Utekla jsem od mámy - může na mě zavolat policii?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.18 12:18
Útěk

Ahoj, chtěla bych radu. Já mám se svojí matkou opravdu strašný vztah, musela jsem od ní utéct už ve svých 18. Kvůli ní beru léky a musím chodit k psychiatrovi. Ale poté jsem se s ní opět spojila a to nebyl vůbec dobrý nápad. Nebudu sem vypisovat co všechno se mezi náma od mého dětství děje, to by se sem nevešlo. Ale k mojí otázce, já jsem se odstěhovala úplně mimo ČR. Když bych jí ignorovala, její snahu mě kontaktovat a všechno kolem. Může na mě zavolat třeba policii nebo tak?

Reakce:

Martha03
Kecalka 481 příspěvků 14.11.18 12:21

Pokud ti bylo 18nact je jí prd po tom, kde se nacházíš. Policii zavolat může jedině, že by lhala a uvedla, že tě třeba někdo unesl a drží tě někde násilím. Ale z pozice toho, že chce aby ses vrátila na to nárok nemá. Jsi dospělá a sama za sebe zodpovědná.

Příspěvek upraven 14.11.18 v 12:21

Monchichik
Kelišová 5335 příspěvků 14.11.18 12:21
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych radu. Já mám se svojí matkou opravdu strašný vztah, musela jsem od ní utéct už ve svých 18. Kvůli ní beru léky a musím chodit k psychiatrovi. Ale poté jsem se s ní opět spojila a to nebyl vůbec dobrý nápad. Nebudu sem vypisovat co všechno se mezi náma od mého dětství děje, to by se sem nevešlo. Ale k mojí otázce, já jsem se odstěhovala úplně mimo ČR. Když bych jí ignorovala, její snahu mě kontaktovat a všechno kolem. Může na mě zavolat třeba policii nebo tak?

Ne, proč by na tebe měla volat policii? Jsi plnoletá, dospělá, svéprávná, můžeš si dělat co chceš.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17532 příspěvků 18 inzerátů 14.11.18 12:22

Policie je orgán činný v trestních věcech, a nestýkání se s kýmkoliv (včetně rodiče) opravdu není nezákonné.

Lalelale
Závislačka 2676 příspěvků 14.11.18 12:23
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych radu. Já mám se svojí matkou opravdu strašný vztah, musela jsem od ní utéct už ve svých 18. Kvůli ní beru léky a musím chodit k psychiatrovi. Ale poté jsem se s ní opět spojila a to nebyl vůbec dobrý nápad. Nebudu sem vypisovat co všechno se mezi náma od mého dětství děje, to by se sem nevešlo. Ale k mojí otázce, já jsem se odstěhovala úplně mimo ČR. Když bych jí ignorovala, její snahu mě kontaktovat a všechno kolem. Může na mě zavolat třeba policii nebo tak?

A za co by na tebe tu policii volala? Jsi plnoletá. Zmeň mobil i email a už nemá šanci tě najít, když ani nejsi v ČR

Kriss Tina
Kelišová 5915 příspěvků 14.11.18 12:23

Nemůže, jsi plnoletá můžeš jet třeba na druhý konec světa a máme o tom neřikat. Ona nemusí vědět kde jsi ani tě nemůže nijak sledovat nebo otravovat, proti tvé vůli.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20065 příspěvků 14.11.18 12:28

Nemůže vůbec nic. Je ti 18, jsi plnoletá, svéprávná. Čistě teoreticky by možná mohla zajít na policii, aby po tobě vyhlásili pátrání, že jsi nezvěstná :think: a že se ti něco stalo. Ale i pokud by to udělala a policie tě nějak našla (v tom zahraničí), tak jim vysvětlíš, že jsi dospělá, nikdo tě neukradl, jen nechceš být v kontaktu s matkou. Tím by se to uzavřelo. Ani by nesměli dát tvé matce info, kde žiješ, pokud by sis to nepřála…
Takže jestli tě těmahle citovejma výlevama vydírá, nechť si poslouží…

Keyllah
Echt Kelišová 9697 příspěvků 14.11.18 12:33
@Anonymní píše:

máš nějaké omezení svéprávnosti? pokud ne, bylo ti 18, tak se nic neděje. Sbal se a žij si svůj život, daleko od ní. Ona může na PČR ohlásit cokoli, ale to vyřeším dvouminutovým rozhovorem s policajtem a máš klid…

Fikcia
Kecalka 242 příspěvků 14.11.18 13:03

Zakladatelka je mi tě úpřimně líto, nicméně až časem pochopíš, že útěk od matky bylo to nejlěpší řešení. Uvidíš. Mám stejný problém, akorát už jsem starší. Moje macecha dokázala naočkovat mého otce tak, že otec má na mně doslova alergii a co se mně už naponižoval a naubližoval, uvidíš sama, bude líp a i když to zní hnusně, já se snažím, abych své rodiče viděla co nejméně. A je mi fajn bez výčitek že jsem se narodila, bez ponižování a bez bitek.

Lada.
Závislačka 3083 příspěvků 14.11.18 13:21

Pokud jsi dospělá, nemůže na tebe policií.
Sama jsem od matky utekla ve 22 letech a jen po ČR a nikdy mě nijak nehledala ani nekontaktovala.
Držím palce, ať je ti stále lépe. Utéct (pokud je kam a do dobrého zázemí) je první a dobrý krok!

cocomoon
Kecalka 213 příspěvků 14.11.18 14:09

No, může i nemůže. Pokud jí budeš ignorovat, tak tě může nahlásit jako nezvěstnou osobu.
Ale jako na policii tě dát nemůže ve smyslu, že by ti něco špatného hrozilo.
Nedavno bylo v novinách něco podobného. Nahlásili dceru jako nezvěstnou, policie našla dceru v zahraničí, dcera pomocí police rodině sdělila, že si nepřeje být kontaktována a tím to haslo. Policie neměla oprávnění říci rodině víc. Tj. ani v jakém státě dceru vypátrala.

Takže možná lepší to jen pro jistotu oznámit předem. Jsem mimo čr, mám se fajn a prosím nekontaktovat­. Tečka.

Uživatel je onlineJar Jar
Ukecaná baba ;) 1359 příspěvků 14.11.18 17:27

Může, třeba jim řekne, že jsi záhadně zmizela a že se o tebe bojí. Policajti tě najdou, ty jim řekneš, že jenom nechceš matku kontaktovat a oni tě nechají být. A oni pak matce řeknou, že jsi v naživu a že si nepřeješ, aby o tobě podávali nějaké informace. Vyřešeno :-)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Zastavila snad Míša Kuklová čas? V padesáti vypadá na třicet!

Mnohé dámy ze showbyznysu se můžou přetrhnout, aby zahladily vrásky a... číst dále >

Největší sériový vrah? Pilčík brutálně vraždil emigranty, na holčičku sestrojil mučicí stroj

Spousta lidí jeho jméno nezná, přitom jde dost možná o vůbec největšího... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >