmtaky zalezi zda byt bude vybaveny, v jakem patre, jak situavany atd. Pokud to bude 1+1s oddelenou kuchyni tak to neni problem, jinak bych sla do 2+1,ale ten bude drazsi. Sama jsem bydlela dlouho v 1+0 a bylo to super. Usetrit muzes na vsmy treba elektrinu tim ze budes vse vypinat ze zasuveky budes setrit vodou, budes si varit atd.

Janli
Kelišová 7229 příspěvků 16.01.19 23:02

Podívej, já žila v bytě 1+1 36m. Bylo mi 27 a bylo to pro mě akorát. Ve 2+1 bych se ztratila. Po zaplacení nájmu a dalších povinností mi zbylo 5000. Naprosto mi to stačilo, neříkám, že bych si mohla vyskakovat, ale šlo to. Do spolubydlení bych nikdy nešla, samota a klid mi stálo za uskromnění. Jednou jsem spolubydlení zkusila a nikdy více.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 23:02

utáhnout se to dá, také tak žiju. Vybrala bych si 2+1. U nás tady nejsou pro ženy ve fabrikách moc velké platy, takže 13000kč je tady normální, takže se musím přizpůsobit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 23:03

já žiju s 3000 na měsíc, táhnu byt sama. Dá se to. Jen si prostě kromě jídla nic jiného nekoupíš

Azeretereza
Závislačka 2581 příspěvků 16.01.19 23:07

No, najem i se sluzbami je sice 7000 a pet zbyva, ale musis si uvedomit, ze musis zaplatit jeste minimalne internet + telefon, coz da dohromady prumerne 1000, zbydou ti ctyri tisice na jidlo a ostatni veci. Vyjit se da, ale budes muset hodne premyslet a setrit, nic ti nebude zbyvat, na nejakou zabavu uplne zapomen. Zalezi jak moc jsi narocna.

Co se tyce velikosti bytu, pokud je najem uplne stejny, volila bych vetsi byt, pokud je tam rozdil nejake castky, volila bych samozrejme levnejsi. Tim topenim zase tolik neusetris, ja v loznici treba netopim vubec, neni to potreba v malych bytech, staci zatopit v jedne mistnosti a nechat otevreny dvere.

No a do zacatku budes potrebovat hlavne pracku a lednicku, nic dulezitejsiho me nenapada. Taky sporak, pokud v byte neni. Nejaky kuchynsky nacini jako varecka, naberacka, par taliru, sklenicky, pribory, kdyz jsi sama, staci ti od kazdyho par ks, ale budes to muset porad dokola myt. Hrnec, cednik, misku. Moc toho do zacatku nepotrebujes, zalezi, na co jsi zvykla z domova.

vejilka
Závislačka 4968 příspěvků 16.01.19 23:10

Určitě dá, když žiješ sama. Upřímně, my s manželem měli celkem kruté začátky. Zbylo nám o tisíc víc, než tobě. Když je člověk sám a nemá dítě, zvládne to. Hodně záleží, jak jsi spořivá. Třeba hodně se vyplatí vařit na dva, tři dny, i když žiješ sama. Nekupovat kraviny a pokud nekouříš, nejezdíš autem, tak ti možná zbude :mrgreen: Jinak jsem to pochopila tak, že je to se vším, i s internetem a telefonem. Nás to třeba hodně naučilo, když nám zbývala malá částka

Russet
Extra třída :D 13975 příspěvků 16.01.19 23:14
@Anonymní píše:
Ahoj, chci slyšet váš názor. Chci nebo vlastně musím se stěhovat. Přemýšlím nad 1+1 nebo 2+1 (budu tam sama, občas nějaká návštěva) nájem i se službami by byl 7000. Na výplatu mám 12-13000. Myslíte, že se dá vyzit s 5000 tisíci na jednu osobu na měsíc? Popřípadě uvítám nějaké rady do začátku, jak co nejlepe šetřit, co nakoupit, co je naopak zbytečné. A pokud by jste si mohly vybrat, braly by jste 1+1 nebo ten 2+1? Zas si říkám, že by bylo super mít ložnici mimo obývák ale na druhou stranu si myslím, že s menším bytem bych ušetřila (topení..) děkuji za veškeré rady

Cizího bych tam nebrala. Zvlášť do 1+1. Najdi si brigádu nebo lepší práci. Bydlela jsem sama v 1+1 a hlady a zimou jsem nepošla. Ale měla jsem lepší plat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 23:17

Právě že kouřím :grin: ale internet i s telefonem mě vyjde na 600 za měsíc, s věcmi do začátku by mi pomohli rodiče. Jsem zvyklá už od mala, že se vaří jídlo na 2, klidně i 3 dny :) takže v tomhle problém určitě nebude :) za 2 měsíce budu měnit práci, chci si najít nějakou s větším platem, takže je možnost, že budu mít na jídlo a další věci třeba 7000 :) jinak uvítám rady, jak co nejvíc v domácnosti ušetřit :) vím, že při čištění zubů vypínat vodu, ať zbytečně neteče atd..spíš mě zajímají věci, který ví málokdo :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 23:33

Da se to a bez problemu, a kor kdyz jsi sama. Zila sem temer rok sama s 2 rocnim ditetem, pouze o materske 7000 a alimenty 2000, najem 5000, internet, pojistka atd cca 1000 a utahli jsme to skoro rok. A to prcek chodil do jesli, 1500 mesicne za jesle a ja mela brigadu cca za 3000 mesicne. Bylo to krusny, hlavne kdyz chtel v krame neco koupit a ja mu musela vysvetlovat ze na to nemame korunky, ze mu to koupim priste atd.. Zvladala sem mesicne usetrit cca 700-800 coz bylo uplne uzasny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.19 23:37
@Anonymní píše:
Da se to a bez problemu, a kor kdyz jsi sama. Zila sem temer rok sama s 2 rocnim ditetem, pouze o materske 7000 a alimenty 2000, najem 5000, internet, pojistka atd cca 1000 a utahli jsme to skoro rok. A to prcek chodil do jesli, 1500 mesicne za jesle a ja mela brigadu cca za 3000 mesicne. Bylo to krusny, hlavne kdyz chtel v krame neco koupit a ja mu musela vysvetlovat ze na to nemame korunky, ze mu to koupim priste atd.. Zvladala sem mesicne usetrit cca 700-800 coz bylo uplne uzasny.
:potlesk: :palec:
malytlustyhroch
Zasloužilá kecalka 555 příspěvků 16.01.19 23:37
@Anonymní píše: jinak uvítám rady, jak co nejvíc v domácnosti ušetřit :) vím, že při čištění zubů vypínat vodu, ať zbytečně neteče atd..spíš mě zajímají věci, který ví málokdo :)

Co vi malokdo 8) :

1. Nektere secondhandy jednou za 2 mesice delaji vyprodej „vse za 20“/" 10", a daji se tam na velikost 42 za 20,– koupit slusny dziny.
  2. Kauflandi privatni znacka „K-klasik“ je opravdu velmi chutna, zvlast pokud jde o testoviny a protlak.
  3. Balea tuhe mydlo z DM je to nejlepsi, s kterym jsem se kdy setkala, misto sprchace idealni.
  4. kdyz houbicku na nadobi po kazdem pouziti proplachnes, vyzdimas a das na okraj drezu, vydrzi ti mnoho tydnu (vs. 3dny, kdyz ji nechas ve drezu.
  5. Je potreba prubezne vytvaret rezervu na zubare a leky.
  6. Boty nevydrzej vecne.

S tim, jestli to utahnes ti neporadim, nevim.

atominnka
Generální žvanilka 21968 příspěvků 16.01.19 23:39
@Anonymní píše:

Brala bych 2+1, 100%. Ale neutáhneš to. Nebo utáhneš, ale 100% se budeš na něčem hodně šidit.
Já aktuálně řeším, jestlu je ok jít do nájmu za 12 000 s příjmem cca 33 000 :nevim:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >