Utrogestan 16 DC

144
17.1.20 06:48

utrogestan 16 DC

Ahoj holky,
mám takový dotaz, moc se v tom nevyznám. Lékař mi nasadil Utrogestan, mám ho užívat 16 DC. Cyklus mám pravidelný, ovulace 10.,11. den -chci se zeptat, když ovulace je 10-11 den a utrogestan jsem začla užívat teď 16 den, na tento cyklus to nepomůže, že? Chápu správně, až na ten další? sna dmi pomůže :-( Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2113
17.1.20 07:20

@Lilianka1990 A na co ho bereš? píšeš že cyklus pravidelný, a po ovulaci máš, z jakého důvodu ho doktor napsal? jinak proč by nepomohl, po vysazení pokud ho más vysadit třeba po 10 dnech, ti dojde ms když neotěhotníš, jinak když nedojde a tak test a když bude pozitivní tak zavolej doktorovi a domluv se jestli pokračovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.1.20 07:35

@Zetmi byla jsme na vyšetření, protože se nám rok nedaří, u mě vše ok, u partnera také tak to nasadil nejspíš na podporu, nevím úplně přesně proč, jen nevím, jak by mohl ovlivnit tento cyklus, když ho beru už jakoby po ovulaci, pokud i rozumíš :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9456
17.1.20 08:14

@Lilianka1990 utrogestan se ale bere až po ovulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
17.1.20 08:33

Ten utrogestan bereš asi proto, že pokud bys otěhotněla pomůže nidaci embrya a udržení časné fáze těhotenství. Proto od 16DC. Tohle on Ti nevysvětlil??? Já myslím, že ano…asi si to zapomněla. Jinak doporučuji se ho příště vyptat proč a na co co bereš a klidně si to piš. Tomuhle je docela důležité, abys rozuměla, když už to do sebe cpeš…

Jo a teď koukám, že to bere i partner a taky neví proč??? Prosím Tě to jsem v životě neslyšela to je nějaká blbost tohle. Radši si to ověřte. Tomu nevěřím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9456
17.1.20 08:51

@Pajik 76 kde píše, že to bere i partner?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.1.20 09:01

@Pajik 76 určitě mi to říkal, ale jsem vždy tak vyplašená, že půlku zapomenu :nevim: teď už chápu, děkuji za vysvětlení. Proč partner? To by mě nenapadlo, aby to užíval partner, psala jsem, že já i on máme výsledky dobré 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
17.1.20 09:41

Take jsem brala utrogestan, já bez něj menstruaci nemám, podporuje růst sliznice. Bere se opravdu až po ovulaci, protože před ovulaci by ji mohl zablokovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.1.20 09:59

@VelkaMys jen teda, se mi po něm tak motá hlava, že nevím, zda to vydržím užívat, ráno se mimotá a útlum, odpoledne a večer už ok, můžu ráno zavádět a odpoledne a večer polykat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
17.1.20 10:06

Jsem pochopila špatně toto: „u partnera také tak to nasadil nejspíš na podporu
asi jak tam chybí čárka… to se omlouvám.

@Lilianka1990 :
Hlavně to nepolykej. Já polykala jen když vím, že můžu zůstat doma… Zaváděj. Po zavedení 15min v klidu. Večer si to zapiju jen, když se mi nechce spát, protože po tom usnu jak dřevo. :lol: Hlavně i ten účinek je prý vyšší, když zavádíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
17.1.20 11:04

@Pajik 76 tak můžu ráno zavádět, odpoledne třeba taky a večer na noc zapít? Můžu to takto kombinovat? :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
300
17.1.20 12:02

@Lilianka1990 Ja jsem to nekombinovala, radsi bych se zeptala lekare. Ja uz to brat nechci, opravdu mi to nesedi, ale pri polykani obzvlast, ze zacatku jsem je polykala, ale pak jen zavadela. Proc nechces zavadet porad?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
17.1.20 13:13

@Lilianka1990
Můžeš to takhle udělat. Já mám závislé těhotenství po IVF na hormonech (neměla jsem žluté tělísko) a funguje to tak i tak a kombinuju to už desátý týden a naprosto OK ;).
Klidně doktorovi zavolej, ale stejně Ti většina řekne, že je to jedno jakou cestou to podáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat