Utekl mi křeček

13
27.1.20 21:08

Utekl mi křečík

Dobrý večer,
asi před rokem jsem povolila dětem křečíka a on včera utekl. Až když utekl, zjistila jsem, že se ho vlastně bojím a je mi děsně nepříjemný pocit, že běhá po domě. Křečík v kleci-miláček, křečík mimo klec - nepřítel.
Prosím, co mám dělat? Dnes jsem vytřela celý dům, ale žádné bobky jsem nenašla. Teď tady dole v patře sedím úplně v tichu, ale neslyším žádný šramot…Myslíte, že mohl proběhnout ven dveřma? Už vám někdy utekl křečík a nechytili jste ho? Co se stalo? Mohl vyběhnout nahoru do patra po schodech? Je mi z toho fakt divně…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
482
27.1.20 21:11
@aaaabcde píše:
Dobrý večer,
asi před rokem jsem povolila dětem křečíka a on včera utekl. Až když utekl, zjistila jsem, že se ho vlastně bojím a je mi děsně nepříjemný pocit, že běhá po domě. Křečík v kleci-miláček, křečík mimo klec - nepřítel.
Prosím, co mám dělat? Dnes jsem vytřela celý dům, ale žádné bobky jsem nenašla. Teď tady dole v patře sedím úplně v tichu, ale neslyším žádný šramot…Myslíte, že mohl proběhnout ven dveřma? Už vám někdy utekl křečík a nechytili jste ho? Co se stalo? Mohl vyběhnout nahoru do patra po schodech? Je mi z toho fakt divně…

Utekl mi, schoval se za kuchynskou linku ;) za dva dny sem ho chytla…horsi bylo kdyz se nam po byte promenadoval 2,5 mesice had :lol: ale taky jednoho dne vylezl :lol: :mrgreen:

Příspěvek upraven 27.01.20 v 21:12

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
766
27.1.20 21:11

Jo, uz nam krecek utekl. Mamku potom v noci pokousal. :D
Ne, delam si legraci.
Krecka se bat nemusis, ale muze vam kdekoli nakalet a predevsim neco rozkousat, treba kabely, takze se snazte ho to nejdriv chytit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
27.1.20 21:13

Nastrazila bych suchy chleb…kdyz ho zacne ohlodavat, tak to uslysis a chytnes ho :wink:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1089
27.1.20 21:14

A že jich bylo :mrgreen:
Chce to na viditelné místo nastražit vodu a jídlo a číhat nejlépe v noci :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20848
27.1.20 21:19

On někde bude ven by se nejspíš v té zimě nevydal :D většinou někde kolem jídla, pod linkou, ve spizi atak se bude držovat. Já bych se nejvíc bála že někde rozkouše kabely.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
104
27.1.20 21:23

@aaaabcde nejlepsi je dat do kyblu zradlo a na jeho okraj desku-krecek spadne dovnitr a uz nevyleze. Nemusis cihat a cekat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
27.1.20 21:23

Na 99% je za linkou a pochutnává si na drobečkách ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
27.1.20 21:24

A stalo se, že utekl a už jste ho nenašli? Nechápu, proč není slyšet…Každý večer jinak dělal randál neskutečný…
Vůbec jsem do včerejška netušila, že se tak bojím hlodavců…Mám fakt paranoické představy, že si dám ráno nohu a do boty a on tam bude…Nebo, že vyleze na linku, či do spíše a ohlodá jídlo…Dnes jsem si celý den nemohla vzít žádné jídlo, je mi úplně zle z představy, že nám běhá po domě myš..Co když vleze do sedačky a už nevyleze?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27.1.20 21:25

Nám utekl několikrát, většinou večer slyšíš šustění, pohyb. Prosvit baterkou rohy, za skříněmi a tak.
Je to zajímavé ale nas byl taky za lednici a pak za linkou. Manžel byl moc rád, když odtahoval sporák, aby se dostal za linku… :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
482
27.1.20 21:27
@aaaabcde píše:
A stalo se, že utekl a už jste ho nenašli? Nechápu, proč není slyšet…Každý večer jinak dělal randál neskutečný…
Vůbec jsem do včerejška netušila, že se tak bojím hlodavců…Mám fakt paranoické představy, že si dám ráno nohu a do boty a on tam bude…Nebo, že vyleze na linku, či do spíše a ohlodá jídlo…Dnes jsem si celý den nemohla vzít žádné jídlo, je mi úplně zle z představy, že nám běhá po domě myš..Co když vleze do sedačky a už nevyleze?

Najdes ho, ceka az utichne domácnost a potom vyrazi na pruzkum…nastraz nejaky ten tvrdy chleb nebo rohlik at ho slysis a jak sem psala, pokud je ta moznost ze utekl do kuchyne, bude tam pac za kuchynskou linkou jsou prpste poklady, kde se nazere ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
27.1.20 21:29

Utekl několikrát, byl jen v bytě, ven ne. Vyšší mísa, nebo kbelík, do toho jídlo, k tomu nějakou lať, aby se tam překlopil, ven nevyleze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6772
27.1.20 21:30

Na noc na několik míst v bytě kýbl do něj nějaké prkno a na něj cestičku s něčím dobrým. I na to dno kýble. Půjde po žrádle a ráno ho tam máte ;) chytali jsme tak křečky i myši

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lebambule
27.1.20 21:34

Nam tenkrát utek svinak syrskej krecek, prokousal se zdi do koupelny pod vanu, nakonec ho dohnal hlad, hajzla, spadnul do koše a nemohl ven, ráno vyhazuju pytlik od cake a z koše zevli Růžena… Takový sofistikovaný pasti jsme licili! :lol: Pak dostala infarkt v tom kole běhacim. Zlatý tlustý morčata 😁

• Citovat
  • Nahlásit
2250
27.1.20 21:35

@aaaabcde
Ano, stalo. Utekl (otevřel si sám klec, dodnes nevíme, jak se mu to povedlo) a nikdy už ho nikdo neviděl. :nevim:
Je to už X let. Známý našel křečka po půl ruce, když mu před tv utíkal s kouskem rohlíku v puse. Známá zase měla křečka a ten si sám otevřel taky klec, samozřejmě o tom nevěděla a v noci ji vzbudilo, že jí něco utíkalo přes obličej a on křeček. :mrgreen:
Křeček je aktivní hlavně v noci. Tak bych nastražila tvrdý chléb a v noci číhala a měla uši nastražený. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat