Utrogestan a velikost miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 27.12.03 22:19

Chtěla jsem se zeptat jestli nevíte zda může užívání Utrogestanu (na podporu růstu plodového vejce) ovlivnit váhu miminka. Jsem malé postavy a mám strach aby mimi nebylo moc velké. Jedná se o druhé těhotenství. První holčička měla 2,93 kg.

Děkuju všem za odpověď.

AJKA

Reklama

Reklama

Reakce:

Anonymni  27.12.03 23:12

Mila Ajko,

Utrogestan, je lek, ktery obsahuje hormon progesteron. Ten se v tele zeny vytvari ve vajecnicich (ve zlutem telisku), a u tehotne take v placente. Ma nekolik ucinku, ale ten hlavni je priprava a udrzeni tehotenstvi (odborne patri mezi gestageny - gestatio=teho­tenstvi). Pripravuje delozni sliznici, tak aby se v ni mohlo u:,–(it a dale rust vajicko, soucasne snizuje drazdivost a stazlivost delohy. Proto se u tehotnych zen pouziva nejcasteji pri hrozicim potratu (tzn. pri slabem krvaceni, pri tvrdnuti briska), zpravidla jen v prvni tretine, resp. polovine tehotenstvi. Nemely by ho uzivat tehotne s onemocnenim jater, jinak je jeho pouziti v gravidite relativne bezpecne. O jakemkoliv negativnim vlivu na plod se zatim zadne zpravy nezminuji (tj. i o pripadnem ucinku na velikost plodu, mimochodem na te se mnohem vic podepise nadmerne, tj denni, uzivani tehotenskych vitaminu). Doufam, ze ma odpoved naplnila podstatu Vasi otazky.

Preju Vam klidne a spokojene proziti zbytku tohoto roku a celeho tehotestvi, s pozdravem Dr. Verner

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 29.12.03 21:15

Vážený pane doktore,

mockrát vám děkuju za odpověď a taky za uklidnění.

Přeju mnoho zdraví a štěstí do Nového roku.

AJKA :-)

Anonymni  29.12.03 21:54

Brala jsem ho u prvého těhotenství, mimi mělo 3.6kg a 52 cm, myslím, že v normě. Taky nejsem velkého vzrůstu (160 cm) a druhé dítě mělo 3.75 kg a 50 cm i když jsem nic nebrala. Taky myslím, že to nemá vliv na velikost miminka. Renča

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Dáši: Z manžela se v důchodu stal líný a nerudný dědek

Jsem už tři roky v důchodu a užívám si to. Těšila jsem se, až i manžel... číst dále >

Poradna: Pubertální dcera se chová, jako by se jí netýkala menstruace

Moje dcera se chová, jako by neměla žádnou menstruaci a vůbec se jí to... číst dále >

Reklama